Karadeniz Pet

Cere rengi değişimi

serengineer

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi ve erkek kuşum tahminlerime ve burdan edindiğim bilgilere göre yumurta yapma hazırlığındalar fakat dişiyi aldıgımda burnu kahverengiydi yaklaşık 1 haftadır ise beyaz tonuna döndü. Ceresi bu renkteyken de yumurtlamaz mı yoksa ben boşuna mı bekliorum.. yardımlarınızı bekliorm..

Disim kizisiyor sanirim hadi bakalim hayirli haberlerle sevindir bizi

Yalnız genelde edindiğim bilgilere göre kızırşırken kahverengiye dönüşüomuş benimkinin beyaz tonuna döndü bu da mı kızışma olark görülüyo ?

Yalnız genelde edindiğim bilgilere göre kızırşırken kahverengiye dönüşüomuş benimkinin beyaz tonuna döndü bu da mı kızışma olark görülüyo ?

Kahverengi ve koyu kahve, muhabbet kuşunuzun kızıştığını gösterir. Eğer beyaz ve buz mavisi karışımı bir renkte ise kızışma halinin sonlandığını gösterir. Yani muhabbet kuşunuz şu anda normal :)

"Arkadaşlar, yaklaşık 1 senedir baktığım erkek muhabbet kuşuma 2 ay kadar önce bir eş aldım.İlk günden beri kuşum dişinin peşinde yaklaşık 1 haftadır dişi yuvayı kemiriyor beğenmediği talaş parçalarını yuvanın dışına çıkarıyor.Genelde yuvayla ilgileniyor dışarı çıktığında da öpüşüolar ve erkek beslio onu.Bazen de hatta bu ara bayaı sıklaştı, dişi erkeğin yağtığı kur hareketlerini yapıo ve sanki onu taklit eder gibi kafasını aşaı yukarı hareket ettirerek sesler çıkarıo, erkek yanına gidince de tekrar öpüşüp yuvaraya kaçıo..sizce bu davranışlar normal mi ?"
Bu benm bikaç gün önceki mesajım, sizce bu hareketler sürerken burun renginin ne kadr önemi var ve olmaz mı diosunuz ?

beyazken de yumurtlar illa kahverengi olmasina gerek yok

Anladım..Çok sevindim bunu duyduguma..:) umarım bian önce yumurtalar gelir de paylaşırım ben de :) yorumlarınız için teşekkürler..

Benim kuşumda beyaz ken yumurtladı.Bu arada talaşları atması iyi bir durum.yuvayı düzenliyor.Yakında yumurtalar gelir. :)

Fazla rahatsız etmeyin düzenli bakımını yapın.Haftada bir yumurta maması verin.

Benim odamda ve yüksek bi yerdeler bakımlarının dışında rahatsız etmiorum ve oda genelde sessiz..Haftada bir yada iki mama yapıorum maydanoza ve bebe bisküvisine bayılıolar, günde bi tane bisküvi veriorum ve dişi bayılıo buna.. :) bundan sonrası zaman sanırım..

Benim odamda ve yüksek bi yerdeler bakımlarının dışında rahatsız etmiorum ve oda genelde sessiz..Haftada bir yada iki mama yapıorum maydanoza ve bebe bisküvisine bayılıolar, günde bi tane bisküvi veriorum ve dişi bayılıo buna.. :) bundan sonrası zaman sanırım..

Evet zaman gerekiyor .Yüksek derken nekdar yüksekte. ? :confused:

Maydanoz vermeyin bence.

Maydanozun kuşlar için büyük bi enerji kaynaı oldugunu ve içerdeği yüksek kalsiyumla yumurta oluşumuna büyük katkısı oldugunu öğremiştim.. bayaadır kullanıorum onlar da çok seviolar ve bi sıkıntı yaşamadım şimdiye kadr umarım da yaşamam :)

Bir yerde okumuştum bazı kuşların boğazında kalabiliyomuş ama sizinkinde sıkıntı yoksa sorun yok :)Maydanoz verebilir miyim ?
Özellikle muhabbet kuşu besleyenler arasında maydanozun muhabbet kuşlarının boğazına yapışarak ölümüne sebep olabileceği şeklinde bir dedikodu dolaşmaktadır. Bu yüzden bir çok muhabbet kuşu sahibi kuşuna mandanoz vermemektedir. Durum korkulduğu gibi değildir. Maydanoz muhabbet kuşları için eşsiz bir C vitamini kaynağıdır. Çok ince parçalara ayırıp kuşunuza verebilirsiniz.

Geri