petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cere rengi değişimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve serengineer tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. serengineer

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi ve erkek kuşum tahminlerime ve burdan edindiğim bilgilere göre yumurta yapma hazırlığındalar fakat dişiyi aldıgımda burnu kahverengiydi yaklaşık 1 haftadır ise beyaz tonuna döndü. Ceresi bu renkteyken de yumurtlamaz mı yoksa ben boşuna mı bekliorum.. yardımlarınızı bekliorm..

2. plouto5

plouto5 Guest

Disim kizisiyor sanirim hadi bakalim hayirli haberlerle sevindir bizi

3. serengineer

Beğenileri:
    0
    Yalnız genelde edindiğim bilgilere göre kızırşırken kahverengiye dönüşüomuş benimkinin beyaz tonuna döndü bu da mı kızışma olark görülüyo ?

4. Anıl GÖK

Kahverengi ve koyu kahve, muhabbet kuşunuzun kızıştığını gösterir. Eğer beyaz ve buz mavisi karışımı bir renkte ise kızışma halinin sonlandığını gösterir. Yani muhabbet kuşunuz şu anda normal :)

5. serengineer

Beğenileri:
    0
    "Arkadaşlar, yaklaşık 1 senedir baktığım erkek muhabbet kuşuma 2 ay kadar önce bir eş aldım.İlk günden beri kuşum dişinin peşinde yaklaşık 1 haftadır dişi yuvayı kemiriyor beğenmediği talaş parçalarını yuvanın dışına çıkarıyor.Genelde yuvayla ilgileniyor dışarı çıktığında da öpüşüolar ve erkek beslio onu.Bazen de hatta bu ara bayaı sıklaştı, dişi erkeğin yağtığı kur hareketlerini yapıo ve sanki onu taklit eder gibi kafasını aşaı yukarı hareket ettirerek sesler çıkarıo, erkek yanına gidince de tekrar öpüşüp yuvaraya kaçıo..sizce bu davranışlar normal mi ?"
    Bu benm bikaç gün önceki mesajım, sizce bu hareketler sürerken burun renginin ne kadr önemi var ve olmaz mı diosunuz ?

6. Mustafa Türker

beyazken de yumurtlar illa kahverengi olmasina gerek yok

7. serengineer

Beğenileri:
    0
    Anladım..Çok sevindim bunu duyduguma..:) umarım bian önce yumurtalar gelir de paylaşırım ben de :) yorumlarınız için teşekkürler..

8. serengineer

Beğenileri:
    0
  9. Süleyman Mert DEMİRSOY

Benim kuşumda beyaz ken yumurtladı.Bu arada talaşları atması iyi bir durum.yuvayı düzenliyor.Yakında yumurtalar gelir. :)

10. serengineer

Beğenileri:
    0
    İnşallahh.. Sabırsızlıkla bekliorum :)

11. Süleyman Mert DEMİRSOY

Fazla rahatsız etmeyin düzenli bakımını yapın.Haftada bir yumurta maması verin.

12. serengineer

Beğenileri:
    0
    Benim odamda ve yüksek bi yerdeler bakımlarının dışında rahatsız etmiorum ve oda genelde sessiz..Haftada bir yada iki mama yapıorum maydanoza ve bebe bisküvisine bayılıolar, günde bi tane bisküvi veriorum ve dişi bayılıo buna.. :) bundan sonrası zaman sanırım..

13. Süleyman Mert DEMİRSOY

Evet zaman gerekiyor .Yüksek derken nekdar yüksekte. ? :confused:

14. Mustafa Demir

Maydanoz vermeyin bence.

15. serengineer

Beğenileri:
    0
    Yerden 1.5 metre kadr yüksekte dolabın üstündeler ve oraya koydugumdan beridaha rahatlar gibi geldi bana :)

16. serengineer

Beğenileri:
    0
    Maydanozun kuşlar için büyük bi enerji kaynaı oldugunu ve içerdeği yüksek kalsiyumla yumurta oluşumuna büyük katkısı oldugunu öğremiştim.. bayaadır kullanıorum onlar da çok seviolar ve bi sıkıntı yaşamadım şimdiye kadr umarım da yaşamam :)

17. Süleyman Mert DEMİRSOY

İyi ozaman yakında mutlu haberleri alırız inşallah.

18. serengineer

Beğenileri:
    0
  19. Mustafa Demir

Bir yerde okumuştum bazı kuşların boğazında kalabiliyomuş ama sizinkinde sıkıntı yoksa sorun yok :)Maydanoz verebilir miyim ?
    Özellikle muhabbet kuşu besleyenler arasında maydanozun muhabbet kuşlarının boğazına yapışarak ölümüne sebep olabileceği şeklinde bir dedikodu dolaşmaktadır. Bu yüzden bir çok muhabbet kuşu sahibi kuşuna mandanoz vermemektedir. Durum korkulduğu gibi değildir. Maydanoz muhabbet kuşları için eşsiz bir C vitamini kaynağıdır. Çok ince parçalara ayırıp kuşunuza verebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu cere rengi değiştirme

,
  2. muhabbet kuşu cere rengi ne zaman değişir

,
  3. dişi muhabbet kuşu ceresi kahverengi

,
  4. muhabbet kusu cere rengi,
  5. dişi muhabbet kuşunun cere rengi neden değişir,
  6. dişi muhabbet kuşu burnunun üstü renk değiştirdi,
  7. muhabbet kuşunun gagasının renk değiştirmesi,