Karadeniz Pet

Çifleşmeyen dişi

Onur Demir

Meraklı Üye
Merhaba herkese öncelikle cere rengi mor olan bir erkeğim ve artık kur işlemini tellere gaga taşına yapıyor dişiye yapınca dişi kafasını çeviriyor dişide kızışmış cere rengi kahve ve kabuk tutmuş gibi sebebi nedir erkek çok hazır ama dişi izin vermiyor kusma kaşıma var birbirlerine

Merhaba herkese öncelikle cere rengi mor olan bir erkeğim ve artık kur işlemini tellere gaga taşına yapıyor dişiye yapınca dişi kafasını çeviriyor dişide kızışmış cere rengi kahve ve kabuk tutmuş gibi sebebi nedir erkek çok hazır ama dişi izin vermiyor kusma kaşıma var birbirlerine

Kardeşim ortamı çevresi nasıl salonda tv yanında felan yada hareketli yerdeyse. Dişi kuşunun ilgisi başka yerde olabilir yıvalığında folluk takılı mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tuvalık takılı içinde talaş var misafır odasında genelde bunları dışarıda salmıyorum mama veriyorum genelde 2 gün kalmadan bitiriyorlar mamayı

410E7207-2487-499E-9385-3FB3CC8D19A7.jpeg

Tuvalık takılı içinde talaş var misafır odasında genelde bunları dışarıda salmıyorum mama veriyorum genelde 2 gün kalmadan bitiriyorlar mamayı

Kardeşim mamadaki yumurta aşırı hızlı bozuluyor kursak mantarı yapabilir sabah koyduğun mamayı akşam al, çiftleşmeme nedeni eş olmayabilir kavga ediyolarmı hiç birbirilerini kaşıyolarnı ? Yem kusma felan ?

İşinin yaşı erkeğe göre büyük gibi tamam anlamam ama kafa çizgilerindeki sıklıktan bildiğim kadarıyla söylüyorum, başkalarınada danış yani, benim fikrim dişi yaşı büyük olduğundan veya baskın olduğundan dolayı kendini hazır hissettiğinde izin verecektir manaya devam et habuç ver taze nane ver suyu sıkılmış, nijer ekleme ne gerke yok kızışmış ikiside, havuç verebilirisin ayrı yettwn çünkü havuç felaket enerji veriyoe erkeğe baskınlığını artırıyor , onun dışında keçiboynuzu pekmezi al eczaneden. Suyuna 2-3 mercimek büyüklüğünde yani çay kaşığının ucu kadar koy suyuna kaıştır iyice erit zor erir , bu hayvanlara baya aktiflik ve difenç veriyor pasif duruyolarsa baya aktifleşiyorlar, bir kaba suyu sıkılmış havuç koy rendelenmiş erkek çok yiyecektir erkek yediği havucu yem kusmayı çok sever birazda bekle hani bu işler biraz sabır işi, ben 5 ay bekledim dişim yeni yemi kızışmaya bailadı çiftleşme beklerken bekletilmiş mama yüzünden kursak mantarı hastalığından şüpheleniyorum tedavi sürecine girdim, yani bi iş yapayım derken başka biyeri bozabiliyorsun acele edersen, dişiler öyledir kendini hazır hissettiğinde olur sadece, eğer maliyet va sıkıntı ise ayırma yöntemini deneyebilirsin teller arasından yem kusmaya başlarsa birleştir geri

Yuuvada tek tünek olsun ve tüneği yıvalıkla hizala ozaman yıvalığa ilgisi artıyor ;)

Bu arada kuşlarına maşallah baya sağlıklı be toplu gözüküyolar iyi bak eskimiş mama yem verme çiftleşmeyi gördüğün anda havucu ve diğer kızıştıraçcılaro azalt veya kes çünkü kızışan dişi çok sinirli olur , erkeğeve yavrulara zarar verebilir biraz sabır acele etme

Dün havuç verdim dişi biraz yiyip bıraktı ama erkek kabı boşalttı hepsini maşallah yedi mama hazır alıyorum pethsoptan kuşlarıma iyi bakıyorum en beğendiğim ise dişim biraz iri olduğu İçin dişi yuvalığa sadece ben mama değiştirdiğimde giriyor erkek arada yuvalığın dışını kemiriyor ama dişi de o amaç Yok bunlar bide tüyde galiba alt değişimi yapınca tüllükte tüy oluyor baya bende bekliyorum bakalım ne olcak en sonunda ayırma yöntemine geçebiliriz ama zaten ikiside kızışmış ama

Dün havuç verdim dişi biraz yiyip bıraktı ama erkek kabı boşalttı hepsini maşallah yedi mama hazır alıyorum pethsoptan kuşlarıma iyi bakıyorum en beğendiğim ise dişim biraz iri olduğu İçin dişi yuvalığa sadece ben mama değiştirdiğimde giriyor erkek arada yuvalığın dışını kemiriyor ama dişi de o amaç Yok bunlar bide tüyde galiba alt değişimi yapınca tüllükte tüy oluyor baya bende bekliyorum bakalım ne olcak en sonunda ayırma yöntemine geçebiliriz ama zaten ikiside kızışmış ama

Hayır hayır tüydeyse ayırma kuşları tüydeylen halsiz olurlar pek ötmezler birbirilerini kaşırlar bu sebeple iyi olur tütden erken çıkması için b vitamini verin. 15 dmla suluğa damlatın. 3 günde bir değiştirin yulaf tüy yenilenmesini hızlandırır yulaf verin hızlı çıkarlar ama çıktıktan sonra yulacı kesin yulsf tüyden hızlı çıkarır e tüye hızlı sokar yani süreçleri dopingleyemeye yarar, petshop mamalarını önermiyorum kardeşim kimyasal oluyor yazık karaciğerine böbreklere zararı olur kendin yap benim petshoptumda satıyor adam kendi bile önermedi sen düşün artık,
Bi paket bebe bisküvisi yarım kurumuş ıslaklığı gitmiş yumurta (peçeteyle nemini alabilirsin) suyu sıkılmış havuç varsa irmik yoksa kum koy birde tüyde olduğu için yulafı ez toz et öyle koy. İçine keçi boynuzu tozu alıp katabilirsin. İçine. Bunlar pasifliği yok eder enerji verir, elma veya elma sirkedi kullanma kızışıklığı söndürür o başka merak ettiğin ne varsa söyle tüyden çıktıktan sonrada hala bi gelişim göremezsen ayır kızışmış zate 1 hafta bile yeter olur düşşncesindeyim, havucu erkek kuş çok sever ve aktif eder yerinde duramaz taşa duvara yem kusar kur yapar, bazı kuşlar çekçngendir üstüne şeffat tül örtersen ilgisi eşine olacaktır bunların hepsini tüyden çıkınca yap

Havuç verirken dikkat edecpin nokta suyunu çok iyi sık ve dışkı kontrolü yap dışkıdaki şeffaf sıvı çişidir ve normaldir , fakat cıvık ve yeşil renki sıvı görürsen. Bitki türü şeyleri havucu kes haftada bir ver, ishal durumunda probiyotik kullan eğer yoksa ev yapımı yoğurdun üstünde biriken yeşil renkli sıvıyı suluğun 3 de 1 i olacak şekilde ver yoğurt üstü suyu yararlı bakterilerden oluşur ve doğal probiyotiktie böbreklere ve karsciğere zarar vermsz, şunuda bil aldığın herhangi bir ilsç en hafifi dahi olsa organlarda iz bırakır herşeyin doğalını yap antibiyotik vermen gerkirse önce sarımsağı dene tabi kafana göre yapma başlık aç buraya yardımcı oluruz önce herşeyin doğal yollsunu arsştır

Tamam teşekkür ederim inşallah en güzel haberle dönücem