Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Ne Zaman Yavru Beslemeyi Öğrenecek

Talhaty

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar benim çift muhabbet kuşum var ve ilk kuluçkadaki yavrularını yetersiz beslediler,yavru 7 günlükken öldü.2. kuluçkada 3 yumurtaları oldu dişi yavruyu beslese bil eçok az besliyor ve hemen altına alıyor ve ilk yavru 4 tünlükken tekrar öldü ben kürdanla beslemeye çalıştım ancak geç kalmıştım.Baba beslemeye çalışıyor ama anne kuş altına almakta ısrarlı.2. yavruda yumurtadan çıktı ve kursak boştu kendim kürdanla doyurdum ama 2 saatte bir beslemeye çalışmak kolay değil geceleri nasıl besliycem?Ne zaman nasıl yetişicem bilemiyorum.Anne kuş nasıl öğrencek beslemeyi gerçekten sinir olmadım değil.Göz göre göre yavruların ölmesini istemiyorum.

Anne baba beslemiyorsa mecbur siz besleyeceksiniz iki üç saatte 1 kez. Kuşlar için satılan mamalar var elle besleme maması deniyor kaliteli herhangi bir markanın mamasını alıp hazırlayabilirsiniz. Kürdanla beslemeye devam edin.
Baba besliyor ise baba yapsın bu işi. Bazı dişiler acemi olabilir müdahale etmek gerekebiliyor.

Röhnfried Crop Milk yavru elle besleme maması alabilirsiniz Karadenizpette var
Evet baba besliyor anneden daha çok herhangibi yapmam gerken bişey var mı kendim kontrol ediyorum kursağını boş gördüğüm vakitlerde toz mama ve kürdanla veriyorum.3 saatte bir.Kürdanla kaç günlük oluncaya kadar besleyeyim.Kürdandan sonra ne ile beslim.Teşekkürler,birde linkten kuşun fotoğrafı nasıl bakabilir misiniz babası besledi en son.

Tüylenmeye, hafif ayaklanmaya başlayınca küçük kaşıkla bile yiyecek seviyeye gelecek.
Ama dediğiniz gibi kürdanla zorlanırsınız. Şırınga ucuna kelebek serumu takıp öyle besleyin daha kolay olur. Eczanelerde satılıyor.

Tüylenmeye, hafif ayaklanmaya başlayınca küçük kaşıkla bile yiyecek seviyeye gelecek.
Ama dediğiniz gibi kürdanla zorlanırsınız. Şırınga ucuna kelebek serumu takıp öyle besleyin daha kolay olur. Eczanelerde satılıyor.
Yaklaşık 2 gündür hiç besleme yapmıyorum ne zaman kontrol etsem kursak maşallah dolu oluyor.Öğrendi ebevenynler sanırım.

Yaklaşık 2 gündür hiç besleme yapmıyorum ne zaman kontrol etsem kursak maşallah dolu oluyor.Öğrendi ebevenynler sanırım.
Çok şükür, siz ne kadar mükemmel baksanız da anne babasının beslemesi gibi olmazdı.
Çok rahatsız etmeyin, kabullenmeleri güzel olmuş

Çok şükür, siz ne kadar mükemmel baksanız da anne babasının beslemesi gibi olmazdı.
Çok rahatsız etmeyin, kabullenmeleri güzel olmuş
Tekrardan iyi günler bugün yavru kuş 4 günlük,bağırsak kısmında bi kaç tane sindirilmemiş yem gördüm.Ebeveynlerinin suyuna 4,5 damla elma sirkesi damlattım bi sorun olur mu.Yavruyu kaybetmek istemiyorum.Teşekkürler..

Tekrardan iyi günler bugün yavru kuş 4 günlük,bağırsak kısmında bi kaç tane sindirilmemiş yem gördüm.Ebeveynlerinin suyuna 4,5 damla elma sirkesi damlattım bi sorun olur mu.Yavruyu kaybetmek istemiyorum.Teşekkürler..
Ben sirke kullanılmasını doğru bulmuyorum. İlla kullanılacaksa da 1-2 damla...
Probiyotiğiniz var mı?

Ben sirke kullanılmasını doğru bulmuyorum. İlla kullanılacaksa da 1-2 damla...
Probiyotiğiniz var mı?
Suyu tazeledim hemen zaten,çoğu yerde suyuna sirke katılmalıdır diye duymuştum.Ama değiştirdim yani hemen ancak çok şaşırdığım bi konu var kuş bugün 6 günlük kursak boş ama baba kuş bayağı besledi(15dk) kursağın dolması gerekiyor normal şartlarda ancak hiç dolmadı direkt bağırsağa mı gidiyor vilmiyorum hatta sabah bende çay kaşığıyla yedirdim ancak kursak hiç dolmuyor neden olabilir çok anormal bir durum kaç tane kuş büyüttüm böyle bişey görmedim hastalık mı var diye şüpheleniyorum.Kuş hateketli ötüyor ama kursak kesinlikle boş olmamalıydı.

Suyu tazeledim hemen zaten,çoğu yerde suyuna sirke katılmalıdır diye duymuştum.Ama değiştirdim yani hemen ancak çok şaşırdığım bi konu var kuş bugün 6 günlük kursak boş ama baba kuş bayağı besledi(15dk) kursağın dolması gerekiyor normal şartlarda ancak hiç dolmadı direkt bağırsağa mı gidiyor vilmiyorum hatta sabah bende çay kaşığıyla yedirdim ancak kursak hiç dolmuyor neden olabilir çok anormal bir durum kaç tane kuş büyüttüm böyle bişey görmedim hastalık mı var diye şüpheleniyorum.Kuş hateketli ötüyor ama kursak kesinlikle boş olmamalıydı.
Babanın beslediğine eminseniz kursağı dolu olur hem sizde yedirmişsiniz. Boynun arka taraflarını da kontrol ediniz. Ama muhtemelen doludur

Geri