Karadeniz Pet

Çifleşti nezaman yumurtlar?

Güncell halleri 21 günlükler ama nedense 4.yavru gelişimi yavaşmı sürüyor anlamadım tüyleri çıkmamış 18 günlük olmasına rahmen...

ByBlkj.jpg

a1ZkmR.jpg

Son düzenleme:
Güncell halleri 21 günlükler ama nedense 4.yavru gelişimi yavaşmı sürüyor anlamadım tüyleri çıkmamış 18 günlük olmasına rahmen...

ByBlkj.jpg

a1ZkmR.jpg
Masallah annesı yeteri kadar besleyemıorsa sen besle takviye yap gelısırler

Masallah annesı yeteri kadar besleyemıorsa sen besle takviye yap gelısırler

Annesi,babası muazzam besliyor arada sırada yumurta maması yapıyorum yavruların kursakları dolu patlayacak kadar yediriyorlar :) ama gelişimi yavaş sürüyor annesimi yoluyor tüylerini anlamadm bakalım ALLAH'ın izniyle sıkıntısız diğer yavrular gibi gelişimini tamamlar diye umuyorum.

Annesi,babası muazzam besliyor arada sırada yumurta maması yapıyorum yavruların kursakları dolu patlayacak kadar yediriyorlar :) ama gelişimi yavaş sürüyor annesimi yoluyor tüylerini anlamadm bakalım ALLAH'ın izniyle sıkıntısız diğer yavrular gibi gelişimini tamamlar diye umuyorum.
Insallah kardeşim besliorsa sıkıntı yok mamayı hergun ver probiyotik ve vitamin de ver Allahin ızniyle bomba gibi olurlar

Insallah kardeşim besliorsa sıkıntı yok mamayı hergun ver probiyotik ve vitamin de ver Allahin ızniyle bomba gibi olurlar

Malesef :( tüysüz olan yavru hayata tutunamadı bugün bakayım dedim ölmüş 18 günlüktü tüyleri neden çıkmamıştı anlamadım annesi besliyordu suana kadar şimdi baktımda kursağı boş talaşların altına gömülmüş kağıt halini almış yavru dümdüz olmus çok kötü bi durum gittim arsaya mezarını açtım gömdüm umarım diğer dünyada mutlu olur.

Son düzenleme:
Malesef :( tüysüz olan yavru hayata tutunamadı bugün bakayım dedim ölmüş 18 günlüktü tüyleri neden çıkmamıştı anlamadım annesi besliyordu suana kadar şimdi baktımda kursağı boş talaşların altına gömülmüş kağıt halini almış yavru dümdüz olmus çok kötü bi durum gittim arsaya mezarını açtım gömdüm umarım diğer dünyada mutlu olur.
cok gecmıs olsun kardesım benım 2 yavruda ezılerek olmusdu kagıt gıbı olmuslardı ufak kalan ezılıyor neyazıkkı bende 2 yavru vardı 2 sıde ezılerek oldu sende yavru cokdu gene dogal kalıor ınsallah dıgerlerı sag salım buyur kardesım sorunsuz sekılde basın sag olsun senı en ıyı anlayanlardan bırı benım 2 yavru kaybedınce :/ ama Allaha sukur 6 aylık dısım 6 yumurtayıda dun yapdı sıkısması olmusdu yag surdum ıyı geldı sanırım 6 bucuk gıbı yumurtlamısdı poposuna bakdım kafesden gene sıs gıbı sankı tekrar yumurtlıcak 7.yi yapcak gıbı korkuorum kusuma bısı olur dıe kucuk cunku yuvasıda cok kucuk sıparıs verdım gelse yuvalıgını deısdırcem kusum bana alısık oldugu ıcın sıkıntı cıkmaz dıe dusunuyorum ınsallah

Yavrular adına üzüldüm canınız sağolsun her ikinizde inşaallah sağlıklı topaç gibi yavrularınız olur ilerde.

Kolay işler değil en kötüsü de büyünce annenin veya babanın onu ayırmadan yaralaması veya öldürmesi o zaman işte kahroluyorsun ama zamanla öğreniyorsun işte bazı şeyleri kimse anne karnında öğrenmedi

Kolay işler değil en kötüsü de büyünce annenin veya babanın onu ayırmadan yaralaması veya öldürmesi o zaman işte kahroluyorsun ama zamanla öğreniyorsun işte bazı şeyleri kimse anne karnında öğrenmedi
yanı bu ıse baslarken zaten olum olcagını tahmın edıyordum ama genede ınsan uzuluyor okadar emek verıorsun ugrasıorsun oluncede kahroluyorsun ınsallah bu yumurtlayan kusumdan bebeler gorurum ve buyuttugunude yuvalıgını deısdırcem yarın gelır ınsallah sıparıslerım

Mamayı yavrulu kuşa hergün vermenizde bir mahsur yok hatta fayda var hocam. Kursak sütünün kalitesi artıyor ve ebeveynler yem sindirmekle uğraşmıyor mama yerken.

Yem kırmaya çalışıyorlar :) yakında güncel resimlerini paylaşırım.

Yem kırmaya çalışıyorlar :) yakında güncel resimlerini paylaşırım.
Masallah masallah bekliyoruz benimde 6aylik dışının 6 yumurtası oldu 4 dolu bi kaç güne çıkmaya başlarlar yavrusu ölen kuşumda dün ilk yumurtası oldu cok sukur ınsallah bu kuluckasi daha iyi geçer :)

Masallah masallah bekliyoruz benimde 6aylik dışının 6 yumurtası oldu 4 dolu bi kaç güne çıkmaya başlarlar yavrusu ölen kuşumda dün ilk yumurtası oldu cok sukur ınsallah bu kuluckasi daha iyi geçer :)

Güncell halleri 40 günlükler yem kırmaya başladılar.
26000978_1915044198807271_7562363941251651890_n.jpg

Güncell halleri 40 günlükler yem kırmaya başladılar.
Ekli dosyayı görüntüle 17949
masallah subhanallah cok guzeller benım 6aylık dısının yumurtalar cop oldu sıkısma oldu ustunden kalkdı sogudu yavrular ıcınde oldu 6 yumurtadan 5 dolu vardı yazık oldu ama onun telafısını dıer kusum yapdı yavrusu ölen sabah 5. yumurtayı yapdı 1 bos 2 .3 dolu 4 5 daha bellı degıl ınsallah busefer ıyı sonuclar alırım daha genıs kafes ve yuvalık aldım plastıklı hakkını versınler artık ılk yumurtayı saymadan bos oldugu ıcın 2. yumurtadan baslayarak suan 8 gunluk 5gunluk ve 3 gunluk ve 1 gunluk yumurtalar bakalım kacda bırakıcak kacını cıkarup buyutebılıcek beklıorum buarada cıftlerımı 8e cıkardım ınsallah verdıgım emeklerın karsılıgını alırım :)

masallah subhanallah cok guzeller benım 6aylık dısının yumurtalar cop oldu sıkısma oldu ustunden kalkdı sogudu yavrular ıcınde oldu 6 yumurtadan 5 dolu vardı yazık oldu ama onun telafısını dıer kusum yapdı yavrusu ölen sabah 5. yumurtayı yapdı 1 bos 2 .3 dolu 4 5 daha bellı degıl ınsallah busefer ıyı sonuclar alırım daha genıs kafes ve yuvalık aldım plastıklı hakkını versınler artık ılk yumurtayı saymadan bos oldugu ıcın 2. yumurtadan baslayarak suan 8 gunluk 5gunluk ve 3 gunluk ve 1 gunluk yumurtalar bakalım kacda bırakıcak kacını cıkarup buyutebılıcek beklıorum buarada cıftlerımı 8e cıkardım ınsallah verdıgım emeklerın karsılıgını alırım :)

İnşallah çiftlerim yumurtaya hazırlanıyor dün çifleştiklerine şahit oldum dişi folda, halbuki ayıracaktım dinlenmeleri için :) geç kaldım bende çıkartmadım folu yumurta oluşmaya başlamıştır diye artık öteki sefere benim yavrular halen daha ailesinin yanından ayrılmak istemiyor aynı kafese koydum test için yem istiyorlar ne babası ne anası yanaşıyor anası gagalamaya başladı yavruları bende ayırdım ayrı kafeste besliyorm diğer 2 yavrumuz neden öldü o konu hakkında bilgim yok :( şimdi 5 yavrumuz olacaktı...
Umarım bu seferki kuluçka bütün yumurtalar dolu çıkar

İnşallah çiftlerim yumurtaya hazırlanıyor dün çifleştiklerine şahit oldum dişi folda, halbuki ayıracaktım dinlenmeleri için :) geç kaldım bende çıkartmadım folu yumurta oluşmaya başlamıştır diye artık öteki sefere benim yavrular halen daha ailesinin yanından ayrılmak istemiyor aynı kafese koydum test için yem istiyorlar ne babası ne anası yanaşıyor anası gagalamaya başladı yavruları bende ayırdım ayrı kafeste besliyorm diğer 2 yavrumuz neden öldü o konu hakkında bilgim yok :( şimdi 5 yavrumuz olacaktı...
Umarım bu seferki kuluçka bütün yumurtalar dolu çıkar
ınsallah kardesım bendede aynı umutlar var suan 1 harıc oda catlamıs nası olduysa dolmadı oyuzden sanırım ama dıer 2 3 dolu kalp atıslarına kadar gordum 4 5 daha kucuk bellı degıl ama ınsallah onlarda dolar ve busefer 6 7 yumurta beklıorum gecen kuluckada sadece 4 adet yapmısdı okadar emek verıorum maddı manevı ınsallah karsılıgını alırım :)

ınsallah kardesım bendede aynı umutlar var suan 1 harıc oda catlamıs nası olduysa dolmadı oyuzden sanırım ama dıer 2 3 dolu kalp atıslarına kadar gordum 4 5 daha kucuk bellı degıl ama ınsallah onlarda dolar ve busefer 6 7 yumurta beklıorum gecen kuluckada sadece 4 adet yapmısdı okadar emek verıorum maddı manevı ınsallah karsılıgını alırım :)

İnşallah kardeşim fazla ilgilenemez oldum kuşlarla 1 kuşum daha var konuda bahsetmiştim herhalde 8-9 ay önceki başka çiftimin 2 yavrusundan 1i ölmüştü diğeri kalmıstı oda carpık bacak oldu bilgim olmadğndan tedavisini erkenden yapamadım ters kaynadı bacağı 9 aylık suan dişi kendisi kızgınlığa gelmiş durumda resimde gözüküyor sağ bacağı yana doğru çarpık yüksekte duruyor bacağı, zor yürüyor,uçamıyor, :( ayrı kafeste güzelce besliyorum buna erkek alsam bu durumda çifleşirmi sence? yumurtalara yatabilirmi bu şekilde düşünmekteyim.
25659326_1915388178772873_4955125869880735833_n.jpg

25660366_1915388192106205_7028072965570360550_n.jpg

25593984_1915388225439535_9054298163177995314_n.jpg

İnşallah kardeşim fazla ilgilenemez oldum kuşlarla 1 kuşum daha var konuda bahsetmiştim herhalde 8-9 ay önceki başka çiftimin 2 yavrusundan 1i ölmüştü diğeri kalmıstı oda carpık bacak oldu bilgim olmadğndan tedavisini erkenden yapamadım ters kaynadı bacağı 9 aylık suan dişi kendisi kızgınlığa gelmiş durumda resimde gözüküyor sağ bacağı yana doğru çarpık yüksekte duruyor bacağı, zor yürüyor,uçamıyor, :( ayrı kafeste güzelce besliyorum buna erkek alsam bu durumda çifleşirmi sence? yumurtalara yatabilirmi bu şekilde düşünmekteyim.Ekli dosyayı görüntüle 17952

Ekli dosyayı görüntüle 17953

Ekli dosyayı görüntüle 17954
valla kardesım hıc basıma gelmedı ama bu tarz kuslardan yavru almayı tavsıye etmıorlar pek yınede daha ıyı bılen bırıne sorabılırız selcuk yuksel ayhan otcu oglu suleyman yerlı gıbı