Karadeniz Pet

cift sorunu

erhan5757

Yeni Üye
merhaba arkdaslar benım sorunum erkek kuş surekli kafa salliyor kur yapiyor dişinin yanına gıdıyor sureklı hareket halınde ve dişiye yem verıyor opusuyorlar bırbırlerını kasıyorlar genelde dişi erkeyi kaşiyor buraya kadar sorun yok ama dişi kuş erkekden kaciyor erkek kafasını sallayıp dişi kusun ustune yurudu zaman dişi kus tatli 1 gaga vurmasi yapiyor ama vurmuyor erkekden kacıyor tellere 4 tane salma vardi kaldırdım hepsını suan 1 tane bırakdım sımdıde tellere kacıyor erkekde kovalıyor acaba nerede yanlıs yapiyorum bana bıraz bılgı verırmısın kuslarımın resmı nı atıcam eyer ıstedınız bırsey varsa onuda bakarım yaparım yardımlarınız ıcın teşekur ederım sari olan erkek beyaz olan dişi olarak bılıyorum dogrumudur acaba 2 tane kafesım var ayırsam mı sizce ? kafalarındakı cızgıler yok olmus durumda acaba erkek dişiden buyuk dişi hazir deyil mi ?

Kuşlarınz daha kızmamş anlatıgına göre erkek kur yapıyor dişinin şuan istememesi normal kendını hazır his etmiyor demektir şuan için ayırmayn vitamın ve murekkep balıgı kemigini eksik etmeyin dişi en sonunda erkege pes edecektir. güle güle besleyin.

Kuşlarınz daha kızmamş anlatıgına göre erkek kur yapıyor dişinin şuan istememesi normal kendını hazır his etmiyor demektir şuan için ayırmayn vitamın ve murekkep balıgı kemigini eksik etmeyin dişi en sonunda erkege pes edecektir. güle güle besleyin.

salmalari takım mı ? ve hazır olmadını nereden anladınız kuslara bakdınız zaman hazır olmadı anlasılıyor mu yoksa sadece benım anlatıklarımdan mı yola cıkdınız ve gaga sına ve kafa cızgılerıne bakdınız zaman acaba daha cıftlesmelerı ıcın ne kadar zaman var dir ? erkek kuş sureklı otuyor ve fısıltılı sesler cıkartıyor hıc durmadan

salma dediginiz şey tunekmı tünek ise takın tabikide kuşlar neyin üstünde durucak fotograflara bakıp anlaşılabılıyor erkek ve dişi daha kızmamış bunu çeresine bakıp anlıyabılırz kafa çizgileri yaşlarının ortalamısnı gösterir kuşlarınız kızışma durumunu hızlandırmak içn yemligine bir çay kaşıgı nijer tohumu karıştırabilirisiniz.

3-4 Aydır beraber olan kuşlarda sonuç alınmazsa ayırma yöntemine başvurulabilir. Bundan daha erken zamanlarda beklemek daha uygun olur. Haftada 1-2 gün yumurtalı havuç maması yapıp verin. Bunun yanında haftada bir kere yemliklere bir çay kaşığı nijer ilave edebilirsiniz.

3-4 Aydır beraber olan kuşlarda sonuç alınmazsa ayırma yöntemine başvurulabilir. Bundan daha erken zamanlarda beklemek daha uygun olur. Haftada 1-2 gün yumurtalı havuç maması yapıp verin. Bunun yanında haftada bir kere yemliklere bir çay kaşığı nijer ilave edebilirsiniz.

hocam bu beyaz olan kesın dişi midir ? kızısdırıcı yem aldım bugun yedıkden sonra kafa sallamaya başladi ? ve sari kus durgunlasdı bıraz anlamadım hıc bırsey beyaz olan kafa salamaya basladı sağa sola gıdıyor ve sarı kuşu kovalıyor bu sefer tam tersı olmaya basladı

hocam bu beyaz olan kesın dişi midir ? kızısdırıcı yem aldım bugun yedıkden sonra kafa sallamaya başladi ? ve sari kus durgunlasdı bıraz anlamadım hıc bırsey beyaz olan kafa salamaya basladı sağa sola gıdıyor ve sarı kuşu kovalıyor bu sefer tam tersı olmaya basladı

Olabilir. Erkek de zamanla karşılık verecektir.

Geri