Karadeniz Pet

Agresif dişi çiftleşme sorunu

lenoerme

Yeni Üye
Merhabalar bir dişi bir erkek muhabbet kuşum vardı 2 senedir erkekle ıfak kaldıgından üremede olmadıgından dün yeni iri bir erkek aldım sorun erkek kuryapıyor dokunmak için yaklasıyor fakat dişi kızgın olmasına rağmen gaga atıp kovuyor agresif dişiyi değiştirmeli miyim ne yapmalıyım üstatlar

Ekli dosyalar

• 4C091E7B-BA82-49F2-9026-98F5F815D285.jpeg
    4C091E7B-BA82-49F2-9026-98F5F815D285.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 34
  • C2BA3613-DDAC-4981-8228-21E700EE5FB1.jpeg
    C2BA3613-DDAC-4981-8228-21E700EE5FB1.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 33
Değiştirme sakın. 2.bir kafesin varsa şöyle yap, erkeği yuvalık takacağın kafeste tut. Dişiyi diğer kafeste tut. Bir 10,15 gün. Tellerden birbirine şakıyup ötene kadar. Sonra dişiyi erkek kuşun kafesine at.

Ya da aynı kafese koy, tek tünek olsun. Haftada 2,3 kere yumurta maması verin. Taze nane maydanoz brokoli verebilirsiniz. 2 yemlik olsun kafeste.

Dişi kuşu değiştirme. Piyasada iş yapacak dişi kuş zor bulursun. Hem rengi güzel hem sağlıklı duruyor.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değiştirme sakın. 2.bir kafesin varsa şöyle yap, erkeği yuvalık takacağın kafeste tut. Dişiyi diğer kafeste tut. Bir 10,15 gün. Tellerden birbirine şakıyup ötene kadar. Sonra dişiyi erkek kuşun kafesine at.

Ya da aynı kafese koy, tek tünek olsun. Haftada 2,3 kere yumurta maması verin. Taze nane maydanoz brokoli verebilirsiniz. 2 yemlik olsun kafeste.

Dişi kuşu değiştirme. Piyasada iş yapacak dişi kuş zor bulursun. Hem rengi güzel hem sağlıklı duruyor.

Yeni aldığım bu erkek çok hareketli kuduruk biraz ☺️ takas ettiğim çok pasifti ve küçüktü bir kere çiftleşti eski erkekle 3 4 sn kadar sürdü yumurta olmadı onda yeni erkeği ayrı kafese koymamızın sebebi yeni olduğu eş tutması için midir kafamı çok kurcalıyor açıkcası yeni erkeğe hareketli uyum sağlıycak bir dişi mi yoksa devam mı

Yeni aldığım bu erkek çok hareketli kuduruk biraz ☺️ takas ettiğim çok pasifti ve küçüktü bir kere çiftleşti eski erkekle 3 4 sn kadar sürdü yumurta olmadı onda yeni erkeği ayrı kafese koymamızın sebebi yeni olduğu eş tutması için midir kafamı çok kurcalıyor açıkcası yeni erkeğe hareketli uyum sağlıycak bir dişi mi yoksa devam mı
Bahsedilen yöntemin adı ayırma yöntemi. Forumda da bununla ilgili bolca başlık var. Maalesef bende aynı sorundan muzdarip durumdayım son yaptığım eşlemede. Fakat en kısa sürede ayırma yöntemini uyguliycam. Amaç ikisinin de birbirini özlemesini, özlerken de mama ve yeşillik takviyesiyle de daha çok kızışmalarını sağlamak. Tüm yolları deneyin derim vazgeçmektense.

İnanın dişiye havuç elma vitamin takviyesinden bıkkınlık geldi yavru hevesimi bir türlü alamadım etrafımdakiler hiç uğraşmadan çatır çatır yavru alıyor bu dişiyi bi keresinde 2 gün petshopta bıraktım yine eşleşmemişti yapı olarakta iri gelen geçeni dövüyor hatta yanını uzak mesafeden yaklaştırmıyor cok güzel bir kuş aslında huyu berbat

Her erkek kendi çöplüğünde öter demişler. Erkek kuşun yerini sahiplenip üstünlük kurmasını sağlamak için. Ne olursa olsun sabredin. Yoksa işler şöyle gelişiyor
Yeni erkek al. Sonra dişiyi değiştir, olmadı bir dişi daha, olmadı yeni çift al. Yıllar geçiyor. Ben nerde yanlış yaptım.
Sabır lazım. Kuşları rahat bırakıp strese sokmamak lazım. Yoksa zaten üremeye meyilli hayvanlar. Kolay gelsin.

Her erkek kendi çöplüğünde öter demişler. Erkek kuşun yerini sahiplenip üstünlük kurmasını sağlamak için. Ne olursa olsun sabredin. Yoksa işler şöyle gelişiyor
Yeni erkek al. Sonra dişiyi değiştir, olmadı bir dişi daha, olmadı yeni çift al. Yıllar geçiyor. Ben nerde yanlış yaptım.
Sabır lazım. Kuşları rahat bırakıp strese sokmamak lazım. Yoksa zaten üremeye meyilli hayvanlar. Kolay gelsin.

Haklısınız diğer türlü sonu yok açıkcası ayırma yöntemini deneyeceğim teşekkürler ilginiz için ☺️

Birde kimyasal vitamin çok gerekli değil bence. Bende kullanıyorum ne farkettim, bir işe yaramadıklarını. Tabii herkes farklı düşünüyor olabilir. Yoksa geniş alanda uçan kuşlar daha hareketli daha çabuk kızışıyor. Birde taze nane maydanoz fesleğen vermek faydalı. Yem olarak akdarı ağırlıklı karışık yemler yeterli olacaktır. İnşallah tez zamanda sağlıklı yavrular alırsın.

Birde kimyasal vitamin çok gerekli değil bence. Bende kullanıyorum ne farkettim, bir işe yaramadıklarını. Tabii herkes farklı düşünüyor olabilir. Yoksa geniş alanda uçan kuşlar daha hareketli daha çabuk kızışıyor. Birde taze nane maydanoz fesleğen vermek faydalı. Yem olarak akdarı ağırlıklı karışık yemler yeterli olacaktır. İnşallah tez zamanda sağlıklı yavrular alırsın.

Erkek kuş dediğim gibi kur yapıyor 24 saattir beraberler dişikuş erkek yaklasınca gaga atarak uzaklastırıyor ayırma yonteminde birbirini görmeliler mi görmemeliler mi

Geri