Karadeniz Pet

Ilk kafes disina cikista agresiflik

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar 28 gunluk iken aldigim erkek kusumu ilk defa bugun (14 gun kafes icinde parmaga alistirdiktan) cikardim. 4-5 deneme de hep tunege geri atladi. Bende devamli.kafesinde asili olan (oglumun oyincak legosu) nu elime aldim ve kusu parmagimla disari cikardim. Buraya kadar sorun yok gibi. Daha sonra biraz koltukta oynadi oyuncagi ile. Parmagima her zaman cikan "kus agresiflesti" yanimdan uctu, perde klima ustu v.s kondugu yerde parmagimla aldim.

Acaba oyuncagini aldim diye miagresifleti?
Ilk defa kafes disina cikti ondan mi agresiflesti?
Yoksa acikcasi ben yanimda koltuga koydum ve acikcasi hep parmagimda olsun diye oyuncagi elimde ve pek rahat birakmadim.
Bu tarz davrisin sebebi ne olabilir.
Kafese koydum. Her zaman parmaga gelen kus simdi gaga atiyor.
Lutfen yorumlarinizi esirgemeyiniz...

Bütün kuşlar sağlıkla yasaşın.

ilk uçuşunuz hayırlı olsun...mubişlerimiz neticede kafeste kaçacak yerlerinin olmadıklarının farkındalar ve parmağımıza daha kolay gelebiliyorlar bazen de macbur oldukları için, ama dışarıda her istediklerinde uçarak uzaklaşabileceklerinin farkındalar ve bu yüzden özellikle benimki öyle kafes dışında özgürce dolaşmayı daha fazla seviyorlar ve kafese oranla farklı davranışlar( mesele sizinkinin yaptığı agrasif hareketler gibi) gösterebiliyorlar..bu zamanla aranızda kurulan bağ ile geçecektir bence hiç canıınızı sıkmayın..

Filiz hanim tesekkur ederim. Uzulmustum bu durumun olmasina ama simdi raharladim. Simdi kafesinde. Bu aksamlik kendi haline biraktim. Yarin aksam tekrar cikardigim biraz daha kendi haline biracagim. Biraz ortama alissin ve guven kazanmak icin.
Acaba oyuncak ile arasi gayet iyi. Bu iyi mi, kotu mu? Mesela iyi tarafi arkadasi ama kotu tarafi oyuncak ile bag kurup bana alismada sorun olur mu ?

Filiz hanim tesekkur ederim. Uzulmustum bu durumun olmasina ama simdi raharladim. Simdi kafesinde. Bu aksamlik kendi haline biraktim. Yarin aksam tekrar cikardigim biraz daha kendi haline biracagim. Biraz ortama alissin ve guven kazanmak icin.
Acaba oyuncak ile arasi gayet iyi. Bu iyi mi, kotu mu? Mesela iyi tarafi arkadasi ama kotu tarafi oyuncak ile bag kurup bana alismada sorun olur mu ?

ben de çok bildiğimden anlatmıyorum sakın yanlış anlamayın sadece kendi yaşadıklarımdan yola çıkıyorum..oyuncakla arasının iyi olması size alışmasına yardımcı olacak ben de öyle alıştırmıştım ilk kuşumu..oyuncağı çok seviyordu ve ben hiç oyuncakla dikkatini çekmeyi akıl edememiştim birgün öylesine oyuncağı elime aldım ve uçarak elime kondu (ilk defa) şok oldum ben bunu daha önce nasıl düşünemedim diye kendime kızmıştım... bir de benim yeni farkına vardığım bişey çocuklar yattıktan sonra salarsam daha rahat oluyor..diğer türlü çocukların rahat hareketleri onu rahatsız ediyor..elbette tam güven sağlandıktan sonra sorun olmayacaktır ama şimdilik bu konuya dikkat ederseniz bence iyi olur...

Dedikleriniz de cok haklisiniz. Ben de oglum uyuduktan sonra cikardim. Bi bagirmasi yada ani hareketi kusu korkutacagini dusundugum icin. Bakalim ilk gun boyle gecti.
Yarina daha iyi olur insallah.
Tekrardan tesekkur ederim filiz hanim Sagolun.

Geri