Karadeniz Pet

Çifthane kullanımı yardım ???

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Merhaba çiftahanemde iki çift muhabbet kuşum var , ortadan telle bölünmüş durumda, bi tarafında yavrulu çiftim var, diğer tarafta henüz eş tutmamış bi çift muhabbetim var, Merak ettiğim çiftlerin birbirlerini görmeleri eş tutmaları açısından sakıncalımı, bazen yavrusu olan çiftin erkeği diğer tarafa geçmeye çalışıyor hatta bir iki kere geçmeyi başardı diğer tarafa , geçip orda oturuyor :) çoğu zaman ortadaki tellere yapışıyorlar , ilginç olan bişey dün dikkatimi çekti, erkekler tellere yapışmış sanki birbirlerine kur yapıyorlar tepelerini kabartarak örterek birbirlerine gagalarını vuruyorlar bu normalmi, yani çiftanenin tellerinden birbirleriyle çok uğraşıyorlar kuşlar, sizce birbirlerini görmeleri olumsuz etkiliyormu kapatmalımıyım görmeyecekleri şekilde yada böyle kalmalımı önerileriniz nelerdir, teşekkürler :)

Ustaların söylediğine göre görmemeleri daha verimli olur şeklinde. istersen arayı kapat öyle dene, dikkatleri başka tarafta olmasın.

Erkekler üstünlük kurmaya çalışıyordur birbirine.
Benim kuşlar da 2 haftadır cifthanede. Ve arada sadece tel var. Pek bi verim aldığım söylenemez :)
Ama buna bazısı arayı iyice kapat diyor bazısı acik kalsın diyor.

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

Ustalar bize yardımcı olurmusunuz lütfen

erkekler birbirine efelik yapıyorlar.kuşların yanyana olmlarının hiç bir sakıncası yok.üretimhaneye gittiysen görmüşsündür.hemen hemen bütün kuşlar birbirini görür,o yüzden sıkıntı yok

erkekler birbirine efelik yapıyorlar.kuşların yanyana olmlarının hiç bir sakıncası yok.üretimhaneye gittiysen görmüşsündür.hemen hemen bütün kuşlar birbirini görür,o yüzden sıkıntı yok

Tamam hocam çok teşekkür ederim, saygılar :)

benimde çifthanem var arada tel var birbirlerini görüyorlar ve sorun olmuyor hatta üretim için birbirlerini teşvikde ediyorlar önceden aldığım çiftim diğer sonradan aldığım çifte örnek oldu onlarında üreme isteği arttı

Bende geçenlerde çifthane aldım daha koymadım da içine ama ortadaki bölmeyi çıkardım beyaz bez diktim üzerine yani birbirlerini görmesinler diye , diğer kafesimdeler şimdi altında yavru var. Yavrular büyüdükten sonra çifthaneye atacam + albino damızlık alacam birde.

Geri