petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çifthane kullanımı yardım ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İbrahim AKSU tarafından 18 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba çiftahanemde iki çift muhabbet kuşum var , ortadan telle bölünmüş durumda, bi tarafında yavrulu çiftim var, diğer tarafta henüz eş tutmamış bi çift muhabbetim var, Merak ettiğim çiftlerin birbirlerini görmeleri eş tutmaları açısından sakıncalımı, bazen yavrusu olan çiftin erkeği diğer tarafa geçmeye çalışıyor hatta bir iki kere geçmeyi başardı diğer tarafa , geçip orda oturuyor :) çoğu zaman ortadaki tellere yapışıyorlar , ilginç olan bişey dün dikkatimi çekti, erkekler tellere yapışmış sanki birbirlerine kur yapıyorlar tepelerini kabartarak örterek birbirlerine gagalarını vuruyorlar bu normalmi, yani çiftanenin tellerinden birbirleriyle çok uğraşıyorlar kuşlar, sizce birbirlerini görmeleri olumsuz etkiliyormu kapatmalımıyım görmeyecekleri şekilde yada böyle kalmalımı önerileriniz nelerdir, teşekkürler :)

2. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Ustaların söylediğine göre görmemeleri daha verimli olur şeklinde. istersen arayı kapat öyle dene, dikkatleri başka tarafta olmasın.

3. Ahmet Atdag

Erkekler üstünlük kurmaya çalışıyordur birbirine.
    Benim kuşlar da 2 haftadır cifthanede. Ve arada sadece tel var. Pek bi verim aldığım söylenemez :)
    Ama buna bazısı arayı iyice kapat diyor bazısı acik kalsın diyor.

Bir çift muhabbet.
    Ama hep bir çift :(

4. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ustalar bize yardımcı olurmusunuz lütfen

5. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    erkekler birbirine efelik yapıyorlar.kuşların yanyana olmlarının hiç bir sakıncası yok.üretimhaneye gittiysen görmüşsündür.hemen hemen bütün kuşlar birbirini görür,o yüzden sıkıntı yok

6. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tamam hocam çok teşekkür ederim, saygılar :)

7. nitelik

nitelik Guest

8. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    benimde çifthanem var arada tel var birbirlerini görüyorlar ve sorun olmuyor hatta üretim için birbirlerini teşvikde ediyorlar önceden aldığım çiftim diğer sonradan aldığım çifte örnek oldu onlarında üreme isteği arttı

9. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Bende geçenlerde çifthane aldım daha koymadım da içine ama ortadaki bölmeyi çıkardım beyaz bez diktim üzerine yani birbirlerini görmesinler diye , diğer kafesimdeler şimdi altında yavru var. Yavrular büyüdükten sonra çifthaneye atacam + albino damızlık alacam birde.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. çifthane kafes kullanimi