Karadeniz Pet

Çiftlerim Hakkında Yardım ve Sorularım [Fotoğraflı]

Vural

Yeni Üye
Abilerim, üstadlarım, arkadaşlarım yardımınıza ihtiyacım var.
Yaklaşık 6 aydır beraber durduğum bana oldukça yakın arada omzumda gezen çiftimden ümidimi kestim. Mamasını ve diğer herşeyini eksik etmeden devam ettim ancak çiftleşme göremedim. Aldığımda yetişkin ve ele gelmiyorlardı, zamanla ikisini birden alıştırdım. İlk çiftim olduğu için çok istesemde yavrularını görmek bir türlü nasip olmadı. Erkek dişiden çok daha ele alışkın bu sebeple mi bilmiyorum ancak sert kur yapamıyor. Çoğu zaman bacak atsada dişiye dişi homurdanarak izin vermiyor. Çiftleşmek için dişinin gövdesine, kuyruğuna klasik çiftleşme hareketleri yapıyor. Erkek dişiden istediğini alamayınca gördüğü her şeye kur yapmaya başlıyor kafesin içindeki suluğa, gaga taşına ve diğer her şeye ancak dişi çok mu baskın ne anlayamadım. Bir türlü çiftleşme olmadı, dişi izin vermedi. 15 gün ayırdım yine bir sonuç alamadım, dişi tek gaga sallama hareketiyle bizim erkek kafesin diğer teline fırlıyor. İkisinide çok sevdiğim için bırakmak istemiyorum. Çiftimin fotoğrafları aşağıda:

qfKK87p.jpg

sNzWrn9.jpg

Bende bunun sonucunda hem birbirlerinden etkilensinler diye hemde onlar olmuyor belki bunlar olur diye bir çift daha aldım. Çiftimin erkeği yaşça küçük, dişiyşe fazlasıyla büyük gibi geliyor bana. Büyük bir hevesle bakıyorum kuşlarıma, bunlarda olmazsa hevesim kırılacak gibi. Erkek mi gerçi daha tam onuda net anlayamadım. Yardımcı olur musunuz yardımlarınızı bekliyorum.

pgIaJ4Y.jpg

w3nId06.jpg

Bu arada bu yeni gelen çiftten dolayı ilk aldığım dişi strese mi girdi ne oldu anlayamadım ancak yem kabındaki yemleri ağzıyla toplayıp tüneğe çıkıyor ve sağa sola ağzıyla fırlatıyor. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor?

Geri