Karadeniz Pet

Çiftlerin hakkında bilgiye ihtiyacım var

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
Selam arkadaslar, Benim bir çift muhabbet kusum var ama ilk defa çift olarak besledigim için pek çiftlerden anlamıyorum , hep tek besledim neyse benim kuşlar 9 gündür aynı kafesteler dişi biraz hareketsiz takılıyo erkek le bu aralar sunları gözlemledim : Erkek dişinin kafasını 3 4 kere kasıyor dişi bir süreden sonra gaga atıyor ona sonra öpüşüyorlar bazen yem kusuyolar ama erkek biraz korkak dişiden yuva 4 gündür var ama daha girmediler arkadaslar kafes büyük oldugundan geç farkederler dedi ama tek tünek var oda yuvalıgın önünde ek olarak gaga taşı, vitamın, kızıstırıcı yem ve mamalarınıda veriyorum düzenli olarak ne eksigim var acaba bir yol gösterin lütfen

http://p1309.hizliresim.com/1f/s/szszj.jpg

http://p1309.hizliresim.com/1f/s/szt3c.jpg

http://k1309.hizliresim.com/1f/s/szt3v.jpg

NOT : FOTOLAR 5 GÜN ÖNCENİN SUAN BU KAFESTE DEGILLER :)

Son düzenleme:
Kuşlar eşleşmiş bence tunek koyun onlar eş birbiini takip ederler bi alana sıkıştırmayın yuvalığada girerler yakında sabredin fazla rahatsız etmeyin

Kuşlar eşleşmiş bence tunek koyun onlar eş birbiini takip ederler bi alana sıkıştırmayın yuvalığada girerler yakında sabredin fazla rahatsız etmeyin

Dişi biraz hareketsiz takılıyo bakalım ne olcak takarım tunek sağolun ama zaten sıkısmazlar kafes 31x80

Yokmu hiç bilgisi olann :D

Resim atsan daha iyi yorumlar alırsın. resimleri görmemekle beraber dişi kuşun kızışmamıştır bu yuzdende erkekle çifleşmek istemez. erkek kuşu kovalama ,tünekden atma,gagalama,bağırşma sesleri gibi tepkiler gösterir. erkekde tepki yuzunden kaçar. onun dışında herşeyı yapmışsın zaten kuşları rahatsız olmıcakları bıyere koy .
Resim koydugun takdırde ıstedıgın cvpları alırsın. resım olmadıgı ıcın çoğu kışı yorum yapmıyor.

Bu arada benım erkek kuşum şuan kızışmış ve yanına hangı dışıyı koyarsam koyayım 2 saat sonra opuşmeye başlıyor ılk kuşum hastaydı yerıne yenı dısı aldım 2 saat geçı aradan yenı dişiylede opuşuyor. çifleştigini yada yumurtasını görmeden ben kuşlara malesef eş diyemiyorum.

Resim atsan daha iyi yorumlar alırsın. resimleri görmemekle beraber dişi kuşun kızışmamıştır bu yuzdende erkekle çifleşmek istemez. erkek kuşu kovalama ,tünekden atma,gagalama,bağırşma sesleri gibi tepkiler gösterir. erkekde tepki yuzunden kaçar. onun dışında herşeyı yapmışsın zaten kuşları rahatsız olmıcakları bıyere koy .
Resim koydugun takdırde ıstedıgın cvpları alırsın. resım olmadıgı ıcın çoğu kışı yorum yapmıyor.

Bu arada benım erkek kuşum şuan kızışmış ve yanına hangı dışıyı koyarsam koyayım 2 saat sonra opuşmeye başlıyor ılk kuşum hastaydı yerıne yenı dısı aldım 2 saat geçı aradan yenı dişiylede opuşuyor. çifleştigini yada yumurtasını görmeden ben kuşlara malesef eş diyemiyorum.

Teşekkürler yorum için foto ekledim ama 5 gün önceki fotoları 2 side kızıskın

szszj.jpg

szt3c.jpg

szt3v.jpg

Tahta tünek takmanı tavsıye ederım yenı kafesindede yoksa.

maşallah renkleri çok güzel

Ne kadar eş tutsada kızışsa da yuvalığa ilgi dişide olmadıkça olmuyor.
Bazen erkek dişiyi yuvaya girmeye teşvik edebiliyor ama dişi istemiyorsa zorla olmuyor işte.
Tamamen içgüdüsel keyiflerine kalmış.

Rengi acıktı birazdaha erkegin büyüdükce kapandı mavisi :D

Son düzenleme:
szszj.jpg

szt3c.jpg

szt3v.jpg

Tahta tünek takmanı tavsıye ederım yenı kafesindede yoksa.

maşallah renkleri çok güzel

Ne kadar eş tutsada kızışsa da yuvalığa ilgi dişide olmadıkça olmuyor.
Bazen erkek dişiyi yuvaya girmeye teşvik edebiliyor ama dişi istemiyorsa zorla olmuyor işte.
Tamamen içgüdüsel keyiflerine kalmış.

2nizde sağolun yorumlar için 4 gün önce kafes degistim büyük bir kafese gectik ve tahta tunek aldım yuvalıkda 4 gundur takılı erkek benim ele alıskındır acaba ilk erkegi cekmeye calıssam yuvalıga olurmu

kuşu zorlama bence yuvaya girsin diye. kafesleride yenı daha kafese alışma surelerı var . sen kuşları normal kendı hallerine bırak onlar alıştıgında eger çifleşmisseler yuvalıga girmeye başlarlar kardeşim.

1-2 ay bıle surebılır alışma surelerı o yuzden kendı hallerınde kalsın kuşlar.

kuşu zorlama bence yuvaya girsin diye. kafesleride yenı daha kafese alışma surelerı var . sen kuşları normal kendı hallerine bırak onlar alıştıgında eger çifleşmisseler yuvalıga girmeye başlarlar kardeşim.

1-2 ay bıle surebılır alışma surelerı o yuzden kendı hallerınde kalsın kuşlar.

Tamam eyvallah simdi farklı bir odaya hazır çift alıcam onların alısmasıda aylar sürermi

Geri