petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşen kuşlar ne zamana kadar yumurta bırakır ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Dükkanıma dişi erkek 2 tane kuş aldım yaklaşık 1.5 ay önce. Kuşları aldığımda epey kızışmış durumdalardı aldığım gün sürekli kur yapıyorladı birbirine ertesi sabahda bir kaç defa çiftleştiler ama nerdeyse 1.5 ay olacak hala yumurta vermediler ve yuvalıktan sadece yemini yemek için çıkıyor kuşlar. yardımlarınızı bekliyorum bu konuda arkadaşlar

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    İnşaallah en kısa sürede yumurtlarlar normal olanı 1 ay içerisinde yumurtlaması. Fakat başımdan geçen bir olayı anlatayım bir çiftimin çiftleştiklerini gördüm bir türlü yumurta gelmedi erkeğin yavrusunu almıştım dişi kısır herhalde dedim 6 ay sonra 3 tane yumurtladı

3. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Benim de aynı şekilde bir çiftim var sürekli çiftleşmelerine rağmen yumurtlamıyordu 3-4 ay sonra 5 yumurta yaptı yavruları büyüttü, şimdi gene çiftleşiyor 2-3 aydır yumurta yok.

#3 Mehmet ÖZEL, 15 Ekim 2014
    Son düzenleme: 15 Ekim 2014
  4. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    teşekkür ederim yardımın için. uzayabiliyor mu ya o kadar 6 ayy

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:12 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

istisnalar var demek böyle. Peki yerini yadırgadığından falan olabilir mi kapıya yakın bi yerde ama yüksekte kuşlar herhangi bi sıkıntı çıkar mı bundan?

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Benim kuşlarım sürekli aynı yerdelerdi ve sakin ortamdalardı. Dişi o yumurtalara yatmadı petshoptan almıştım dişiyi. Hala beraberler ve hala tık yok o kuşlarda ben de değiştirmedim takılıyorlar kendi çaplarında umarım siz böyle bir durumla karşılaşmazsınız

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Yüksekteyse sıkıntı çıkmaz 1,5 ay olmuş birde tek çift sanırım sizin zamanla olacaktır bizimkiler istisna sadece.

7. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    çiftleşmelerine rağmen böyle bir sorun ile karşılaşıcaksakda canları sağolsun ya ne diyelim artık hocam. Renkleri çok güzel o yüzden en çok da yavru istiyorum Turkuaz dişi ayva sarısı erkek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

evet Mehmet bey tek çift, umarım ya olsun da zamanın pek önemi yok beklenir yeter ki icraat yapsınlar :)

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Maşaallah hayırlısıyla yavruları olur inşaallah. Benim dişinin rengi de gri. kıyamıyorum vermeye bi de vereceğim gideceği yerde de yumurtlamayacak belki de. Öylece kaldı elimde

9. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    İnşallah, teşekkür ederim. alışmışsan bide vermeside zor olur ya

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Alışmadan ziyade hak var diyorum vereceğim yumurtlamayacak iyi baktığımı da düşünüyorum bari ben de dursun 1 çift değillerki 5 çift var şuan

11. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    yanındaki erkeği değiştirsen belki yumurtlar ama ilerde 5çift varsa eşleri bi değiş derim

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    O erkeğin başka dişilerden yavrusunu aldım ;) çiftleşme var. Bu dişiye 2 erkek denedim sonun da 3 erkekle çiftleştiklerini gördüm anlaşmalarında bir sıkıntı yokki değişeyim

13. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    o zaman beklemekte fayda var 3.süyle çiftleşme olduysa :)

Sayfayı Paylaş