petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhabbet32 tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Çiftlerimden biri yumurtaya hazır ve dişi zamanının çoğunu yuvalıkta geçiriyor. Erkek dişiye yaklaşıp kur yaptığında dişi direk çiftleşme pozisyonuna geçiyor fakat erkek sadece ayak atıyor yada dişinin üzerine çıksa da hemen iniyor. Normal çiftleştiklerini hiç görmedim. Tabi sürekli takip edemiyorum da. Aceba normal çiftleşme olmuş mudur? Ya da erkekte sorun mu var sizce? Bu durum yaklaşık bir yadan beri var. Yem kusma, kurlaşma kaşıma filan hepsi var. Hatta dişi erkeğe de yem kusuyor ve kur yapıyor. Tıpkı erkek kuş gibi kur yapıyor.

Şimdiden yorum ve bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkürler.

2. baskentli06

Beğenileri:
    2
    erkegin acemiliği bu sene herkez bundan çogu yumurtayı çöpe attı...

3. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek acemi.. Ayni durum suan bende var. Disi egilip kuyruk kaldiriyor, erkek cikiyor fakat bir turlu son noktayi koyamiyor:D ilk kulucka bos gecer' erkek acemiligini atar' sonra devam..

4. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende aynı durumu yaşamdım sanırım 6 ay yumurta alamadım ve kuşları sattım. Sizin anlattığınız aynısı benim durumumdu geçmiş olsun :) inşallah Sizinkiler yumurtlar ama :D

5. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    Erkek ilk ciftalesmeyse normaldir ama yakin zamanda atar acemiligi orenir we guzel yavrular alirsjniz insallah:)

6. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Aynı sıkıntıyı 4 ay yaşadım ama sonunda geçen ay 4 yavru büyüttüler. Bir ara erkeği değişecektim niye dişinin üstüne çıkmıyor diye ama meğerse gerçekten ikiside hazır olduklarında gerekeni yapıyorlarmış.

7. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Yorumlarınız için hepinize de ayrı ayrı teşekkürler ederim. Yeni farkettim ki erkeğin kafasındaki tüyler diken diken. Tüy değiştiriyor sanırım. Bunu da kafasını kafesin tellerine sürmesinden anladım. Bu sebeple çiftleşmeye yanaşmıyor olabilir mi sizce?

Sayfayı Paylaş