Karadeniz Pet

Çiftleşmeleri için

melihdagci

Meraklı Üye
S.a. herkese hayirli ve bol üretimler arkadaslar birkac sorum olacakti 1) arkadaslar dişi kuşumun kanatları neden hep vücut hizasinin altinda 2) neden ciftlesmiyorlar birbirlerine karşı çok ilgililer dişi kuş surekli yuvaya girip çıkıyor mama da verdim ama çiftleşme olmuyor neden acaba ?
2aeb6162c184f1b5419ce3a4eb0092f3.jpg
0566aa4abd270ed7831f13d96fbe1f01.jpg
ba80ee33699466acf466e63ceb180993.jpg
a54941ced673388162d336a0d667fcd2.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dediklerinize göre iyi anlaşıyorlar,dişi yuvaya girip çıkıyor ve siz görmeden çiftleşmiş olma ihtimalleri var.Kuşun kanatları da vücudunun altında ise görünüşe göre yumurta var.

Son düzenleme:
Tabanda gazete yerine mürekep olmayan kağıt,havlu peçete kullanmak daha uygun olur. Gazete kağıdındaki mürekep zararlıdır. Kuşlarınız yem kusup yuvayla ilgileniyorsa devamı gelecektir.

Dediklerinize göre iyi anlaşıyorlar,dişi yuvaya girip çıkıyor ve siz görmeden çiftleşmiş olma ihtimalleri var.Kuşun kanatları da vücudunun altında ise görünüşe göre yumurta var.
Geçen haftada vardi aslında şişlik yumurta 1 hafta kadar bekler mi ?

yemlerine nijer tohumu atabilirsiniz.
yem kusup hala ççiftleşme olmazssa büyük ihtimal ortamda dişiyi rahatsız eden bir durum söz konusu ya cok sık kontrol ederek onları kızdırıyor ve rahatsız olmalarına neden oluyorsunuz yada yerlerinden memnun değiller. sabırla bekleyin tabandaki kağıtı kemirmeye başlıyorlarsa büyük ihtimal yuvalığık içinde hazırlık yapıyorlar demektr. akılları sıra yuva yapma derdindeler :D

Aynen kemiriyorlar ben de rahatsiz etmemek için günde bir kere gidiyorum yanlarina bizim salon pek kullanilmaz salonda pek rahatsız olmuyorlar yemlerinde de nijer var

Geri