Karadeniz Pet

Çiftleşmeyen muhabbet kuşları

WolfArgo

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba benim 1 dişi 1 erkek muhabbet kuşum var. Çok iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar, yem kusuyorlar, ama bir türlü yuvalığa girmiyorlar. Sizce nedeni ne olabilir? (Erkek 8.5 aylık,dişi 1 yaşından büyük)

Aynı sorun bende de var. Ne yapsam olmadı ben de kendi hallerine bıraktım. Olursa olur olmazsa da yapacak birşey yok.

Kafes fotoğrafını büyüklüğünü değil kafes düzenin görmek için istedim. 1.5 aydır kafeste ise dişi kuşun illaki en azından kapısıyla ilgilenmesi gerekirdi. Üstelik 1 yaşından büyük ise.
Wolfargoyu tanıdığım için ben cevap veriyorum şöyle yerlerini değiştirdim yuvaların ve yuvalıkları da değiştirdim 2 yuvalıkta da erkek girdi bir kaç kere, dişi girdi kovdu erkeği gibi olaylar oldu ama sonra pek bir şey görmedim bundan 1 ay evvel taktığımda da böyle olmuştu

Ayrıca bu dişiyi kendi kuşum ile de denemiştim zannediyorum ki yumurtlayacaktı ki yuvadan kalktı dişi kuş

Güzel bir kafes ama ne mineral blok var ne kuş kumu var. Kuşlara düzenli olarak yumurta maması, sebze-meyve veriyor musunuz? Kuşlara bir vitamin veya probiyotik kullanıyor musunuz? Son yazdığınız mesaj biraz karışık olmuş ve konunun da üzerinden biraz geçmiş. Şimdi anladığım kadarıyla bu kuşlar 1.5 aya yakındır bu şekildeler iyi anlaşıyorlar ama daha hala çiftlşemediler ve dişi kuş yuvalıkla ilgilenmiyor. Doğru muyum?

Ayrıca bu dişiyi kendi kuşum ile de denemiştim zannediyorum ki yumurtlayacaktı ki yuvadan kalktı dişi kuş yuvay

Güzel bir kafes ama ne mineral blok var ne kuş kumu var. Kuşlara düzenli olarak yumurta maması, sebze-meyve veriyor musunuz? Kuşlara bir vitamin veya probiyotik kullanıyor musunuz? Son yazdığınız mesaj biraz karışık olmuş ve konunun da üzerinden biraz geçmiş. Şimdi anladığım kadarıyla bu kuşlar 1.5 aya yakındır bu şekildeler iyi anlaşıyorlar ama daha hala çiftlşemediler ve dişi kuş yuvalıkla ilgilenmiyor. Doğru muyum?
Evet doğru anlamışsınız ,mineral bloku çıkardım kumu da çok fazla tükettikleri için çıkarıp takıyorum aralıklı

Evet doğru anlamışsınız ,mineral bloku çıkardım kumu da çok fazla tükettikleri için çıkarıp takıyorum aralıklı
Kuşlara gerekli vitamin-probiyotik takviyelerini yapın çok da rahatsız etmeyin kavga etmiyorlarsa eğer eninde sonunda anlaşırlar elbet. İsterseniz Versele Laga Fertivit kullanabilirsiniz. Üretime oldukça faydalı bir üründür.

Kuşlara gerekli vitamin-probiyotik takviyelerini yapın çok da rahatsız etmeyin kavga etmiyorlarsa eğer eninde sonunda anlaşırlar elbet. İsterseniz Versele Laga Fertivit kullanabilirsiniz. Üretime oldukça faydalı bir üründür.
Onu kullanıyorum youtube da 5 gün üst üste mercimek tanesi kadar diyordu kullanımı nasıl doğru mu

Onu kullanıyorum youtube da 5 gün üst üste mercimek tanesi kadar diyordu kullanımı nasıl doğru mu
İlk yumurta gelene kadar 100 gram mamaya 1 gram veya tam dolu suluğa 0.40 gram olarak kullanılıyor diye biliyorum. @huseyinacikoz066 nasıl kullandığını anlatsın istiyorsan

Hocam tamamen erkeğin performansına göre ayarlıyorum.

Haftada 2 kez multi vitamin(gervit-w) veriyorum(tam suluğa 8-10 damla)

Haftada bir dizyme256 probiyotik beriyorum(tam dolu suluğa çay kaşığının 1/4i kadar)

Fertiviti ise yumurta gelene kadar hergün veriyorum(tam dolu suluğa çay kaşığının 1/4i kadar)

Suyuna probiyotik veya multivitamini kattığımda fertiviti mamaya aynı oranda katıp veriyorum.
Yani fertivit asla kesintiye uğramıyor. Çiftleşmelerde performans gözle görülür artıyor.

Haftada 3-4 kere mama vermiş oluyorum. Şöyşe yazıyım size;

1.gün: suyuna gervit mamaya fertivit
2.gün: suyuna fertivit
3.gün: suyuna fertivit
4.gün: suyuna probiyotik mamaya fertivit
5.gün: suyuna gervit mamaya fertivit
6.gün: suyuna fertivit
7.gün: dinlendir. (Oda sıcaklığını ayarlayıp banyo takıyorum- banyo suyuna 2-3 damla elma sirkesi koyuyorum)

Bunu döngü halinde yapabilirsin. Fertivitdede multi vifamin olduğu için gerviti abartmadım.

Mama tarifi:
-mısır unu
-buğday unu
-irmik
-kuru ekmek ufağı(az)
-tarçın
-keçiboynuzu tozu
-havuç
-maydonoz sapı
-az ıspanak yaprağı ve sapı
-dere otu sapı
-2-3 pirinç tanesi kadar probiyotik
-haşlanmış yumurta
-zarı soyulmuş yumurta kabuğu tozu
-kalamar kemiğinden artan kısımların ezilip hazırlanmış tozu
-mor kıvırcık
-çimlenmiş buğday/yulaf/kuş yemi

Hepsini karıştırıp veriyorum.
.

Kalamar kemiğinin altına 2adet yan yana yemlik takın çünkü %50si yere dökülüyor.
Yemliğe topanan kısımları mamada kullanabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam tamamen erkeğin performansına göre ayarlıyorum.

Haftada 2 kez multi vitamin(gervit-w) veriyorum(tam suluğa 8-10 damla)

Haftada bir dizyme256 probiyotik beriyorum(tam dolu suluğa çay kaşığının 1/4i kadar)

Fertiviti ise yumurta gelene kadar hergün veriyorum(tam dolu suluğa çay kaşığının 1/4i kadar)

Suyuna probiyotik veya multivitamini kattığımda fertiviti mamaya aynı oranda katıp veriyorum.
Yani fertivit asla kesintiye uğramıyor. Çiftleşmelerde performans gözle görülür artıyor.

Haftada 3-4 kere mama vermiş oluyorum. Şöyşe yazıyım size;

1.gün: suyuna gervit mamaya fertivit
2.gün: suyuna fertivit
3.gün: suyuna fertivit
4.gün: suyuna probiyotik mamaya fertivit
5.gün: suyuna gervit mamaya fertivit
6.gün: suyuna fertivit
7.gün: dinlendir. (Oda sıcaklığını ayarlayıp banyo takıyorum- banyo suyuna 2-3 damla elma sirkesi koyuyorum)

Bunu döngü halinde yapabilirsin. Fertivitdede multi vifamin olduğu için gerviti abartmadım.

Mama tarifi:
-mısır unu
-buğday unu
-irmik
-kuru ekmek ufağı(az)
-tarçın
-keçiboynuzu tozu
-havuç
-maydonoz sapı
-az ıspanak yaprağı ve sapı
-dere otu sapı
-2-3 pirinç tanesi kadar probiyotik
-haşlanmış yumurta
-zarı soyulmuş yumurta kabuğu tozu
-kalamar kemiğinden artan kısımların ezilip hazırlanmış tozu
-mor kıvırcık
-çimlenmiş buğday/yulaf/kuş yemi

Hepsini karıştırıp veriyorum.
.

Kalamar kemiğinin altına 2adet yan yana yemlik takın çünkü %50si yere dökülüyor.
Yemliğe topanan kısımları mamada kullanabilirsiniz.

Mamada dikkat edilecek nokta;
İçine kattığın sebzelerin hepsinin suyunun sıkılmış olması gerekiyor. Sıkmazsan ya mama lapa olur kuşlar yemez. Yada yerler ishal yapar.
Kuru olacak mama. Sebzeleri rendele sap ve yaprak olanları ince ince kıy.
Okaliptus çok öneriliyor. Aktarlarda okaliptus yaptağı satılıyor alacağım.

Kalamar yerinede ben biraz ilerde kendş gaga taşımı yapacağım.
Gaga taşı tarifi:

-Saten alçı;
-Kartonpiyer alçısı
-kuş giritli kumu(killi)
-kalamar keniği tozu
-5-6 adet yumurta kabuğu tozu
-okaliptus yağı
-gazı alınmış maden suyu ile yoğurup kalıba teliyle koyup öıkarmayı düşünüyorum.

Mamada dikkat edilecek nokta;
İçine kattığın sebzelerin hepsinin suyunun sıkılmış olması gerekiyor. Sıkmazsan ya mama lapa olur kuşlar yemez. Yada yerler ishal yapar.
Kuru olacak mama. Sebzeleri rendele sap ve yaprak olanları ince ince kıy.
Okaliptus çok öneriliyor. Aktarlarda okaliptus yaptağı satılıyor alacağım.

Kalamar yerinede ben biraz ilerde kendş gaga taşımı yapacağım.
Gaga taşı tarifi:

-Saten alçı;
-Kartonpiyer alçısı
-kuş giritli kumu(killi)
-kalamar keniği tozu
-5-6 adet yumurta kabuğu tozu
-okaliptus yağı
-gazı alınmış maden suyu ile yoğurup kalıba teliyle koyup öıkarmayı düşünüyorum.

Çok teşekkürler Allah razı olsun