Karadeniz Pet

çiko

• Konbuyu başlatan ceren2004
  • Başlangıç tarihi
C

ceren2004

Guest
merhaba,dün kızıma 3.kuşunu aldım.ilk kuşumuz kedi pençesiyler ilk gün daha öldü.diğeride pazar günü nedensiz.çok üzüldüğü için almak istemedim ama çok seviyor.size yazmamın nedenide ceren eline gelsin omzuna konsun istiyor.bunu nasıl başarabiliriz.şimdi ilk günleri olduğu için sessiz ama çok hareketli kafesinde.ve bakımı için ne yapmam gerekiyor.kuş kumu vitamin vs..yardım ederseniz sevinirim teşekkürler..bu arad 45 günlük çikomuz

Evde öyle olaylı bir kedi varken almasaydınız daha iyiydi...

Kuşunuza ortama alışması için zaman tanıyın, ilk başta kafesinden çıkarmayın, belli bir süre sonra ona yavaş hareketlerle yaklaşıp konuşun, avucunuzla yem yedirmeye çalışabilirsiniz, malum ani hareketlerden korkarlar. Kuş kumu, vitamin, kalamar kemiği bunları koyabilirsiniz. kafesini haftada 2 defa da temizlerseniz daha güzel olur :)

Kuşunuz 45 günlükse size alışması daha kolay olacak muhabbet kuşları avuçlanıp tutulmayı sevmezler kuşun göğsüne yavaşça parmazını götürün parmağınıza çıkarsa evcilleştirme faslı hayli kolaylaşır sürekli parmağınızda tutup omuzuna koyabilirsiniz yalnız tutmaya kalkmayın

Kedi ve Kuş :(

Bizimkiler aklıma geldi birbirlerine aşıktılar. :( Kuşu alırdık elimize kedi yanımıza gelirdi kuşu kafese koyduğumuzda kedi gider kafese elini atar öyle uyurdu kuş ise elini öperdi burnunu felan çok tatlılardı :( hatırladım üzüldüm

Geri