Karadeniz Pet

Cins Ve Yaş?

edanurozkan

Yeni Üye
Merhabalar,
2 hollanda muhabbet kuşum var. Aldığım yer (petshop) bana Maviş'in(mavi) 3, Fıstık'ın (yeşil) 1.5 aylık olduğunu söyledi. Hollanda muhabbet kuşları mı benimkiler? Benim asıl merak ettiğim 1.5 aylık olanın 3 aylık olan Maviş'ten büyük bir gagaya sahip olması. Anlayamadım bu durumu. Sizce kaç aylıklar ve cinsleri ne? Ben pek güvenemedim de adama kuşları aldığımda.

3DDAy9.jpg

j55B9W.jpg

Son düzenleme:
İkiside söylediğiniz yaşlardan büyük özellikle yeşil olan 1,5 aylık değil o yaştaki kuşun kafa çizgileri kaybolmaz.Ek olarak yeşilde mantar var ağız çevresinde eczaneden alacağınız VİCKS kremi gün aşırı sürerek tedavi ediniz.

Göz irisleri tam belli değil ama size söylenen yaştan çok büyük oldukları belli.

Personal kuş almayin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:22 -->-> Daha önceki mesaj 10:17 --

Petsoptan kuş almayin

Kuslar yetiskin ve yerli yesilde mantar var alsitirmak ve konussun diye aldiysan gecmis artik eger yavrulatmak icin aldiysan ikiside erkek iyi forumlar

valla biliçli olursa pet shopda sağlamsa problem olmuyor ama ne yazık ki pet shoptan alanlar hep bilinçsiz

Kuşlar erkek mavi olan 3 4 aylık yeşil olan çok daha büyük ve yeşil olan denildiği gibi hasta mantar tedavisi uygulanmalı petshoptan kuş alınabilir ama bilinçli olunmalı eğer öyle değilse bilenden yardım alınmalı

Öncelikle kuşlarınızın 6 aylıktan büyük kuşlar olduğu kesin diğer yandan Petshoptan veya başka bir yerden nereden aldığınızın önemi yok önemli olan güvenilir bilinçli bir yerden kuş almanız çevrenizde kuş besleyen insanlardan tavsiye alabilirsiniz. Benim de petshop um var ama kuş ağırlıklı, çevremdeki insanlar sadece teşekkür etmek için bile geliyor, Başka semtlerden gelen var, hatta görme engelli karşıda oturan bir abimiz bile beni buldu şaşırdım.( onu da petshop bun biri kandırmış içim burkuldu)
Ama bazen satan kişilerde bilinçsiz oluyor isteyerek yapmıyolar oda ayrı konu!

İlginiz için teşekkürler...
Fakat söylemek isterim ki yetiştirici bulamadım, daha araştıracaktım. Bir petshopa gittim bakma amaçlı ama içim acıdı kuşları görünce ve aldım...
Adam güvenilmez biriydi aldıktan sonra farkettim gagasını zaten. Yok önemli olan kuşu sağlığı falan filan. Mantarı olan kuş sattı bana... evet ama kuşu adamın elinden kurtardım, benim Maviş'e çok üzüldüm orda zaten tünekte yer yok aşağıda bir sağa bir sola deliye dönmüştü... Mantar için vazelin sür dedi vet ama evde yok bende hindistan cevizi yağı sürdüm(sürdüm de denemez, sürdürtmüyor), gelişme yok ve insanlardan korkuyor. Tekrardan başka vete gidicem. Üretim için almadım. Daha acemiyim kuş bakmada, bilinçsizce aldım, hata yaptım doğrudur. Zaten bir daha almayacağım petshoptan hayvan falan, gidicem üreticisine...

Son düzenleme:
1. kuşların 2 side erkek
2. kuşlar Yerli
3. Mavi 4 Aylık Civayı Yeşil 8 Aylık Civarı
4. Yeşil Kuşta Mantar Var Tedavisini Yapman Lazm Yoksa İlerler Ve Kuşu Ölüme Kadar GötüreBilir

Saygılar.

rica ederim bu arada düşünceniz çok güzel tebrik ederim onu kurtarmak için aldıgınıza belki kuş orda telef olabilirdi.

kuşların ikiside yerli ayrıca yeşil olanda mantar var ikiside erkek yaşlarıda en az 7-8 aylık..

Kulak temizleme çöpüyle deneyebilirsin zorlanıyorsan. Geçmiş olsun.

Kulak temizleme çöpüyle deneyebilirsin zorlanıyorsan. Geçmiş olsun.
Gagalıyor elimi, görür görmez. Gagaladı baya, uğraştırdı beni ama sürdüm bol bol gagasına ve ayaklarına. İyileşmeye başladı şimdiden :)

Son düzenleme:
Geri