Karadeniz Pet

Cinsiyet hakkında yardım :)

• Konbuyu başlatan ezgi çakır
  • Başlangıç tarihi
E

ezgi çakır

Guest
Merhaba herkese :) İki tane 10 haftalık kuşumuz var. Cinsiyetlerini tam anlayamadık yardımcı olabilir misiniz acaba? :)
yd6V5k.jpg

6RamP0.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:28 -->-> Daha önceki mesaj 00:27 --

Sanırım resimleri yüklemeyi becerememişim :(

Fotoğraf yükleme de sıkıntı olmuş sanırım hızlıresim.com dan yükleyebilirsiniz

Hızlıresim.com a yükledim. Linki mesaj bölümüne yapıştırdım ama olmadı. Yanlış nerde yapıyorum?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

Ben denedim şimdi oldu orada linkler çıkacak forumlar yazanın yanındakini kopyala buraya yapıştır

Başardım :)) teşekkürler :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:45 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

aaaa biz tam tersi sanmıştık :) üsttekinin gagasının rengi maviye daha dönük diye erkek sanıyoduk :)

Başardım :)) teşekkürler :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:45 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

aaaa biz tam tersi sanmıştık :) üsttekinin gagasının rengi maviye daha dönük diye erkek sanıyoduk :)

Rica ederim Benim fikrim üstteki dişi alttaki sarı olan erkek

Zahmet olmazsa bi kaç sorum daha var sizlere :)
1) Kuşlar birbirlerini çok gagalıyor özellikle sarı olan yeşili. Problem yaratır mı bu?
2) Kafesin demirlerini kemiriyorlar resmen. Neden acaba normal mi bu?
3) Kafese parmağımızı sokuyoruz alışsınlar diye. Parmağımıza geliyorlar ama ısırıyorlar bi yandan. Bundan nasıl vazgeçerler ya da bu anormal bi durum mu? Teşekkürler şimdiden :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.Şiddetli kavga yoksa sıkıntı yok

2.Muhabbetkuşları kemirgendir doğal bu gagataşı ve kalamar kemiğinizi kesinlikle bulundurun kafesinizde.
3. Kafeslerini sahipleniyorlardır bu nedenle car car bağırırlar ısırırlar elinizi uzattığınızda zaten çok zor eğitirsiniz bunları öyle ele avuca gelmeleri zor olur

Anladım çok teşekkür ederim. Son bi şey daha geldi aklıma banyo için küçükler mi daha? Bir de vitamin veriyoruz avisol onun sıklığı nasıl olmalı? Başka vermemiz gerek bi şey var mı? Bit ilacı filan diyen var bilemedik neler yapsak? Kusura bakmayın acemiyiz de ondan çok sordum. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:55 --

Moderatör tarafında düzenlendi:
Banyo için küçük değiller eğer hava akımı olmayacak bir durumdaysa banyo yaptırabilirsiniz faydalı olur fakat bunun için kuşlarınızı elinize alıp yıkamayın dıştan banyoluklar var onlardan alın takın.. Vitamine gelince bu konu da kullananlar bilgilendirse daha iyi olur ben olsam haftada 1 verirdim ve verdikten sonra o suyu o gün değiştirirdim.. Bit olayına gelince kuş sayınız az spreyler var onlardan alıp sıkabilirsiniz yaza yaklaşıyoruz bitlenmeyle karşı karşıya kalabilirsiniz

Geri