petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

cinsiyete etki eden faktörler ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar kuşların cinsiyetlerine etki eden faktörler var mıdır acaba ?

şöyle ki 1çiftim var farklı kuluçkalarla bir çok yavru edindim çok şükür ama yavrularımın hepsi erkek.. yani onca yavru içinde dişi çıkmaması beni şaşırttı. sadece 1 albino dişi ki onunda %90 ı dişi olurmuş zaten.

şimdi bu durumu merak ediyorum. acaba yeme, içme , ışık, ses ya da herhangi bir şeyin etkisi var mıdır cinsiyet belirlemede ?

erkek oldular diye bir üzüntüm yok çok şükür bana bu kadar nasip oldu. ama hani bir açıklaması var mı bu durumun ?

2. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    oyle bir sey olurmuuki hic :D guldum ya bu lafina allahta seni guldursun

3. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    amin, Allah herkesi güldürsün de komik bi'şey göremedim ben:confused:

4. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    valla her yaniyla komikti hic bir ses veya isik cinsiyeti etkilermi

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kışın dişilerin, yazın erkeklerin daha fazla çıktığını söyleyen hobici üretici arkadaşlarım var. Ben bağlantı kuramıyorum. Sonuçta yumurta döllendiği an cinsiyet bellidir.

#5 Levent ACAR, 4 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 4 Mayıs 2015
  6. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim Levent bey tabi ki Allahın işi bu ama her şeye bir çare bulunduğu dönemdeyiz acaba bunu etkileyen şeyler olabilir mi diye merak ettim.

ne kadar doğru bende bilmiyorum ama bu konumdan sonra şunu duydum bende. eğer kuluçka karanlık bir ortamda gerçekleşiyorsa dişi olma ihtimali yüksek, aydınlık bir ortamda gerçekleşiyorsa erkek olma ihtimali yüksekmiş.
    kesin bilgi değildir böyle olduğunu düşünen biri söylemiş.

Not : gülmek isteyen ve bunu belirtmek isteyen arkadaşlar da hiç boşuna zahmet etmesin.

Sayfayı Paylaş