Karadeniz Pet

cinsiyete etki eden faktörler ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kuşların cinsiyetlerine etki eden faktörler var mıdır acaba ?

şöyle ki 1çiftim var farklı kuluçkalarla bir çok yavru edindim çok şükür ama yavrularımın hepsi erkek.. yani onca yavru içinde dişi çıkmaması beni şaşırttı. sadece 1 albino dişi ki onunda %90 ı dişi olurmuş zaten.

şimdi bu durumu merak ediyorum. acaba yeme, içme , ışık, ses ya da herhangi bir şeyin etkisi var mıdır cinsiyet belirlemede ?

erkek oldular diye bir üzüntüm yok çok şükür bana bu kadar nasip oldu. ama hani bir açıklaması var mı bu durumun ?

oyle bir sey olurmuuki hic :D guldum ya bu lafina allahta seni guldursun

Kışın dişilerin, yazın erkeklerin daha fazla çıktığını söyleyen hobici üretici arkadaşlarım var. Ben bağlantı kuramıyorum. Sonuçta yumurta döllendiği an cinsiyet bellidir.

teşekkür ederim Levent bey tabi ki Allahın işi bu ama her şeye bir çare bulunduğu dönemdeyiz acaba bunu etkileyen şeyler olabilir mi diye merak ettim.

ne kadar doğru bende bilmiyorum ama bu konumdan sonra şunu duydum bende. eğer kuluçka karanlık bir ortamda gerçekleşiyorsa dişi olma ihtimali yüksek, aydınlık bir ortamda gerçekleşiyorsa erkek olma ihtimali yüksekmiş.
kesin bilgi değildir böyle olduğunu düşünen biri söylemiş.

Not : gülmek isteyen ve bunu belirtmek isteyen arkadaşlar da hiç boşuna zahmet etmesin.

Geri