Karadeniz Pet

Cinsleri ırkları ve durumları nedir. yardım arkadaşlar ?

• Konbuyu başlatan Mehmet GÜNEY
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet GÜNEY

Guest
ever arkadaşlar bunlarda benim kuşlarım pek bilgim olmasada bakmaya beslemeye calışıyorum . ırkları cinsleri durumları sizce nasıl ?

1 ci ciftim yaklaşık 4 aydır bende ben ayrı ayrı almıştım ama anlaşıyolar öpüşüyolar koklaşıyolar yaklaşık 15 gündür yavruluktan cıkmıyolar ve içini falan oymuş dişi kuş resmen altına talaş hazırlamış:D

j1vvf.jpg

j1vwc.jpg

j1vww.jpg

j1vxj.jpg

j1vyy.jpg

j1vzc.jpg

j1vzq.jpg

j1w0f.jpg

j1w13.jpg

2 ci çiftimde erkegim mavi olan capkın 3 senedir bende dişide 6ay falan oldu ama capkınım 2 aylıktan beri bende ve konuşan bi kuştu 2 yaşına kadar kuş falan almadım yanına bize cok alışıktı valla 1 senedir getirmedigim kuş kalmadı ama yok bi türlü eş almıyo ve baya korkuyo dişi kuşlardan ve şuan ne olduysa sol kanadını oynatamıyo dokunuyorum canı yanar gibi bagırıyor yanında olan dişide cok uysal sesssiz sakin bir kuş ve capkının göz cevresinde ne oldugunu bilmiyorum mantarmı nedir sizlere bırakıyorum usta arkadaşlarım yardımlarınıuz için şimdiden tşkler.
j1vt8.jpg

j1vtw.jpg

j1vul.jpg

buda daha 3 gündür bende halamın cocugunun kuşlarının yavrusu bana erkek gibi geldi acaba sizce cinseyeti nedir bu arada hala isim bulamadım ama paso azımdan cıkan isim piti diyorum ben bu yavruya :D

j1vjj.jpg

j1vq5.jpg

j1vr2.jpg

j1vrt.jpg

j1vsn.jpg

valla tecrübeli arkadaşlarım bu kuşlarımı bi yorumlarsanız bana cok yardım etmiş olursunuz allah razı olsun saolun .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Slm

vallahi kardeş burnundaki parıldama telefonun flash ı değilse biraz dişiyi andırıyor ama daha tecrubeli arkadaşlar da bir baksın

valla inşallah erkek dir yoksa hemen gider degiştiririm ama cok sakin ıssırma falan yok avucta cok sakin durdugu için almıştım bunu bakalım ne cıkacak .

hayda 2 dir hep dişi denk geliyo bide uysal alışmıştık yarın gidim verim bari erkek alıyım :)

Bence çok tatlı bir kuş vermeyin :) Gidin yeni bir erkek alın bunuda evcilleştirin :)

dişi diye pek alışmaz diye pek yanaşmıyorum dişi bakmaya ama yarın olsun bakalım evet cok tatlı avucumun içine yatıyo parmagıma geliyo öpüyorum falan hiç sesi cıkmıyo :)

Dişinin evcilleştirilmesi erkeğe göre çok daha zor. Ama cidden çok tatlı bir kuş Rabbim nazarlardan saklasın ben olsam geri vermeye kıyamazdım :)

valla bende kıyamıyorum demin girmiş avucumun içine öyle dadlı bakıyoduki ya sabah olsunda bakıcaz ama pek verme taraftarı degilim bide muhammet bu sarı dişi kaç yaşlarında ona bi erkek almam lazım maviyi ayırcam bi kızgın erkek bulayım ona .

Geri