petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsleri ırkları ve durumları nedir. yardım arkadaşlar ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Mehmet GÜNEY tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet GÜNEY
    Gizli

ever arkadaşlar bunlarda benim kuşlarım pek bilgim olmasada bakmaya beslemeye calışıyorum . ırkları cinsleri durumları sizce nasıl ?

1 ci ciftim yaklaşık 4 aydır bende ben ayrı ayrı almıştım ama anlaşıyolar öpüşüyolar koklaşıyolar yaklaşık 15 gündür yavruluktan cıkmıyolar ve içini falan oymuş dişi kuş resmen altına talaş hazırlamış:D

2 ci çiftimde erkegim mavi olan capkın 3 senedir bende dişide 6ay falan oldu ama capkınım 2 aylıktan beri bende ve konuşan bi kuştu 2 yaşına kadar kuş falan almadım yanına bize cok alışıktı valla 1 senedir getirmedigim kuş kalmadı ama yok bi türlü eş almıyo ve baya korkuyo dişi kuşlardan ve şuan ne olduysa sol kanadını oynatamıyo dokunuyorum canı yanar gibi bagırıyor yanında olan dişide cok uysal sesssiz sakin bir kuş ve capkının göz cevresinde ne oldugunu bilmiyorum mantarmı nedir sizlere bırakıyorum usta arkadaşlarım yardımlarınıuz için şimdiden tşkler.

buda daha 3 gündür bende halamın cocugunun kuşlarının yavrusu bana erkek gibi geldi acaba sizce cinseyeti nedir bu arada hala isim bulamadım ama paso azımdan cıkan isim piti diyorum ben bu yavruya :D

valla tecrübeli arkadaşlarım bu kuşlarımı bi yorumlarsanız bana cok yardım etmiş olursunuz allah razı olsun saolun .

#1 Mehmet GÜNEY, 18 Ocak 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ocak 2013
  2. SALİM DENK
    Gizli

Slm

vallahi kardeş burnundaki parıldama telefonun flash ı değilse biraz dişiyi andırıyor ama daha tecrubeli arkadaşlar da bir baksın

3. Mehmet GÜNEY
    Gizli

valla inşallah erkek dir yoksa hemen gider degiştiririm ama cok sakin ıssırma falan yok avucta cok sakin durdugu için almıştım bunu bakalım ne cıkacak .

4. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Sondan 5 resimde yer alan kuşunuz dişi :)

5. Mehmet GÜNEY
    Gizli

hayda 2 dir hep dişi denk geliyo bide uysal alışmıştık yarın gidim verim bari erkek alıyım :)

6. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Bence çok tatlı bir kuş vermeyin :) Gidin yeni bir erkek alın bunuda evcilleştirin :)

7. Mehmet GÜNEY
    Gizli

dişi diye pek alışmaz diye pek yanaşmıyorum dişi bakmaya ama yarın olsun bakalım evet cok tatlı avucumun içine yatıyo parmagıma geliyo öpüyorum falan hiç sesi cıkmıyo :)

8. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Dişinin evcilleştirilmesi erkeğe göre çok daha zor. Ama cidden çok tatlı bir kuş Rabbim nazarlardan saklasın ben olsam geri vermeye kıyamazdım :)

9. Mehmet GÜNEY
    Gizli

valla bende kıyamıyorum demin girmiş avucumun içine öyle dadlı bakıyoduki ya sabah olsunda bakıcaz ama pek verme taraftarı degilim bide muhammet bu sarı dişi kaç yaşlarında ona bi erkek almam lazım maviyi ayırcam bi kızgın erkek bulayım ona .

Sayfayı Paylaş