Karadeniz Pet

Çok hantal

• Konbuyu başlatan hayripaşa
  • Başlangıç tarihi
H

hayripaşa

Guest
Herkeze selamlar yaklaşık olarak 1-1,5 ay önce aldığım muhabbet kuşum çok hantal elden yem yiyor ama ele pek gelmiyor yem olursa biraz düşünüp öyle geliyor onun dışında kafesten çıkmayı hiç istemiyor bazen çıkarıyorum bir tur atıp hemen kafese geri geçiyor lütfen yardım edin ne yapmam gerek ?

foto koy siteye kesin jumbo dur ama bi sorun olabilir yaşlı mesala

hemen yüklüyorum fotoları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:56 --

MaZ7IZj.jpg

NDXvKpQ.jpg

137RuRA.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:57 --

Cevap vericek kimse yokmu burda

kuş yerli yaşıda ufak ona zaman tanı eve alıştıkça emin ol artık kafesede sokamassın yerindede durduramazsın

kuş jumbo deil yerli gibi dişimi :) tahta tünekte bit oluyo imkan varsa plastik al bence

kuş jumbo deil yerli gibi dişimi :) tahta tünekte bit oluyo imkan varsa plastik al bence

dostum sen plastık kullanıyorsan bence acilen tahta al kuşların için en sağlıklısı tahtadır tünekten dolayı kolay kolay bit olmaz senin dediğin genelde yuvaya atılan talaşlarda olur hem temizlik yaparsan devamlı hiç bi şeklde olmaz sonuç olarak tahta tunek kesınlıkle kullanılmalı

Tahmini yaşı kaçtır Acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:39 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

Dişimi dediniz :eek:

jumbo ile ne alakası var ben onu anlamadım kafesten cıkmak istemediği zamanlarda eliniz ile tutmayın yada tutmaya calısmayın kusu elden ürküyodur ele karşı bir korku olusmus kusta daha dikkatli olursanız düzelir bazı kuslarda oluyo eğitiyosun kafana omzuna konuyo ustunde basında dolasıyo ama elinizi uzatınca saldırıyo yada kacıyo dogaldır dikkat ederseniz duzelir

Yok ele almada öyle bir durum yok örneğin elime yem doldurup kafesin içine yavaşça sokuyorum elime gelip yemi yedikten sonra hemen tüneğe geçiyor elimde yem yerken elimi yavaşça kafesten çıradığımda hemen elimden tüneğe kaçıyor kafesten dışarı tek adım atmıyor ne yazik ki :(

Geri