Karadeniz Pet

Çok Korkuyorlar

• Konbuyu başlatan Agera
  • Başlangıç tarihi
A

Agera

Guest
Herkese merhaba, 2.5-3 yaşlarındaki erkek muhabbet kuşumun yanına bugün yeni bir kuş aldım. Amacım üretmek değil sadece erkek kuşa arkadaş almaktı. Yeni kuş dişi ve henüz çok küçük. İlk başta erkeğin yetişkin olması sebebiyle tereddüt ettim fakat yuva takmayacağım için yavru dişi almanın sorun olmayacağını düşündüm. Erkek başlarda çok arkadaş canlısı davrandı fakat şuan dişiden inanılmaz derece korkuyor. Biri tünekten diğerine atlarken diğeri panik yapıyor sağa sola atlıyor. O panik yapıp çırpınınca diğeride o seslerden korkup o da panik yapıyor. Arada bir beraber yem yiyolar fakat sonra yine aynı hareketleri yapıyorlar. Sizce yetişkin kuşun yanına yavru almakla hata mı yaptım ? Yoksa bir süre alışmalarını beklemeli miyim ?

Bende 1 yaşındaki erkek kuşuma dişi almıştım , dişi sürekli diğer kuşların yanında durduğu için eve gelince erkeğin yanında kaba durdu erkek de evcil olduğu icin çok korkmuştu . bence yeni bir dişi al değiştir onu erkeğin alışabileceği bir kuş al

Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum zamanla alışırlar. Tek kuşun heyecanla yaptığı hareketleri iki kuş yapacak ve artacak bu sizi şaşırtmasın

cevaplar için teşekkürler bir süre alışmalarını bekleyeceğim

Geri