petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok Korkuyorlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Agera tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Agera
    Gizli

Agera Guest

Herkese merhaba, 2.5-3 yaşlarındaki erkek muhabbet kuşumun yanına bugün yeni bir kuş aldım. Amacım üretmek değil sadece erkek kuşa arkadaş almaktı. Yeni kuş dişi ve henüz çok küçük. İlk başta erkeğin yetişkin olması sebebiyle tereddüt ettim fakat yuva takmayacağım için yavru dişi almanın sorun olmayacağını düşündüm. Erkek başlarda çok arkadaş canlısı davrandı fakat şuan dişiden inanılmaz derece korkuyor. Biri tünekten diğerine atlarken diğeri panik yapıyor sağa sola atlıyor. O panik yapıp çırpınınca diğeride o seslerden korkup o da panik yapıyor. Arada bir beraber yem yiyolar fakat sonra yine aynı hareketleri yapıyorlar. Sizce yetişkin kuşun yanına yavru almakla hata mı yaptım ? Yoksa bir süre alışmalarını beklemeli miyim ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  3. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende 1 yaşındaki erkek kuşuma dişi almıştım , dişi sürekli diğer kuşların yanında durduğu için eve gelince erkeğin yanında kaba durdu erkek de evcil olduğu icin çok korkmuştu . bence yeni bir dişi al değiştir onu erkeğin alışabileceği bir kuş al

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum zamanla alışırlar. Tek kuşun heyecanla yaptığı hareketleri iki kuş yapacak ve artacak bu sizi şaşırtmasın

5. Agera
    Gizli

Agera Guest

cevaplar için teşekkürler bir süre alışmalarını bekleyeceğim

Sayfayı Paylaş