Karadeniz Pet

çözümsüz kaldığım sorunlar muhabbet kuşlarım

hikmett

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar bir çift kuşum var erkek 1 aylıkken alındı ve evcil şuan 1.5 yaşında yanına eş aldım 4 5 ay önce kalıp olarak biraz erkeğimden iri spangle bir dişi anlaşıyolar kavga falan etmiyorlar ama bnm erkek çiftleşmiyor normalde erkeğin kur yapması gerekir ama bnm dişi sürekli erkeğe kur yapıyor buna karşın erkek kaçıp kafesin tellerine sürtünüyor sürekli aynı olay alışkanlık olmuş sanırım ne denediysem olmadı durumu anlamanız için iki adet video atıyorm 1nci videoda boyları arasındaki farkı göstermeye çalıştım 2nci videoda ise erkeğin nasıl kaçıp tellere sürtündünü göstemeye çalıştm videolar kalitesiz olabilir şimdiden kusura bakmayın yardımcı olursanız sevinirim

1nci video =

2nci video =

arkadaşım senin erkek kuş çiftleşmeye hazır çünkü tellerle çiftleşiyor.senin dişi kuş hazır 2 videoya dikkatli bakarsan erkeğin önünde eğiliyor 2 kuşta normalde hazır.çiftleşmemelerinin sebebi erkek kuş baskınlık kuramaması.

Yani bu durumda yapman gereken şey ya çok sabırlı olacak uzun bir süre yada erkek kuştan boyut olarak daha ufak ve anlaşabileceği bir dişi getireceksin

Ayırma yöntemi yararmi konusunada hyr %25 yarar sağlar dişi kuşunuz çok baskin yanina biraz ondan buýuk ceresi masmavi bir kus alin cok iyi yumurtalarinz olabilir

Ayırma yöntemi yararmi konusunada hyr %25 yarar sağlar dişi kuşunuz çok baskin yanina biraz ondan buýuk ceresi masmavi bir kus alin cok iyi yumurtalarinz olabilir
dişi çok baskın olduğu içinmi ayırma yönteminin işe yaramıcağını düşündünüz

Bu dişi ile.bu erkek olmaz erkek baştan biliyor ben bunun üstüne fıkramda olmaz diyerek uğraşmıyor bile ama erlerinizde alışkanlık olmuş aynı yere gidiyor.surekli bence siz kafesi de değiştirseniz iyi olur musunuz belli bir yer bulmuş orda işini görüyor Petshop yada bir uretimcide iki kuşunuzda salmaya atın ayrı ayrı zamanlarda iki kusda kendi eşini seçsin cusseleri uygunsa alin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri