Karadeniz Pet

dal darı çimlendirme

Erdem AYGÜL

Paylaşımcı Üye
dal darıyı benzerı yemlerı çimlendirmeyi bilen var mı ustalar bende yapmayı dusunuyorum saksıda falan

Ben bir kaç gün önce yaptığım çimlendirme için konu açmıştım ordan görebilirsiniz.öylesine ekmiştim baya büyüdüler.çok rahat yetiştirebilirsiniz.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/evde-cimlenmis-dal-dari-45876.html

baktım guzel olmus ama sadece çimen gibi mi oldu yoksa tane tane dal darı gıbı tohum verdımı anlıyamadım:) bizde hic saksı yok ne kadar sulucaz gubre falan bilmiyorum benim aklımda kızıl dal darıyı cımlendırıp tohumları cıkınca kurutmak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

guzelmıs tohumlu saolun link icin denicem.

baktım guzel olmus ama sadece çimen gibi mi oldu yoksa tane tane dal darı gıbı tohum verdımı anlıyamadım:) bizde hic saksı yok ne kadar sulucaz gubre falan bilmiyorum benim aklımda kızıl dal darıyı cımlendırıp tohumları cıkınca kurutmak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

guzelmıs tohumlu saolun link icin denicem.

Şuan sadece çimlenmiş şekilde ben serpiştirdim toprağa bastırdım azda su ekledim 1 hafta bakmadım hiç o kadar olmuş bu kışta olmaz diye düşünüyorum ama olursada daha uzun büyüyenler var dal darı tarlası yazın googleye bir sürü resim var yani mümkün .sadece çimlendirip versenizde olur bayılarak yiyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

can beyin verdiği linktede detaylı anlatılmış benimde hoşuma gitti sabredersek olucak ^^.

Şuan sadece çimlenmiş şekilde ben serpiştirdim toprağa bastırdım azda su ekledim 1 hafta bakmadım hiç o kadar olmuş bu kışta olmaz diye düşünüyorum ama olursada daha uzun büyüyenler var dal darı tarlası yazın googleye bir sürü resim var yani mümkün .sadece çimlendirip versenizde olur bayılarak yiyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

can beyin verdiği linktede detaylı anlatılmış benimde hoşuma gitti sabredersek olucak ^^.
tamam çiminden tohumundan faydalanıcam o zaman :D

Ben yazin ekip stokladim can beyin verdigi linkteki gibi kuşun kakasini gübre olarak kullandim , topragi ve saksiyi cicekcilerde hazir bulunan saksilardan buyukce aldim , ama dariyi yesilken verme zehirlenebilir kuş kuruttukdan sonra ver ve isi ortami uygun olan her yerde yetistirebilirsin gunes gormesi yeter

Ben yazin ekip stokladim can beyin verdigi linkteki gibi kuşun kakasini gübre olarak kullandim , topragi ve saksiyi cicekcilerde hazir bulunan saksilardan buyukce aldim , ama dariyi yesilken verme zehirlenebilir kuş kuruttukdan sonra ver ve isi ortami uygun olan her yerde yetistirebilirsin gunes gormesi yeter

tamam, bende ishal olabılır dıye dusunuyodum usta tam olarak ne kadar buyuk saksı aldınız, nası kuruttunuz ve ne kadar surdu?

tamam, bende ishal olabılır dıye dusunuyodum usta tam olarak ne kadar buyuk saksı aldınız, nası kuruttunuz ve ne kadar surdu?

Ben suradaki bilgileri uyarlayarak dari yetistirdim tohumlari topragin 2 cm derinlikte ektim zaten 1 3 cm arasi ekilmesi gerektigi soylemiyor saksınin boyutu tamamen sana kalmis bisey buyuk alirsan cok yetisrirsin :) 1 gun boyunca guneste kurutuyorum dariyi

Link bu incele bi https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Darı

Son düzenleme:
Aslinda zehirlenme riski dusuk :D yani denenmis onaylanmistir tarafimca
Kusa yedirdim zehirlenmedi ben zehirlenirmiyim acaba diye bende yedim bende zehirlenmedim yani zehirlenmesik ikimizde ama yinede riske atmamak lazim :D

aklıma eskiden krallar yiyecekleri zehirlimi diye baskasına tattırmaları geldı sende kusa denettırmıssın :d ben yine de kuruturum nolur nolmaz :d

Geri