petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dal darı çimlendirme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erdem AYGÜL tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    dal darıyı benzerı yemlerı çimlendirmeyi bilen var mı ustalar bende yapmayı dusunuyorum saksıda falan

2. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  3. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    baktım guzel olmus ama sadece çimen gibi mi oldu yoksa tane tane dal darı gıbı tohum verdımı anlıyamadım:) bizde hic saksı yok ne kadar sulucaz gubre falan bilmiyorum benim aklımda kızıl dal darıyı cımlendırıp tohumları cıkınca kurutmak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

guzelmıs tohumlu saolun link icin denicem.

4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Şuan sadece çimlenmiş şekilde ben serpiştirdim toprağa bastırdım azda su ekledim 1 hafta bakmadım hiç o kadar olmuş bu kışta olmaz diye düşünüyorum ama olursada daha uzun büyüyenler var dal darı tarlası yazın googleye bir sürü resim var yani mümkün .sadece çimlendirip versenizde olur bayılarak yiyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

can beyin verdiği linktede detaylı anlatılmış benimde hoşuma gitti sabredersek olucak ^^.

5. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    tamam çiminden tohumundan faydalanıcam o zaman :D

6. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    Ben yazin ekip stokladim can beyin verdigi linkteki gibi kuşun kakasini gübre olarak kullandim , topragi ve saksiyi cicekcilerde hazir bulunan saksilardan buyukce aldim , ama dariyi yesilken verme zehirlenebilir kuş kuruttukdan sonra ver ve isi ortami uygun olan her yerde yetistirebilirsin gunes gormesi yeter

7. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    tamam, bende ishal olabılır dıye dusunuyodum usta tam olarak ne kadar buyuk saksı aldınız, nası kuruttunuz ve ne kadar surdu?

8. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    Ben suradaki bilgileri uyarlayarak dari yetistirdim tohumlari topragin 2 cm derinlikte ektim zaten 1 3 cm arasi ekilmesi gerektigi soylemiyor saksınin boyutu tamamen sana kalmis bisey buyuk alirsan cok yetisrirsin :) 1 gun boyunca guneste kurutuyorum dariyi

Link bu incele bi https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Darı

#9 Emre Özcan, 7 Ocak 2016
    Son düzenleme: 7 Ocak 2016
  9. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    zehirlenme olayı dogruymus kurutmak sart :d

10. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    Aslinda zehirlenme riski dusuk :D yani denenmis onaylanmistir tarafimca
    Kusa yedirdim zehirlenmedi ben zehirlenirmiyim acaba diye bende yedim bende zehirlenmedim yani zehirlenmesik ikimizde ama yinede riske atmamak lazim :D

11. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    aklıma eskiden krallar yiyecekleri zehirlimi diye baskasına tattırmaları geldı sende kusa denettırmıssın :d ben yine de kuruturum nolur nolmaz :d

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. dal darı tohumu