Karadeniz Pet

Dal Darı Ne Sıklıkla Verilir??

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Dal darı sadece normal verdiğimiz yemin ufalanmamış halidir, istediğin kadar verebilirsin sıkıntı olmaz, ama alıştıktan sonra kafese asmayıp daha çok eğitim için kullanman en iyisi olacaktır.

Düşünceleriniz Neler? Hergün verebilirmiyiz.

Bir kisitlamasi var mi bir bilgim yok ama cok severek yedigi birsey oldugu icin ben kusuma ara ara veriyorum odul olarak. Surekli yemedigi birsey oldugu icin gorunce heyecanlaniyor, mutlu oluyor. :)

Bir kisitlamasi var mi bir bilgim yok ama cok severek yedigi birsey oldugu icin ben kusuma ara ara veriyorum odul olarak. Surekli yemedigi birsey oldugu icin gorunce heyecanlaniyor, mutlu oluyor. :)

Bence bi sorun olcağını düşünmüyorum o'da yem gib bişey ama modlar cevap verecektir konu ile ilgili :)

Ben haftada 2 sap ile sınırlayıp hep kafeste tutuyorum. Darıyı yedikten sonra sapı da kemirmeyi seviyorlar.

Haftada iki iyidir bence

çatır çutur kemiriyorlar 15 dk sürmüyor tamamen bitmesi fareden daha hızlılar bu konuda anaçlarım.Damızlıklarım için aynı şey geçerli deil gerçi yeni tanıştılar dal darı ile. 2 aylık yavrum çok seviyor.
Normal yemden bi farkı yok verilebilir. daha çok sevdikleri kesin ama.

Son düzenleme:
Kilo ile aldıktan sonra hergün veriyorum, çok daha ucuza geliyor.:)

ucuza gelse gelse en ucuzu 20 tl , ülkedeki durumu düşününce hiçte ucuz değil :)
Doğru diyorsunuz Hiç de ucuz değil. Hele hele sapı çöpü düşününce 600 700 gram tohum ya çıkar ya çıkmaz. dal dariyi yuvaya koymak mantıklı yuvadan atladiktan sonra bunun elenmiş hali var çok daha uygun fiyata alınabilir o ve aspur tamamen yem kırana kadar kullanılabilir.
Ama yine de haftada 1 2 sefer dal şeklinde vermek kuşlar için farklı bir yemek tecrübesi oluyor.

Ama tohum olayina çok yuklenme mek gerekli en kralı olsa ne kadar besleyici olabilir. Bir de bu canlıların doğal hayattaki diyetlerinin ağırlıklı kısmı kök ve meyvelerden oluştuğu için tohumlarla çok sağlıklı beslemek zor. Mama sebze meyve yedirmeye alıştırmak gerekli.

Fatih Çevik

Geri