Karadeniz Pet

Dal darı ve yulaf.

Faruk ÇELEN

Meraklı Üye
Arkadaşlar bugün kuşuma dal darı ve kabuksuz yulaf aldım. Dal darıyı ilk kafese uzattığımda korktu yemedi. Yulafı elime koydum iki üç tane yedi. Şimdi yemliği çıkardım ve kafesin tabanına büyük dal darı koydum alışsın ondan yesin diye. Bu darıyı ve yulafı ne sıklıkla ne kadar yedirmeliyim kuşuma sizce ??

Son düzenleme:
benm bildigm kafese koyacaksin kendisi istediginde yer yani su araliklarla koyun diye bir sey yok her zaman kafeste kalsin

Dal darı her zaman verilebilir. Ama kuşlar sevdiğinden abartıyorlar biraz o yüzden ben haftada 2 kez veriyorum. Yulafı ise tüy zamanlarında sürekli diğer zamanlarda haftada yarım yemlik veriyorum.

Alışması için yemliği çıkardım şuan sadece dal darı var kafesin tabanında umarım yer. Yulafıda yemine mi karıştırıyım ayrı mama kabının üstüne mi ekliyim

Yemliği çıkarmana gerek yok bozulacak bir şey değil. Kafese mandalla as o merak eder yaklaşır.

Bazı yemlerde örneğin versele laga gibi yemin içine karışık haldedir. Ben ayrı vermeyi tercih ediyorum. Çünkü kuşlar yemlerin içinden ayıklıyorlar. Tercihinize kalmış bir durum karıştırıp karıştırmamak.

bence yemligi geri tak hic cikarma yulafida dedigin gibi yemn uzerine serp o zamanla alisip dariyida yer ustune gitmeyin

Yemliği çıkarmana gerek yok bozulacak bir şey değil. Kafese mandalla as o merak eder yaklaşır.

Yemliği yem yemesin darıya alışsın onu yesin diye çıkarmıştım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

bence yemligi geri tak hic cikarma yulafida dedigin gibi yemn uzerine serp o zamanla alisip dariyida yer ustune gitmeyin

Peki şey daha kuşum beş gündür bende eğitimine tam başlamadım elimi uzattığımda yem yiyor elimden tünekteyken parmağımı karnına koyuyorum çıkıyor ama durmuyor tüneğin diğer tarafına iniyor hemen :) eğitimde darıyı ödül olarak kullansam daha mı iyi olur diye düşündüm

Son düzenleme:
Yemliği yem yemesin darıya alışsın onu yesin diye çıkarmıştım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Peki şey daha kuşum beş gündür bende eğitimine tam başlamadım elimi uzattığımda yem yiyor elimden tünekteyken parmağımı karnına koyuyorum çıkıyor ama durmuyor tüneğin diğer tarafına iniyor hemen :) eğitimde sarıyı ödül olarak kullansam daha mı iyi olur diye düşündüm

soyle yaparsan olabilir ilk baslarda kafeste kalsin bi tadini alsin begensin ondan sonra cikarip sadece elinde yem yedireceginde verirsin o zmn egitmende kolaylasir

soyle yaparsan olabilir ilk baslarda kafeste kalsin bi tadini alsin begensin ondan sonra cikarip sadece elinde yem yedireceginde verirsin o zmn egitmende kolaylasir

Bende öyle düşünmüştüm teşekkür ederim. Son bi sorum daha var daha tam elime alışmadan kuşumu odaya salmamda sorun olurmu çıkarıyorum iki gündür az uçuyo kafese veya dolabın tepesine koyuyor on onbeş dakika sonra biraz zorlada olsa parmağıma alıp kafesine geri koyuyorum. Elime alışmasını zorlaştırır mı bu acaba

Bende öyle düşünmüştüm teşekkür ederim. Son bi sorum daha var daha tam elime alışmadan kuşumu odaya salmamda sorun olurmu çıkarıyorum iki gündür az uçuyo kafese veya dolabın tepesine koyuyor on onbeş dakika sonra biraz zorlada olsa parmağıma alıp kafesine geri koyuyorum. Elime alışmasını zorlaştırır mı bu acaba

ben kusumu aldigimn ucuncu gununden sonra birakmaya baslamistim bir sikintisinida gormedim ama buradaki abilerimiz diyoki kusu erkenden biraktinmi sana alismasi zorlaniyrmus mesela 3 gunde alisacak kus 1 haftada alisiyrmus

Okudum o kısmı da. İşte diyorum ya as ne zamana bitirirse kendine bırak.Yem var diye darıyı yememezlik yapmaz.Bir kere anlarsa ne olduğunu dal darı varken yemliğe bakmaz zaten.

Okudum o kısmı da. İşte diyorum ya as ne zamana bitirirse kendine bırak.Yem var diye darıyı yememezlik yapmaz.Bir kere anlarsa ne olduğunu dal darı varken yemliğe bakmaz zaten.
Astım bikere geldi gagaladı yiyemedi heralde gitti bidaha dokunmadı sanırım yemesini öğrenmesi gerek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

ben kusumu aldigimn ucuncu gununden sonra birakmaya baslamistim bir sikintisinida gormedim ama buradaki abilerimiz diyoki kusu erkenden biraktinmi sana alismasi zorlaniyrmus mesela 3 gunde alisacak kus 1 haftada alisiyrmus
Teşekküer ederim ozaman sık çıkarmam :)

Astım bikere geldi gagaladı yiyemedi heralde gitti bidaha dokunmadı sanırım yemesini öğrenmesi gerek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

Teşekküer ederim ozaman sık çıkarmam :)

bence kafes icinde eline tam anlamiyla alisana kdr hic cikarma tavsiyemdir

Geri