Karadeniz Pet

DEĞERLİ DOSTLAR KUŞUMUZUN CİNSİYETİ VE YAŞI NEDİR?

cere beyaz dişi :)

Bende öyle demiştim 5 aylık ve dişi diye emin olmak istedim. Tüm yorum yapan değerli dostlara teşekkürlerimi sunuyorum çok sağolun.

7 aylık gibi değil sanki iris oluşmamış kafadaki çizgiler duruyor cere yavru olduğunu gösteriyor. Bence olsun 3 aylık en fazla...

7 aylık gibi değil sanki iris oluşmamış kafadaki çizgiler duruyor cere yavru olduğunu gösteriyor. Bence olsun 3 aylık en fazla...

Ben 5 aylık diye tahmin ettim sanıırım 4 yada 5 aylık bir dişi yazık satıcı erkek diye verdi oysaki

bilmiyorum o kadar küçük degildir bence ama tatlı bir kuş Allah tüyü kadar ömür versin maşallah

bilmiyorum o kadar küçük degildir bence ama tatlı bir kuş Allah tüyü kadar ömür versin maşallah

Teşekkürler benim değil yeğenlerimin bu güzel kuş
Benim zaten erkek muhabbet kuşum var eski konularımda resimleri var:) miniclkken almıştım evin bir parçacı konuşması mükemmel baya baya 25 den fazla kelime konuşuyor ve cümle kurabiliyor Mesela; selamun aleyküm babacım naber diyor cevabıda kendisi veriyor:) Aleykümselam cicikuş senden naber diyor. Diğer konuştuklarını saymıyorum biler:)

:) sıkıntı yok alın bir erkek ileride eş olsunlar...

Yeğenlerim benim kuşumdan heveslenmişler:) konuşturmak istiyorlar eş vs istemiyorlar:) Satıcıda erkek diye vermiş bana resim attılar ne diyorsun Amca diye bende dediğim gibi dişi olduğundan şüphelendişm buradanda sizin görüşlerinizi aldım. İki seçenekleri var ya geri verip erkek kuş alacaklar yada hazır ele alışkın kuş dişi konuşmasada olur deyip besleyecekler:)

Maşallah

Abi dişide konuşur ya konuşması senin ilgine kalmış bence çok dişi acayip konuşan kuşlar var cevremde dişide konusuyor :)

Abi dişide konuşur ya konuşması senin ilgine kalmış bence çok dişi acayip konuşan kuşlar var cevremde dişide konusuyor :)

Banada 1,5 sene önce erkek diye dişi kuş verdi minik olduğu için alayamadık. Neyse onuda mükemmel alıştırdım eve ve bana acaip düşkün ve cok evcil bir kuş haline geldi lakin ne kadar uğraştı isem konuşmadı sadece 1 senede belli belirsiz aşkım dedi sonra şüphelendim bu forumu öğrendim oradan dişi olduğunu anladım. Satıcyada resim attım oda dişi dedi getir değişelim dedi ve bende bu bahsettiğim yenii kuşu aldım buda sırtımdan ve parmağımdan ayrılmıyor ve çok kısa zamanda dediğim gibi mükemmel konuşuyor maşallah erkek cinsiyeti. O zaman daha net anladım dişiler konuşmuyor. Erkek ise dişisine kur yapabilmek adına bu sesleri taklit edip konuşuyor ve erkek kendine daha çok bakıyor tırnaklarını gagasını törpüleme ve yıkanma noktasında. Bundan önceki dişinin öyle bir derdi yoktu gagasını bile törpülemezdi:)

İlk mubişimi ortaokul zamanımda dışarıda yakalamıştım ve dişiydi. Ev ahalisine o kadar alıştı ki kaç kelime konuştuğunu hatırlamıyorum. Sonra eş aldık.Dediler ki artık sizle ilgilenmez. Son hali konuşmaya devam bir de yavruları vardı. Sıkıntı yok yani. ilgilenilirse şakır şakır konuşur inşallah...

valla benim erkekde çok iyi gidiyordu cicikuş demeyi baya öğrenmişti elimden aşşa inmezdi dişi yanında şimdi dışarı cıkarmıyorum kafese elimi koyuncada ısırıyor bende rahat bıraktım cocuk yapsınlar

İlk mubişimi ortaokul zamanımda dışarıda yakalamıştım ve dişiydi. Ev ahalisine o kadar alıştı ki kaç kelime konuştuğunu hatırlamıyorum. Sonra eş aldık.Dediler ki artık sizle ilgilenmez. Son hali konuşmaya devam bir de yavruları vardı. Sıkıntı yok yani. ilgilenilirse şakır şakır konuşur inşallah...

İnşallah dediğim gibi karar onlara kalmış ama erkek gibi konuşmaz dişiler ne kadar ilgi gösterirseniz gösterin, erkekler daha çok kelime söylüyor.

valla benim erkekde çok iyi gidiyordu cicikuş demeyi baya öğrenmişti elimden aşşa inmezdi dişi yanında şimdi dışarı cıkarmıyorum kafese elimi koyuncada ısırıyor bende rahat bıraktım cocuk yapsınlar

Aynen öyle önce yavru yapsınlar yavrularından bir tanesini seçin bence erkek olanı orta ilgi ile mükemmel konuşuyorlar.

Geri