Karadeniz Pet

Diazyme 256

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
Merhaba. Kuşlarıma Diazyme 256 takviyesini mamaya 1 çay kaşığı kadar atsam yeterli olur mu?

Suya eklerseniz de olur. Ya mama ya ya suya.

teşekkür ederim çok. bugün şunları da temin ettim, bu ürünler de sıvı değil, toz. mamaya karıştırmak gerektiği yazıyor da bunları da suya koyabilir miyim? illa mamaya mı koymak gerek? çünkü benim erkek kuş ne en kral hazır mamayı (versela laga'nınki) ne de benim hazırladığım mamayı yemiyor, benimkini bazen az bir şey yokluyor o kadar.

1. Versele Laga Fertivit Üreme Arttırıcı Kuş Vitamini 20gr
2. Versele Laga Oropharma Calci-Lux Kalsiyum Takviyesi 50gr
ha bir de bu ikisini haftada bir falan vereyim mi yoksa çiftleşme yaklaşınca ve döneminde falan gibi sadece belli bir dönemde mi vermek uygun olur :d

teşekkür ederim çok. bugün şunları da temin ettim, bu ürünler de sıvı değil, toz. mamaya karıştırmak gerektiği yazıyor da bunları da suya koyabilir miyim? illa mamaya mı koymak gerek? çünkü benim erkek kuş ne en kral hazır mamayı (versela laga'nınki) ne de benim hazırladığım mamayı yemiyor, benimkini bazen az bir şey yokluyor o kadar.

ha bir de bu ikisini haftada bir falan vereyim mi yoksa çiftleşme yaklaşınca ve döneminde falan gibi sadece belli bir dönemde mi vermek uygun olur :d
Sularına ekleyebilirsiniz. İlla mamaya eklenicek diye birşey yok. Kullanımları hakkında üstlerinde bilgi vardır diye düşünüyorum. :)

1-ferti vit
250 ml içme suyuna veya mevsimine göre nemlendirilmiş 100 gram kuş mamasına 1 ölçek (1 gram) olarak kullanılır.

İlk yumurta atılıncaya kadar üreme sezonuna hazırlık için (3-4 hafta) boyunca: her gün verilir.

Üreme sezonunda kafes kuşlarına hafta 3 kez verilebilir.
2-calci lux
Düzenli önleyici kullanım:

*Kutunun içerisinden çıkan ölçü kaşığı 4 grama eşittir.Haftada 2 kez 100 gram nemlendirilmiş kuş mamasına 1 ölçü kaşığı (4gr) veya 250ml içme suyuna 1 ölçü kaşığı kullanılır.

Üretim öncesi ve üretim dönemi:

*Günlük olarak 100 gram nemlendirilmiş mamaya 2 ölçü kaşığı (8gr) veya 250 ml içme suyuna 2 ölçü kaşığı kullanılır.

Kalsiyum eksikliği durumlarında:

*Günlük olarak 100 gram nemlendirilmiş mamaya 3 ölçü kaşığı (12gr) veya 250ml içme suyuna 3 ölçü kaşığı kullanılır.

Geri