petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dışarıya alışan mubişi kafese alıştırmak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve esra esen tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. esra esen

esra esen New Member

Beğenileri:
    2
    Mubişimi 1 hafta önce aldım. Eve geldiği ilk gün kafesini temizlerken kafesten dışarı kaçtı, biraz yerlerde dolaştı, uçtu. Akşam olunca kafese koydum. Ertesi gün sabah kafeste duramıyordu, sağa sola zıplıyor, kafasını tellerden dışarı çıkarmaya çalışıyordu. Kafesten çıkardım, odanın bazı köşelerine dal yapıştırdım, vaktini oralarda geçirdi, elimden yem yedi, su içti, akşam olunca kafese koymadım, kafes dışında dal üzerinde uyudu, o günden beri hep dışarıda, dalların, lambanın üzerinde. İstediği gibi uçuyor, oynuyor. Kafesine de alışmasını istiyorum. Akşam olunca kafesine girip uyumasını, acıkınca kafesine girip yem yemesini istiyorum. Bunları nasıl öğretebilirim? Elime henüz tam alışmadı, parmağıma bazen çıkıyor, bazen çıkmayıp kaçıyor. Kafesine koyup kafesin kapısını kapatsam bana olan güveni zedelenir mi? Nasıl bir eğitim yolu izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Tontiş

#1 esra esen, 25 Şubat 2016
    Son düzenleme: 25 Şubat 2016
  2. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Masallah cok guzel bir kuş. Kafese elinizle tutmadan sokmaniz gerek yoksa yemek yiyemez sizin yaniniza cok acikinca gelir o da surekli olursa kus zayif duser. Elinizle yakalarsaniz size güveni zedelenir. Kafes kapisini ona dogru yaklastirip iceri sokmayı deneyebilirsiniz. Günün belli saatlerinde ayni saatler olmasi daha iyi olur kapisini acabilirsiniz o kendiliginden cikar. Bir süre sonra kendi girip cikmaya alisacaktir

3. memo35

memo35 Member

Beğenileri:
    0
    Eğer kafese alışmasını istiyorsanız, kafese koyun daha yavru nereye bırakırsanız oraya alışır. Kafes dışında odada tehlikelidir onun için. Örneğin kaynamış çaydanlığa yada sobaya konup canını yakabilir yada duvara çarpıp sakat kalabilir.

4. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    kuşu kafese hapsetmeyin , uyandığınızda açın kafesi siz evdeyken o gezsin odada orayı burayı ıssırır böylelikle hem size güveni sağlar ama atıyorum dışarı kaçtı hemen peşinden yavaşca yürüyün seslenerek gel xxxx ( ne demesini istiyorsanız öyle seslenin) deyin , gelmedi ve sürekli kaçıyor mu sizden şşşşşş diye ikaz edin yorulduğunda elinize mecbur konacak elinize konana kadar şşşş demeye devam edin elinize konduktan sonra kafese koyun yarım saat sonra tekrar açın kafesi ve tekrar aynı şeyleri uygulayın artık zamanla omzunuza kendiliğinden konacak ve başka yere konacağı zaman şş derseniz geri dönüp size konar

Sayfayı Paylaş