petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi eğitimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve a.cakir tarafından 13 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Herkese iyi akşamlar. 5.5 aylık bir dişi kuşum var. 1,5-2 aylıkken aldım. Sorunum kuşu tam anlamıyla bir türlü alıştıramadım. Aslında alıştı ancak yeterli değil. Elime çıkıyor fakat hala korkak. Elimin üzerindeyken parmağımı kaldırıyorum kaçıyor, kendime yaklaştırıyorum geri doğru yatıyor en sonunda kaçıyor. Elime de biraz üsteleyince çıkıyor. Elimi kafese yaklaştırıyorum elimin tersi istikametine gidiyor. Hala ürkek, ne yaptıysan bu aşamadan ileri gidemedim :( Tek isteğim bana alışık olsun, elimden korkmasın. Elimi kafese yaklaştırdığımda tellere yaklaşsın kaçmasın.Tavsiyeleriniz nedir acaba.

2. barısalgın

barısalgın Active Member

Beğenileri:
    30
    moralinizi bozmak istemem ama bende aynı sorunu yasamıstım kusumu bir türlü alıştıramadım,Ve 1 hafta önce farklı bir kuş ile değiştirdim hemde o kusuma 8 ay bakmıstım ayrılmak zor oldu ama o bana alısamamıstı bende ona.şimdiki kşum ise elime geliyor korkmuyor dediğim gibi suan klavyemın uzerınde bana bakıyor benı dinliyor bi bağ olustu aramızda tavsiyem 2 3 aylık güzel bir erkek ile kusunuzu degıstırebilirsniz tabi benim tavsiyem yanlıs anlamayın

3. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    27
    dişi kuşların alışmaları erkeklere nazaran biraz zor oluyor.Bu hiç alışmayacak anlamına gelmez tabikide,eğer kuşunuz sağlıklıysa değiştirmeyin derim,üzerine gidin bıkmadan usanmadan ilgilenin sonuç elde edeceksiniz mutlaka.sabırlı olmak en iyi çare.

4. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Cevap için teşekkürler. Kuşu değiştirmeyi düşünmüyorum. 2 hafta önce yavru erkek kuş aldım. İki kuş da farklı kafeslerde farklı odalarda duruyor eğitim için. Erkekte sorun yok şimdilik yeni yeme düşünce aldığım için ele alışık bana da alıştı gibi. İleride eğitimi tamamlayınca aynı kafese almayı planlıyorum. Lakin dişinin hala benden korkuyor olması canımı sıkıyor. Hatta dişi bana alışsın diye dişiyi kendi odamda tutuyorum yavruyla evdekiler ilgileniyor. Ama pek değişen birşey yok malesef. :(

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Sürekli ilgi ile eminim güzel ikili olursunuz dişi belki zor alışır ama alisinca asla kopamaz

6. ozgurmetin11

ozgurmetin11 New Member

Beğenileri:
    0
    Son durum ne hocam dişi kuştan ne haber

7. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    önceye göre bit tık daha ilerledik ancak hala ürkek ve kaçıyor. ele almam için biraz kovalamam gerek yine.

8. alizgi asel

Beğenileri:
    11
    Bende aynı dertten muzdaribim arkadaşım verdiğim ilgiye hala inatçı ürkek sinirden oturup ağlıyorum artık resmen

9. Furkan34

Furkan34 New Member

Beğenileri:
    2
    Benim de bir dişi kusum var erkek olarak almistik ama dişi cikti tam verecekken bana cok alisti beni her gordugunda kafeste deliriyordu bildiginiz deliriyordu kapiyi acmam icin kapiyi actimmki direk uzerime atliyordu hâla da oyle ve simdi dediginiz gibi 5 aylık ve birbirimize baglandik o yuzden erkek disi onemsemedim ben hatta suan bu yaziyi yazarken telefonumun uzerinden inmiyor o yuzden onun yaninda telefonla oynayamiyorum

10. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    ben bu yazıyı 1.5 ay önce açtım kardeş ancak aradan geçen sürede öyle dediğin gibi üzerime gelmeler falan yok 7 aylık oldu :) hala kafeste elime geliyor dısarı cıkarıyorum fırlıyor :D artık neresi yüksekse oraya. ha bende kuşu vermedim zaten. ancak artık alısacak bana gelecek gibi umudum yok beklentimde yok. öyle yaşayıp gidiyoruz :)

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  11. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Erkeğiniz ne durumda erkek size gelince oda gelebilir bence altyapı var nede olsa.

a.cakir bunu beğendi.
  12. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    18
    8 aylık muhabbet kuşunu egitmistim bende :D

a.cakir ve Erdal Arıcan bunu beğendi.
  13. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Altyapısı varmıydı kuşun, karakteri nasıldı sakin bir yapıya sahipmiş belliki ,yoksa imkansız gibi birşey çok ürkek kuşu alıştırmak ,emeğinize sağlık

14. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    18
    Benim cok fazla alt yapıp var sanırım ondan bana alısıyorlar :D

15. Alihannnnn

Alihannnnn Member

Beğenileri:
    7
    Dişi kuşlar fazla alışmaz zaten biraz yabani olurlar

16. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Sizin mavi opal erkek kuşunuz vardı konuşan, ing sanırsam ,yada jumbomuydu duruyormu,merak ettiğim hayvancağızın kanatları döküktü uçamıyordu ,sorunu ney ,videolarınızı izledim bu arada güzeller.

17. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    erkekte sıkıntı yok çok rahat geliyor hatta suanda klavyeyle elimle oynuyor yazı yazdırmıyorbana :D erkek elimdeyken dişi de elimi uzattıgımda geliyor evet ancak erkek yoksa o da yok :D

18. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    18
    Onu malesef eve gelen misafirin kazası sonucu kaybettik

19. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Garıp kuştu zaten bahtı iyi olmuyor bazı kuşların gerçekten üzüldüm yavruluktan berimi uçamıyordu frenc molftmuydu kuş.

20. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    18
    evet tüy dökümünü durdurmustum ben cok saglıklı idi konusuyordu tosun gibiydi işte kaderi kötü

Sayfayı Paylaş