Karadeniz Pet

Disi erkek meselesi:)

Sedat TELLI

Paylaşımcı Üye
Ustadlar bende iki yavru var biri 4 aylik filan digeride 2,5 aylik disi bendeykn erkek aldim ona 1 hafta civarinda ayri tuttuktan sonra erkegi disinin kafesine attim fakat disi erkege rahat vermiyo mama veriyorum yedirmiyo dal dari koyuyorum yedirmiyo normalde iyi anlasiyolar kavga yok ama ekstra yem cesidi girince sikinti suan ayirdim yine bu sefer asil kafeste erkegi biraktm 1 hafta filqn bekletsem ayri sekilde erkek bu kafeste hakimiyet kurabilirmi ?

Kuşlar genç kuşlar bunlar doğal dişiler daha cazgır olur hele yavruyken hele yavruyken :) ilerde anlaşırlar inşaallah

Bir cok konuda erkegin yanina atin disiyi diyorlar fakat ben koydugumda is iaten gecmisti bir hafta bekletsem erkek kendine gelirmi ezdirmwz en azndan diye dusunuyorum sizce nasil olur ?

daha ufaklar zaten, bendeki çiftlerde de ekstra yemeklerde hep dişiler önce yiyor :)

Disi bildigin tavuk gibi oldu erkek ufacik kaldi gerci irk farkida var erkek cek disi yerli ama garibim bise yiyemiyodu :)

Bunun için 1 hafta yetmez en az 1 ay kadar ayrı kalmalı erkek dişiye göre de küçükmüş zaten

Yapicak bise yok usta o zamn kalicaklar ayri yem yerkn bile rahatsz ediyo

bana göre bir haftada yeterli ama imkanın varsa 1 ayda durabilirler zaten yavrular daha

Bende birkac yerd duymustm 1 hafta yeterli diye yavru oldklari icnmi bir ay gbi bi sure lazim ayri odalardalar ama seslerini duyuyolar birbirlerine otuyolar

benim dişimde öyle değişmiolar bunlar 9 aylık hala aynısını yapıyo :)

Vallami :) degisme olmazmi ayirip sonra erkegin yanina atsak?

daha küçükler bence ayrılmalarına gerek yok çünkü daha o konular baslamadı onlarda 6. aylık olunca yeni yeni baslar :)

daha küçükler bence ayrılmalarına gerek yok çünkü daha o konular baslamadı onlarda 6. aylık olunca yeni yeni baslar :)
Ikidi beraber buyuyolar sanirim hakimiyet konusu olmaz olursada erkek baskin cikar heralde?

Geri