Karadeniz Pet

Dişi kuş alacağım

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
1 yaşında çok iyi konuşan erkek kuşum var ve ona eş almak istiyorum.Bugün petshopa gittim ve beyaz bi tane dişi vardı burnu kahverengiydı bayağı ben mantar sandım kızıştığı için de olabilir diye düşündüm.Petshop sahibine sordum 1.5-2 yaşında dedi aama gözü simsiyah tı ayaklarına baktım o kadar buyük durmuyordu kafam karıştı almadım.Sizce 1 yaşındaki kuşuma ne kadarlık dişi almalıyım sürekli ağzından yem atıyor aynaya bakınca.Lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim.Dişiyi alırken nelere dikkat etmeliyim???

Erkek kuşunuzun yaşına yakın bir dişi alırsanız uygun olur.

Kahverengi olması kızıştığını gösterir, dolayısıyla ergen olduğunu belirtir ama net yaş hakkında bilgi vermez.

kardeşim benim yaptığım bir hatayı sana söylüyeyim sakın sen düşme erkek kuşun'dan iri bir dişi alma dişi kabullenmeyebilir benim açtığım forumda bir konu var bakarsan ne demek istediğimi anlarsın alacağın dişi dik dursun sağlıklı aynı boyutta veya erkekden biraz ufak olabilir eğer üretim yapmak istiyorsan bide hemen kafese koyma iki kafeste tut yanyana 3 gün sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese at erkek baskın çıksın ve unutma yuva takılı olsun şimdiden kolay gelsin sana iyi üretimler :)

Geri