Karadeniz Pet

Dişi kuş hasta mı?

Ekincan EROL

Emektar Üye
Arkadaşlar dişi kuşumdan endişeliyim. http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/aralarinda-hareket-yok-3092.html konusunda da belirttiğim gibi kuşları 17 gün önce aldım. Aldığımda dişi kuşun cere rengi fotoğraflarda görüldüğü gibi kahverengiydi ama sonra beyaz oldu sonra açık mavi oldu. Ardından poposu videoda gördüğünüz gibi pıt pıt atmaya başladı. Çiftleşme olmadı ayrıca dişi kuş yuvalığa hiç girmedi. Kuşların hiç bir şeyi eksik değil acaba nerede hata yapıyorum endişeleniyorum.
www.muhabbetkusu.com.tr - YouTube
www.muhabbetkusu.com.tr - YouTube

Ustam kuşlar geleli daha 17 gün olmuş. Yeni ortamlarına alışmaları zaten aşağı yukarı 1-1,5 ay sürüyor. Ayrıca dişiyi kızışkınken almışsınız fakat kızışkınlığı geçmiş ve normal kendi cere rengine dönmüş.. Poposundaki hareketliliğin de heyecan ve korkusundan dolayı olduğu kanaatindeyim. Hızlı nefes alıp veriyor ve tünekte olduğu için de bir yerde denge görevi görüyor, kuyruk denge için önemlidir uçma ve durma dahil. Ben buna yordum, ustalar ne der bilemeyeceğim ustam ..

Ayrıca yuvalığı çıkarabilirsiniz.. Dişinin yuvalıkla artık pek bir işi olmayacaktır büyük ihtimalle..

Yorumun için teşekkür ederim. Ben bu kuşların çiftleşip yavru yapmasını isteyerek almıştım. Kendi kuşlarımın yavrusunu eğitmek istiyorum ama bu kuşlarla bu iş olacak gibi durmuyor. Acaba dişi kuşla birlikte erkeği de değiştireyim mi ?

Geri