Karadeniz Pet

DİŞİ kuş konuşmaz mı

Gökhan soydan

Meraklı Üye
arkadaşlar aldığım kuşa erkek diyip verdiler ama kuş şuan 40 günlük bile değil kuş bana çok alışkın ama ben knuşturmak istiyordum kuş dişi çıkarsa ki büyük ihtimal öyle görünüyor konuşmaz mı dişi kuşu olup konuşturan var mı

Konuşur konuşmaya da konuşacağı kelime 5 10 tane bişey olur artı dışı kuşu konuşturmak ayrı bi meziyet alıştırma problem değil alışır çok kolay

Dişi konuşmaz diye birşey yok. İlgi ve alaka gösterildiğinde sonuç alınır.

ben çok ugraştım konuşturamadım erkek aldım daha sonra günde 15 er dakka 2-3 sefer 3-5 günde bir kelime öğretiyorum

Dişi kuş gayette konuşur. Ama tabii ki erkek kadar olmaz. Bunun sebebi de erkekler kur sesleri yaparlar. Bu sesler değişiktir. Sen kelime öğreterek bu sesleri değiştirmiş oluyorsun. Yani bu sebepten erkek kuş daha fazla kelime konuşabilir.

Dişi veya erkek olmasından önce kuşun karakteri de çok önemlidir. Bazı kuşlar çok kapalı birşey öğrenmezken bazıları da birkaç gün içinde kelime söylemeye başlar. Öğrenci iken beslediğim derslerden dolayı eğitim için ilgilenmediğim sadece yem su değiştirirken birkaç saniyede söylediğim birkaç kelimeyi bir sabah söyleyerek uyandırmıştı beni.

Dişi kuşlarda konuşur rahat ol.Sevgini esirgeme yeter.Yavru olması eğitim için yeterli.

ben özellikle konuşturmak için erkek istedim satan adam eminim dedi ama 40 gnlük oldu şuan bence dişi adam getir değiştirelim dedi ama 1 haftada ben ona o bana alıştı aramız çok iyi erkek olsaydı konuşurdu çnkü maşallah iyi kuş ama dişi olması beni üzdü vermekte istemiyorum yazık olur ona keşke erkek olsa dönüşse :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

sizce ne yapmalıyım doğru olan nedir

ben özellikle konuşturmak için erkek istedim satan adam eminim dedi ama 40 gnlük oldu şuan bence dişi adam getir değiştirelim dedi ama 1 haftada ben ona o bana alıştı aramız çok iyi erkek olsaydı konuşurdu çnkü maşallah iyi kuş ama dişi olması beni üzdü vermekte istemiyorum yazık olur ona keşke erkek olsa dönüşse :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

sizce ne yapmalıyım doğru olan nedir

demişsin ki:
1-"40 gnlük oldu"
2 "erkek olsaydı konuşurd"

40 günlük kuş konuşmaz. zorlasan belki 3 ayda anca konuşur. ben epey ilgilenmeme rağmen 4.ü ayı geçmişti ilk cicikuş dediğinde. erkek mi, dişi mi anlamak istiyorsan fotosunu çekip buraya koy. sana söylerler. alıştığın için değiştirmemekle iyi yapıyorsun.

40günlük tabi konuşmaz ama ilerieyince konuşçağına inanıyorum yüzden dedim en azından erkek olsaydı daha fazla umudum olcaktı bundan önceki kuşum 2.5 aylıkken konuşmuştu resmini zaten çoğu kez koydum siteye ama erkek diyende oldu dişi diyende bende tam çözemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben dişi kuşu aramız çok iyi olmasına rağmen konuşturamadım.

Geri