petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

DİŞİ kuş konuşmaz mı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan soydan tarafından 23 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar aldığım kuşa erkek diyip verdiler ama kuş şuan 40 günlük bile değil kuş bana çok alışkın ama ben knuşturmak istiyordum kuş dişi çıkarsa ki büyük ihtimal öyle görünüyor konuşmaz mı dişi kuşu olup konuşturan var mı

2. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Konuşur konuşmaya da konuşacağı kelime 5 10 tane bişey olur artı dışı kuşu konuşturmak ayrı bi meziyet alıştırma problem değil alışır çok kolay

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Dişi konuşmaz diye birşey yok. İlgi ve alaka gösterildiğinde sonuç alınır.

4. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    ben çok ugraştım konuşturamadım erkek aldım daha sonra günde 15 er dakka 2-3 sefer 3-5 günde bir kelime öğretiyorum

5. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
  6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dişi kuş gayette konuşur. Ama tabii ki erkek kadar olmaz. Bunun sebebi de erkekler kur sesleri yaparlar. Bu sesler değişiktir. Sen kelime öğreterek bu sesleri değiştirmiş oluyorsun. Yani bu sebepten erkek kuş daha fazla kelime konuşabilir.

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Dişi veya erkek olmasından önce kuşun karakteri de çok önemlidir. Bazı kuşlar çok kapalı birşey öğrenmezken bazıları da birkaç gün içinde kelime söylemeye başlar. Öğrenci iken beslediğim derslerden dolayı eğitim için ilgilenmediğim sadece yem su değiştirirken birkaç saniyede söylediğim birkaç kelimeyi bir sabah söyleyerek uyandırmıştı beni.

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    dişide erkekti konuşur , fakat konuşturan önemli burada :)

9. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Dişi kuşlarda konuşur rahat ol.Sevgini esirgeme yeter.Yavru olması eğitim için yeterli.

10. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    ben özellikle konuşturmak için erkek istedim satan adam eminim dedi ama 40 gnlük oldu şuan bence dişi adam getir değiştirelim dedi ama 1 haftada ben ona o bana alıştı aramız çok iyi erkek olsaydı konuşurdu çnkü maşallah iyi kuş ama dişi olması beni üzdü vermekte istemiyorum yazık olur ona keşke erkek olsa dönüşse :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

sizce ne yapmalıyım doğru olan nedir

11. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    demişsin ki:
    1-"40 gnlük oldu"
    2 "erkek olsaydı konuşurd"

40 günlük kuş konuşmaz. zorlasan belki 3 ayda anca konuşur. ben epey ilgilenmeme rağmen 4.ü ayı geçmişti ilk cicikuş dediğinde. erkek mi, dişi mi anlamak istiyorsan fotosunu çekip buraya koy. sana söylerler. alıştığın için değiştirmemekle iyi yapıyorsun.

12. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    40günlük tabi konuşmaz ama ilerieyince konuşçağına inanıyorum yüzden dedim en azından erkek olsaydı daha fazla umudum olcaktı bundan önceki kuşum 2.5 aylıkken konuşmuştu resmini zaten çoğu kez koydum siteye ama erkek diyende oldu dişi diyende bende tam çözemedim

#12 Gökhan soydan, 25 Ekim 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ekim 2015
  13. Nuri Colak

Nuri Colak Member

Beğenileri:
    2
    Ben dişi kuşu aramız çok iyi olmasına rağmen konuşturamadım.

14. Nurbanu YİĞİT

Nurbanu YİĞİT New Member

Beğenileri:
    0
    Bir türlü konuşturamadım şu kuşu, yeşil küçükken aldım :/

Sayfayı Paylaş