Karadeniz Pet

Dişi kuş yuvaya girme erkekle ilgilenmee

umut asal

Meraklı Üye
Evet uzun çabalar sonunda dişi kuşumla erkek kuşumu eş yaptım sanırım son 2 gundur sıksık kur yapmalar dişinin ceresi kahverengilesti hafiften ve bugunde annem dişiyi yuvada gormus ve erkekde yuvalika yakin olan tünekte beklemis dişi yaklasır 10 dk yuvalikta kalmıs ve onceden yemlikten yem yerken erkeke gaga atiyodu bugun ise agzına eyiliyo erkek bana kussun diye :D çokkk mutluyum ilk defa boyle bişey yaşiyorum :D nekton e-s aldım kullanimi yoksa hiç riske atmimi tüye filan girer yine kotu olur siz nekton e-s yi nornal buyuk suluka ne kadar koymam lazim bana söylerseniz cok iyi olur bu durumda ne yapmam lazim mama veriyorum rahatsiz etmiyorum başka bi takviye filan yapmam lazimmi yardın edin

Vitamin vermeyin şimdi o zaman eş olmuşlar. s yi kullanabilrsiniz. 250 ml bir kaşık ( içinden çıkan kaşığı). 1 suluk 100 ml tam dolu olduğunda. Günlük yapmak gerekiyormuş. Ben bir ölçek aldım 250 ml yapıp tüm suluklara paylaştırıyorum. Mamayı da sürekli vermeyin yağlanma yapıyor. E vermeyin sakın tüye girebilir. Ekstra bir takviyeye gerek yok gerekenleri yapmışsınız zaten.

Vitamin vermeyin şimdi o zaman eş olmuşlar. s yi kullanabilrsiniz. 250 ml bir kaşık ( içinden çıkan kaşığı). 1 suluk 100 ml tam dolu olduğunda. Günlük yapmak gerekiyormuş. Ben bir ölçek aldım 250 ml yapıp tüm suluklara paylaştırıyorum. Mamayı da sürekli vermeyin yağlanma yapıyor. E vermeyin sakın tüye girebilir. Ekstra bir takviyeye gerek yok gerekenleri yapmışsınız zaten.
Çok teşekkür ederim bi sorum daha olcak bu kuşlar bu kadar iyide şuan uyukluyolar mesela hep uyukluyolar neden

Hep uyukluyorlar derken bütün gün uyuklamıyorlardır belli zamanlarda dinleniyorlar hep hoplayıp zıplamazlar

Hep uyukluyorlar derken bütün gün uyuklamıyorlardır belli zamanlarda dinleniyorlar hep hoplayıp zıplamazlar
Yani genelde eş tutmus kuslar hep kur yaparlarya haraketlilerdir bunlar boyle deil 3-4 öpüsüyolar 30 dk uyukluyolar ama bunu gennellikle akşam yapiyolar 4 den sonra böyleler

Bence normal birşey eksik yada fazla da olabilir bence siz bu kuşları biraz kendi hallerine bırakın sizde stres olmuşsunuz belli. BEnce sizde rahatlayın biraz doğa kanunları gereği bu kuşlar kısır değilse elbet yumurtlayacaklar

Bence normal birşey eksik yada fazla da olabilir bence siz bu kuşları biraz kendi hallerine bırakın sizde stres olmuşsunuz belli. BEnce sizde rahatlayın biraz doğa kanunları gereği bu kuşlar kısır değilse elbet yumurtlayacaklar
Tamam ben mamalarini vercem vitaminlerini vercem kendi hallerine birakcam aynen bende kuşlarla cok ilgileniyorum çok inceliyorum kendi hallerine bırakcam herseyini verip

Aynen böyle yaparsanız daha iyi. Bende sizin gibi çok uğraşmıştım valla en sonunda bıraktım kendi hallerine. Muradıma erdim :)

Masallah diyelim hayirlisi olsun sevindim bende insallah yavrular gelecek yalniz kalsinlar yeter

Geri