Karadeniz Pet

Dişi kuşu kuluçkadan kaldırmak kuşu etkiler mi?

muhabbett

Yeni Üye
Merhaba

Damızlık bir dişi alacağım ancak bu kuş bulunduğu kafeste erkek olmadan yumurta bırakmış ve kuluçkaya yatmış. Bu kuşu kuluçkadan kaldırmak kuşta travma yaratır mı? Kuluçkadan kaldırılınca yetişkin bir erkeğin yanına gelecek. Kavga riski var mı?

Hic erkek bulunmusmu yaninda yumurtalar kesin dölsüzmu? Bos ise yatmasi manasiz zaten kusa yazik siz alirsaniz hemen erkegin yanina koymayin agresiflesebilir erkeginiz kizgin baskinmi erkegi oldurebilir Disiler tolerans gostermez yabancilara

Hic erkek bulunmusmu yaninda yumurtalar kesin dölsüzmu? Bos ise yatmasi manasiz zaten kusa yazik siz alirsaniz hemen erkegin yanina koymayin agresiflesebilir erkeginiz kizgin baskinmi erkegi oldurebilir Disiler tolerans gostermez yabancilara

Yumurtalar boş. Erkek uzun zamandır yalnız yaşıyor muhtemelen kur yapmaya çalışacaktır. Böyle bir tehlike varsa ben bu dişiyi almayayım.

her zaman risk vardır. iki kuşu aynı kafese alıp yarım saat gözlemleyin. burada dişiyi erkeğin kafesine alın ama bu önemli. yarım saatte ne olacağı belli olur.

Muhtemelen etkiler.
Hayvanlarda duygu sahibi neticede.

her zaman risk vardır. iki kuşu aynı kafese alıp yarım saat gözlemleyin. burada dişiyi erkeğin kafesine alın ama bu önemli. yarım saatte ne olacağı belli olur.

Evet dişi erkeğin kafesine girecek. Birkaç gün sonra 4 günlüğüne kuşlardan ayrılacağım. O halde ben bu 4 günlük süreçte dişiyi ayrı kafeste tutayım, zira erkek kuş çok değerli bizim için.

Yani uzun zamandır birlikte yaşayan eş olan veya eş olmayan iki kuş durup dururken kavga edebilir mi? Bu kavgaların ölüm veya yaralanma ile sonuçlanma riski yüksek midir? Nasıl önlem alınabilir?

Olumsuz etkilesede kısa surelidir alın ayrı kafeste 1 hafta bakın sonra erkeğin yanına atın daha mutlu olur

Kuş kızgınlıktan kızgınlık yumurtası yapmış zaten boştur o yumurta boşa yatmasın. bi süre dinlendirip sağlıklı bir erkeğe atarsanız gayet güzel bir çift olacaklarını umuyorum