Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Ayağını Basamıyor YARDIM

• Konbuyu başlatan Emre Gunduz
  • Başlangıç tarihi
E

Emre Gunduz

Guest
Dün farkettim ayağını hiç bir şekilde basmıyor kanatları titriyor kendini kabartıyor hasta mı oldu acaba ? Ayağına ne yapabilirim ?

np7kn.jpg

np7lg.jpg

Geçmiş Olsun benzer durumdaydı kuşum felç olmuş dediler ama seninkini bilmiyorum inşallah tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar.
bu arada benim kuşun titremesi geçti ayağı aynı kaldı şu an ayağı dışında sağlıklı

Geçmiş Olsun benzer durumdaydı kuşum felç olmuş dediler ama seninkini bilmiyorum inşallah tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar.
bu arada benim kuşun titremesi geçti ayağı aynı kaldı şu an ayağı dışında sağlıklı

Geçmiş Olsun . Şuan tüneğe filan zor çıkıyor hep böyle kalmaz inşallah

yok benimki normal bi şekilde yaşıyo sadece ayağını kullanamıyo alıştı tüneğe çıkmayada yem yemeyede sadece beyni ayağına hükmedemiyo ayağını koymaya çalışıyo fakat ayak başka yerlere gidiyo

yok benimki normal bi şekilde yaşıyo sadece ayağını kullanamıyo alıştı tüneğe çıkmayada yem yemeyede sadece beyni ayağına hükmedemiyo ayağını koymaya çalışıyo fakat ayak başka yerlere gidiyo

Senin Kuş Tek mi ? Benimki çift çiftleşmede filan sıkıntı olmaz mı ?

olur kardeşim çünkü erkek üstüne çıkacak felçse çok kötü Allah korusun inş değildir

Kuşunuz dişi çiftleşirken üstte olmayacak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Benim bir kanaryam vardı doğuştan bir ayağı yoktu dişiydi çok güzelde yavruları oldu..

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim .İnşallah Felç Filan Değildir

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim .İnşallah Felç Filan Değildir

İnşallah değildir, benim de bu gün boncuk ayağını kafes kapısına sıkıştırdı ve acıdı sanırım aynı bu kuş gibi durdu duru, sonra endişelendim ayağına bir şey mi oldu diye bir süre böyle durdu sonra basmaya başladı. Sizin kafesiniz de kuşun ayağını sıkıştıracak veya batacak bir şey var mıydı ?

Belli olmaz belki 1-2 güne geçer, bazen olabiliyor böyle şeyler.

İnşallah değildir, benim de bu gün boncuk ayağını kafes kapısına sıkıştırdı ve acıdı sanırım aynı bu kuş gibi durdu duru, sonra endişelendim ayağına bir şey mi oldu diye bir süre böyle durdu sonra basmaya başladı. Sizin kafesiniz de kuşun ayağını sıkıştıracak veya batacak bir şey var mıydı ?

Sıkışacağı veya ayağına batacağı herhangi birşey yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşum hala aynı ayağına basmıyor şuan tünekte erkeğe yaslanmış duruyor

İncise dahi kuşlardaki psikoloji şu;
Tam iyileşmeden kullanmazlar hiçbiryerini.

Kuşlara meyve filan veriyor musun yada vitamin takviyesi gibi şeyler? neden soruyorum çünkü muhabbet kuşlarında vitamin eksikliği olduğu zaman böyle durumlar oluyor. Ayrıca bir diğer faktörde ayağındaki bir sorun. Ayağına dikkatli bakar mısın hep aynı şekilde mi tutuyor yoksa arada bir ayak parmaklarını oynatıyor mu? ayrıca m. kuşları ayaklarını da temizliyorlar senin kuş bunu yapıyor mu (ayağını tüneğe basmasa bile)? son sorum da ayağında pullanma, beyazlık var mı? Bunları bana hemen cevapla ona göre daha net bir şey söyleyebilirim

Kuşlara meyve filan veriyor musun yada vitamin takviyesi gibi şeyler? neden soruyorum çünkü muhabbet kuşlarında vitamin eksikliği olduğu zaman böyle durumlar oluyor. Ayrıca bir diğer faktörde ayağındaki bir sorun. Ayağına dikkatli bakar mısın hep aynı şekilde mi tutuyor yoksa arada bir ayak parmaklarını oynatıyor mu? ayrıca m. kuşları ayaklarını da temizliyorlar senin kuş bunu yapıyor mu (ayağını tüneğe basmasa bile)? son sorum da ayağında pullanma, beyazlık var mı? Bunları bana hemen cevapla ona göre daha net bir şey söyleyebilirim

Vitamin veriyorum . Parmaklarını oynatmıyor . Temizlemiyor . Aynı beyazlık filan yok .

Vitamin veriyorum . Parmaklarını oynatmıyor . Temizlemiyor . Aynı beyazlık filan yok .

Abi o zaman hayvanın iç hastalıklarından birşey olabilir çünkü olası sebepleri sordum yazdıklarından anladığım kadarıyla hiç biri değil. Bence kesinlikle veterinere götür şimdi burada söylediklerimiz basit şeyler için yapılan yorumlar kafes nasıl olsun bana nasıl alışır gibi şeyler ama bu ciddi veteriner kesin nedeni bulur inşallah iyileşir :(

Geri