petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Kuşum Ayağını Basamıyor YARDIM

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Gunduz tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Emre Gunduz

Dün farkettim ayağını hiç bir şekilde basmıyor kanatları titriyor kendini kabartıyor hasta mı oldu acaba ? Ayağına ne yapabilirim ?

2. bulentkutlu

bulentkutlu New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş Olsun benzer durumdaydı kuşum felç olmuş dediler ama seninkini bilmiyorum inşallah tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar.
    bu arada benim kuşun titremesi geçti ayağı aynı kaldı şu an ayağı dışında sağlıklı

3. Emre Gunduz

Geçmiş Olsun . Şuan tüneğe filan zor çıkıyor hep böyle kalmaz inşallah

4. bulentkutlu

bulentkutlu New Member

Beğenileri:
    0
    yok benimki normal bi şekilde yaşıyo sadece ayağını kullanamıyo alıştı tüneğe çıkmayada yem yemeyede sadece beyni ayağına hükmedemiyo ayağını koymaya çalışıyo fakat ayak başka yerlere gidiyo

5. Emre Gunduz

Senin Kuş Tek mi ? Benimki çift çiftleşmede filan sıkıntı olmaz mı ?

6. Emre Gunduz

Düşüncesi OLANN YOK MUU

7. ismail kaan

olur kardeşim çünkü erkek üstüne çıkacak felçse çok kötü Allah korusun inş değildir

8. bulentkutlu

bulentkutlu New Member

Beğenileri:
    0
    malesef çift ve çok verimli bi anneydi ama artık çok zor, ona tek bakıyorum.

9. Mehmet Alim CANDEMİR

Kuşunuz dişi çiftleşirken üstte olmayacak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Benim bir kanaryam vardı doğuştan bir ayağı yoktu dişiydi çok güzelde yavruları oldu..

10. Emre Gunduz

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim .İnşallah Felç Filan Değildir

11. Eren Temiz

İnşallah değildir, benim de bu gün boncuk ayağını kafes kapısına sıkıştırdı ve acıdı sanırım aynı bu kuş gibi durdu duru, sonra endişelendim ayağına bir şey mi oldu diye bir süre böyle durdu sonra basmaya başladı. Sizin kafesiniz de kuşun ayağını sıkıştıracak veya batacak bir şey var mıydı ?

12. Tuğrul KAYA

Belli olmaz belki 1-2 güne geçer, bazen olabiliyor böyle şeyler.

13. Emre Gunduz

Sıkışacağı veya ayağına batacağı herhangi birşey yok

#13 Emre Gunduz, 1 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Haziran 2013
  14. Emre Gunduz

Kuşum hala aynı ayağına basmıyor şuan tünekte erkeğe yaslanmış duruyor

15. Emre Gunduz

Kuşum Hala ayağını basamıyor :(

16. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    İncise dahi kuşlardaki psikoloji şu;
    Tam iyileşmeden kullanmazlar hiçbiryerini.

17. mustafa_2.3

Kuşlara meyve filan veriyor musun yada vitamin takviyesi gibi şeyler? neden soruyorum çünkü muhabbet kuşlarında vitamin eksikliği olduğu zaman böyle durumlar oluyor. Ayrıca bir diğer faktörde ayağındaki bir sorun. Ayağına dikkatli bakar mısın hep aynı şekilde mi tutuyor yoksa arada bir ayak parmaklarını oynatıyor mu? ayrıca m. kuşları ayaklarını da temizliyorlar senin kuş bunu yapıyor mu (ayağını tüneğe basmasa bile)? son sorum da ayağında pullanma, beyazlık var mı? Bunları bana hemen cevapla ona göre daha net bir şey söyleyebilirim

18. Emre Gunduz

1 aydır böyle kendini kabartıyor basamıyor

19. Emre Gunduz

Vitamin veriyorum . Parmaklarını oynatmıyor . Temizlemiyor . Aynı beyazlık filan yok .

20. mustafa_2.3

Abi o zaman hayvanın iç hastalıklarından birşey olabilir çünkü olası sebepleri sordum yazdıklarından anladığım kadarıyla hiç biri değil. Bence kesinlikle veterinere götür şimdi burada söylediklerimiz basit şeyler için yapılan yorumlar kafes nasıl olsun bana nasıl alışır gibi şeyler ama bu ciddi veteriner kesin nedeni bulur inşallah iyileşir :(

Sayfayı Paylaş