Karadeniz Pet

dişi kuşum çıldırdı

remzi copur

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar 2 tane yaru kuş aldım eş tuttu dedim birbirilerini kaşıyorlar yem kusuyorlar zaman geçtikten sonra ikisi de dişi çıktı hatta birisinin ceresi aşırı kahverengi oldu bende diğerini götürüp 1 yasını doldurmuş erkek aldım şuan birbirlerine yem kusuyorlar kaşınıyorlar ama dişi çok hareketli sürekli erkekğin üzerine çıkıyor ayak atıyor yuvaya sokup arkasından gidip yuvada sıkıstırıyor erkek kaçıyor sonra ara ara erkek kafa sallamaya baslıyor dişinin yanına gidiyor bu seferde dişi pas vermiyor bunlar ne zaman çiftleşir bilgisi olan var mı ben anlamadım :confused:

ne güzel eş tutmuşlar işte
mamasını vitaminini eksik etme
olur inşallah.

yumurta maması veriyorum çok seviyorlar suyuna vitaminde katıyorum yuvaları da yüksek ben sabah çıkıyorum aksam geliyorum eve kimse yok sezsiz bir ortamdalar ama 3 hafta oldu çiftleşme belirtileri yok

erkek sonradan geldiği için hakimiyetini kurması lazım önce.
Yavaş yavaş kendine güveni gelince dişiye rahat vermez merak etme.
Bir de yöntem olarak erkeği yuvalık takılı kafeste tek bırakabilirsin. Hem kafesin hakimi olmaya başlar hem de kızışır.

düşündüm ama daha yeni birleştiler diye ayırmak istemedim dişi gidiyor erkeği kaşıyor yem kusuyorlar birbirlerine yuvalığa da girip duruyorlar bekliyorum öyle :)

Baskın bir dişi. Yalnız bırakın erkek tahat hissettiğinde işi halleder.

söylenenlerin hepsini yapıyorum gerisi onlarda bilgileriniz için teşekürler...

Geri