Karadeniz Pet

Dişi kuşum ölümden döndü..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Dişi kuşum'un dün sabah 05:20 de farketteim ki yumurtasını yaparken anüsü dışarı çıkmıştı komple..Veteriner komsumuzdu..Dun gece 23:00 civarı evine göturdum kusumu..Yumurtayı yaparken aşırı kuruluktan yumurtanın yapıştığını ve yumurtayla birlikte anüsünün de komple dışarı çıktığını söledi..Kremle geriye dogru yerlestirmeye calisti ama olmadi..Hatta kus asiri strese girdi ve kendini direk kasti ve ölüme birakti..Sonra devam edemedi o sekilde ve dunden bugune veteriner klinigine getir,narkoz verip ameliyatla yerlestirecegiz dedi..Tekrat yumurtlarsa tekrat cikar dedi ve ölümüne bile yol acar dedi,cunku komple full o bolgesi disari firlamis..O yizden tekrar yumurtlamamasi icin hormon ignesi yapti ve erkekle eslesse bile artik yumurtlayamayacak..Diskini hic bir sekildr yapamamos vr bagirsaklari patlamak uzereymis..Bagirsaklatini bosaltmis..Karninda ve bagirsak kisminda kara lekeler olduguni soledi..Yavrularida surekli yumurta icinde öluyordu..Biri bana kara benek hastalagindan olabilecegini solemislerdi..Sanirim disimde kara benek hastaligi var..Ondan da yavrularina grcmis olacak ko hic yavru alamadim..Yumurta icinde öldu yavrular..Suanda erkek kusumla ayri kafeste ama yan yana kafesleri..1 hafta ayri tutmami soledi veteriner..Cunku altini yerlestirdiklerindrn hafif dikisi var..Suanda durumu daha iyi,rahat diskiliuor ve yem yemeye basladi..Suyunada antibiyotik ve agri kesici ilac karistirip veriyoruz..veteriner verdi..İnşallah daha iyi olacak..Mercan'ım cok cesur ve guclu bir disi..

Ekli dosyalar

• 20170819_042714.jpg
    20170819_042714.jpg
    664.8 KB · Görüntüleme: 65
  • 20170819_095148.jpg
    20170819_095148.jpg
    907.7 KB · Görüntüleme: 58
Çok geçmiş olsun. [emoji4] inşallah bir daha böyle durumlarda karşılaşmazsınız..

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim..Artık dişi kuşum hormon iğnesinden dolayı kısırlaştırılmış durumda..Kızgınlık yumurtası bile yapamayacak..Onun sağlığından daha önemli değil gerçi yumurta..Her ne kadar yavru almak çok istesem de önceğilim hep dişi kuşum..Erkek kuşum okyanusumla aralarında süer bir bağ ve uyum var..Hayata erkek kuş döndürdü desem yalan olmaz..Dün ölecekken erkek kuş yanında onu dürterek,öterek ona bişeyler diyerek hayatta tuttu..Bugün narkozun etkisinden hiç ötmezken,dişi kuşum kendinde değilken bile yan yana olan kafesinden erkek kuş ötereek ona destek verip,dişimin ayılmasını ve ilk ötüşlerini yapmasını sağladı..O sayede kendine geldi dişim Mercan'ım..Hayatımda böyle birbirine aşık,bağlı kuş görmemiştim..Şuanda bile öterek dişiden ses vermesini istiyor ama ses çıkaramayacak kadar yorgun dişim..Allah'ın izniyle günden güne daha da iyi olacak..1 hafta dişim bayram izninde gibi..Ayırdım dikişten dolayı..1 hafta sonra erkek kuşumla yan yana koyacağım..O zamana kadar erkek kuş dişiden ayrı olsa da yanına koyunca sıkıntı yaşamam öyle değil mi.?Birbirlerini görüyorla sonuçta..Gerçi bu büyük sevgi ve bağla olmaz bir şey ama yinede endişe işte :)

Hayır hatta ilişkiyi pekiştirmiş olursunuz bence

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araları iyi idi zaten..Ama teşekkür ederim bilginiz için..

Araları iyi idi zaten..Ama teşekkür ederim bilginiz için..
İlginize hayran kaldım. Çok güzel düşünüyorsunuz. Sağlıkları daha önemli. Bende erkek kuşumun mutlulugu için dişi kuş aldım yanına. Yavru almak gibi bir isteğim yok. [emoji4] Sağlıklı ve mutlu olsunlar bana yeter. Dişi kuş aldıktan sonra erkek kuşum bana daha çok bağlandı ve daha çok konuşuyor. [emoji4] zamanla daha iyi olacak inşallah. Çok geçmiş olsun tekrar. [emoji4]

İlginize hayran kaldım. Çok güzel düşünüyorsunuz. Sağlıkları daha önemli. Bende erkek kuşumun mutlulugu için dişi kuş aldım yanına. Yavru almak gibi bir isteğim yok. [emoji4] Sağlıklı ve mutlu olsunlar bana yeter. Dişi kuş aldıktan sonra erkek kuşum bana daha çok bağlandı ve daha çok konuşuyor. [emoji4] zamanla daha iyi olacak inşallah. Çok geçmiş olsun tekrar. [emoji4]

Çok teşekkür ederim..

sevindim iyilesmesine konuyu takip ediyorum. hormon ignesini ilk defa duydum boyle birsey oldugunu bilmiyodum.

sevindim iyilesmesine konuyu takip ediyorum. hormon ignesini ilk defa duydum boyle birsey oldugunu bilmiyodum.
Bende bilmiyordum..Veterinerimiz söyledi..Kuşun durumu ciddi olduğundan,tekrar eşleşip yumurtlaması tekrar o bölgenin dışarı çıkacağını ve ölüme kadar gidebileceğini söledi..O yüzden kuşlar eşleşse bile kızgınlık yumurtası da dahil olmak üzere hiç yumurtlayamayacak şekilde hormon iğnesi yaptı..

Geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim :) Dişimin şimdi tek sıkıntısı bir an önce erkek kuşla eşiye kavuşması..Ayrı kafeste yan yanalar ve kafes demirlerini ısırıyorlar buluşmak için :) Ama pazar gününe kadar ayrı kalması gerekiyor dikişinden dolayı..

Dişi kuşum'un dün sabah 05:20 de farketteim ki yumurtasını yaparken anüsü dışarı çıkmıştı komple..Veteriner komsumuzdu..Dun gece 23:00 civarı evine göturdum kusumu..Yumurtayı yaparken aşırı kuruluktan yumurtanın yapıştığını ve yumurtayla birlikte anüsünün de komple dışarı çıktığını söledi..Kremle geriye dogru yerlestirmeye calisti ama olmadi..Hatta kus asiri strese girdi ve kendini direk kasti ve ölüme birakti..Sonra devam edemedi o sekilde ve dunden bugune veteriner klinigine getir,narkoz verip ameliyatla yerlestirecegiz dedi..Tekrat yumurtlarsa tekrat cikar dedi ve ölümüne bile yol acar dedi,cunku komple full o bolgesi disari firlamis..O yizden tekrar yumurtlamamasi icin hormon ignesi yapti ve erkekle eslesse bile artik yumurtlayamayacak..Diskini hic bir sekildr yapamamos vr bagirsaklari patlamak uzereymis..Bagirsaklatini bosaltmis..Karninda ve bagirsak kisminda kara lekeler olduguni soledi..Yavrularida surekli yumurta icinde öluyordu..Biri bana kara benek hastalagindan olabilecegini solemislerdi..Sanirim disimde kara benek hastaligi var..Ondan da yavrularina grcmis olacak ko hic yavru alamadim..Yumurta icinde öldu yavrular..Suanda erkek kusumla ayri kafeste ama yan yana kafesleri..1 hafta ayri tutmami soledi veteriner..Cunku altini yerlestirdiklerindrn hafif dikisi var..Suanda durumu daha iyi,rahat diskiliuor ve yem yemeye basladi..Suyunada antibiyotik ve agri kesici ilac karistirip veriyoruz..veteriner verdi..İnşallah daha iyi olacak..Mercan'ım cok cesur ve guclu bir disi..
Kuşunuz narkozdan sıkıntı yaşadımı bölgesel mi uyuşturdular tamamen mi uyuşturdular bizim kuşumuzda tamamen narkoz verdiler de korkuyoruz narkozu atlatamazsa diye

Çok üzüldüm narkozu atlatamamıştırda mı ölmüştür bir şey dediler mi size

Çok üzüldüm narkozu atlatamamıştırda mı ölmüştür bir şey dediler mi size
Hayır,narkozu aynı günde çıkardı..Sadece operasyonu ağırdı ondan öldü..Kısırlaştırıldı ve yumurtladığı yeri içeri alındı..Haliyle minik bedeni o kadar operasyona dayanamdı..Sizin kuşunuzun neyi varda ameliyat olacak,narkoz alacak.? Birde unutmadan kuşunuza inanın,
iyi olacağına inanın ve destek olun..Ancak o şekilde ona yardımcı olabilirsiniz..

Geri