Karadeniz Pet

Dişi kuşun duruşu (resimli)

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Arkadaşlar geçen cumartesi gününde çiftleşmeye başlamışlardı. Yaklaşık 3 -4 gündür dişi kuş yuvalığa girmiyor ve sabah çektiğim resim bu şekilde biraz tuhaf durmuş acaba yumurta olabilir mi ?

PP9jzQ.jpg

Yumurta yok maalesef. Tünek çok yukarıda kafası üst tele değecek diye böyle duruyor sanırım.

Levent hocam,

yumurta var mıdır bana var gibi geldi ama ?Kuşlar sürekli yuvalığın içinde yatıyor.

Çiftleşme gerçekleşti ben bugün gördüm belkide daha önceden de çiftleşmişlerdir.

ljy94X.jpg

VaL6Bn.jpg

nMg2y0.jpg

Levent hocam,

yumurta var mıdır bana var gibi geldi ama ?Kuşlar sürekli yuvalığın içinde yatıyor.

Çiftleşme gerçekleşti ben bugün gördüm belkide daha önceden de çiftleşmişlerdir.

ljy94X.jpg

VaL6Bn.jpg

nMg2y0.jpg

bencede yumurta yok malesef çiftleşen her kuş yumurtlamıyor bunuda belirteyim bendede aynısı oldu bu konuda çok araştırma yaptım çünkü. bunları tavuk gibi düşün tavuk nasıl yumurtluyor horoz olmadan çiftleşmeden yumurtlayabiliyor veya çiftleşse bile yumurtlamıyor. mubişlerde de aynı şey söz konusu dişi bir muhabbet erkek olmadan yumurtlayabilir çiftleşse dahi de yumurtlamayabilir ayrıca çiftleşme en az 2.5 3 dk sürmeli 30-40 saniyelik çiftleşmelerde zaten yumurta gelmiyor.

2.5 3 dakika çiftleşme mi
ben hiç o kadar uzun olanına rast gelmedim
Ön sevişme dahil max 1 dakika

Geri