Karadeniz Pet

Dişime aldığım erkek

hayrettinilgin

Yeni Üye
Merhabalar dişim 1 yaşına geldi kızgınlık yumurtalarını yapınca yanına bir erkek almak istedim. satıcı 1 yaşında erkek olduğunu söyledi siz bu işin ustalarından doğru olup olmadığını öğrenmek isterim.

Erkek olduğu doğru yaşı da büyük ihtimalle doğru 1 yaşında falan.

Öncelikle hayırlı olsun. 9-12 aylık erkek olduğu doğrudur .

Son düzenleme:
Erkek olduğu doğru yaşı da büyük ihtimalle doğru 1 yaşında falan.

yorumunuz için teşekkür ederim erkek olduguna emin misiniz :) yanlış anlamayın daha önce 2 kere erkek diye aldıklarım dişi çıktıda o yüzden böyle merakla soruyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

Öncelikle hayırlı olsun. 9-12 aylık erkek olduğu doğrudur .

teşekkür ederim. kızışmamıs gibi duruyor dişimde kızışmış durumda ayrı kafeslerde tutmadan direkt aynı kafese koydum bir sorun olur mu bir de kızıştırmak için yemine nijer tohumu karıstırdım yaptığım doğrumudur?

yorumunuz için teşekkür ederim erkek olduguna emin misiniz :) yanlış anlamayın daha önce 2 kere erkek diye aldıklarım dişi çıktıda o yüzden böyle merakla soruyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

teşekkür ederim. kızışmamıs gibi duruyor dişimde kızışmış durumda ayrı kafeslerde tutmadan direkt aynı kafese koydum bir sorun olur mu bir de kızıştırmak için yemine nijer tohumu karıstırdım yaptığım doğrumudur?

Nijer tohumu kuşların kızışmasın da kullanıldığı doğru ancak fazla vermemenizi tavsiye ederim kuşlar yetişkin olduğu için kolay ve basit vücut yağlanması gözükebilir nijer tohumunu dikkatli kullanarak kullanırsan sorun olmayacaktır aksine olumlu sonuç alırsın birlikte yaşayabiliyorlar ise eğer aralarında uyumsuzluk yoksa beraber kalabilirler. Gözlemleyiniz.

Bana disi gibi geldi beyazlik var deliklerin etrafinda ustalarda bir yorum atsin onlar daha iyi bilirler

yanlışınız var eğer fotoğraflardan dolayı parlamıyor ise bu kuş dişi erkek değil. yinede [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] ve [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] a soralım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

son resmi yeni gördüm kuş DİŞİ arkadaşlar.

Zaten kizginlik yumurtasi yapti demediniz mi? Erkekler ne zamandir yumurtluyor?

Bu kuş dişi hiç erkek ceresi değil

erkekte o cere beyazlığı olmaz kardeşim.

Burun deliklerinde hafif beyazlık olabilir Kızışmamış erkeklerde, Geniş değil alt tarafları mavi ilk fotoğraftan anlarsanız.
Bence erkek.
Ama "bence" dediğim gibi :)

Edit: son fotoğraf baya dişi ceresi gösteriyor. Düzeltiyorum fark etmemişim. %80 dişi görünüyor.

Son düzenleme:
dişi diyenlerle erkek diyenler neredeyse eşit? şimdi erkek mi dişi mi oldugunu nasıl anlayacağız bu duruma göre :)

En net foto en son foto ve gayet açık dişi. Diğer fotolar flu

bu dısıye benzıyor vede dısı yada erkek herne ıse asla 1 yasında degıl

Geri