Karadeniz Pet

dışkı, kabarma, yem sorunu

veterinere durumu anlattım yem yemediği için iştah açıcı bir vitamin verdi. her gün 0.1 lik şekilde suyuna katmami söyledi.

Ekli dosyalar

• IMG-20220829-WA0005.jpg
    IMG-20220829-WA0005.jpg
    518.5 KB · Görüntüleme: 35
Sadece iştah açıcı ilaç mı verdi diski için herhangi bir şey söyledi mi

Anladım uygulayın bakalim inşallah sifa olur. 🙏🏻 İyiye giderse haberdar edin olumsuz bir durum olursa da haber edin. Çok geçmiş olsun 🙏🏻

tekrardan merhaba, biz dün başka bir veterinere gittik. kuşum daha detaylı muayene edildi. dışkının şekline, kokusuna, kusun kanat,gaga ve göğüs kısmına baktı. kuruma gibi bir şeyin olmadığını, dışkının da çok kötü olmadığını söyledi. strese bağlı olmuş olabileceğini ve yem değişikliği yüzünden olabileceğini söyledi hekim. bende yem değişikliğini zaten kendi yemini yemediği için yaptığımızı söyledim. önceki veterinerin verdiği iştah açıcı vitamini üç gün kadar daha kullanın etkili olmazsa antibiyotik veririz dedi. o şekilde eve geldik dün ve bugün tekrar verdim vitamini. ancak kuşta halen halsizlik, kabarıklık ve dışkıda bozukluk var. bu yüzden vakit kaybediyoruz gibi geldi. yani kuşun sadece iştahında bir sorun olsa tamam diyeceğim. bu yüzden veterinere bugün tekrar gittim dünkü hekim zaten not almıştı kuşun durumunu. kendisi olmazsa bile diğer hekimler ilacı verir demişti. biraz önce gittik başka bir hekim şırınga içinde 5 günlük bir antibiyotik verdi. 0.5 şeklinde suluğa katmami söyledi ancak suyun ne kadar olacağını sorduğumda önemli değil dedi. normal ne kadar su koyuyorsaniz öyle koyun dedi. ben de ilacın etkisini tam olarak göstermeyebilecegini söyledim çünkü daha önceki hekimimiz suyun boyutunu söylüyordu. bu yüzden kafam karıştı suyu ne kadar koymam gerektiğini bilemedim. (ilacı ve kuşun bugün yaptığı dışkıları ekledim)
@Tombiş @CazadoR1717

Ekli dosyalar

• IMG-20220831-WA0002.jpg
    IMG-20220831-WA0002.jpg
    277.8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20220831-WA0001.jpg
    IMG-20220831-WA0001.jpg
    338.4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20220831-WA0000.jpg
    IMG-20220831-WA0000.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 29
Diski hala bozuk 😕 maalesef çoğu veteriner kanatlılardan anlamıyor 😔 suyun miktarı nasıl önemli değil. Asıl önemli olan suyun miktarı fazla su konulursa ilaç etkili olmaz az su konulursa ilaç ağır gelir 😕 yarım suluga koyun madem. Genelde o şekilde oluyor. Siz nerede ikamet ediyorsunuz bu arada.

Diski hala bozuk 😕 maalesef çoğu veteriner kanatlılardan anlamıyor 😔 suyun miktarı nasıl önemli değil. Asıl önemli olan suyun miktarı fazla su konulursa ilaç etkili olmaz az su konulursa ilaç ağır gelir 😕 yarım suluga koyun madem. Genelde o şekilde oluyor. Siz nerede ikamet ediyorsunuz bu arada.
evet ben de o yüzden şaşırdım. normalde daha önce gittiğimiz veteriner suyu, suluğun alt kapak kısmını biraz geçecek şekilde koymamı söylemişti. yani yarımdan biraz daha az oluyordu. şimdi alt kapak kısmını hesaba katmadan yarım su mu koyayım? Malatya'da oturuyoruz.

evet ben de o yüzden şaşırdım. normalde daha önce gittiğimiz veteriner suyu, suluğun alt kapak kısmını biraz geçecek şekilde koymamı söylemişti. yani yarımdan biraz daha az oluyordu. şimdi alt kapak kısmını hesaba katmadan yarım su mu koyayım? Malatya'da oturuyoruz.
bu arada ilaçlı suyun bir gün boyunca kalıp ertesi gün yenilenip tekrar ilaçlı koyun dedi. benim bildiğim ilaçlı su en fazla 12 saat kalinmiyor mu?

Havalar sıcak hatta 8 saat bile olabiliyor. 1 gün fazla geldi. 😕 Bilemedim veterinerin işine de karışmak gibi olmasın ama siz su miktarını dediğiniz şekilde uygulayın. Başka arkadaşların fikrini de alın bakalım 🙏🏻

Havalar sıcak hatta 8 saat bile olabiliyor. 1 gün fazla geldi. 😕 Bilemedim veterinerin işine de karışmak gibi olmasın ama siz su miktarını dediğiniz şekilde uygulayın. Başka arkadaşların fikrini de alın bakalım 🙏🏻
anladım, 20 dk önce kuşun önünden vitaminli suyu aldım. ona göre vereceğim ilaçlı suyu. başka kişiler de yardımcı olursa çok sevinirim

Neye gore antibıyotik verdi ben onu anlayamadım nededide size antibiyotik verdi. Sorunu neymiş söyledimi. Madem sorun yok stresten olabilir deniliyor detaylı bakılıyor antibiyotik neden veriliyor. Antibiyotik zaten kuşlar için cok agır son care antibiyotiktir. Size son çare olarak vermediuse ne amaçla hangi akılla verdi ben onu anlayamadım.

Neye gore antibıyotik verdi ben onu anlayamadım nededide size antibiyotik verdi. Sorunu neymiş söyledimi. Madem sorun yok stresten olabilir deniliyor detaylı bakılıyor antibiyotik neden veriliyor. Antibiyotik zaten kuşlar için cok agır son care antibiyotiktir. Size son çare olarak vermediuse ne amaçla hangi akılla verdi ben onu anlayamadım.
kendini kabartması ve dışkının ishal şeklinde olması.. aslında cumaya kadar iştah açıcı vitamini kullanın ondan sonra bakarız demişti ama ben bu vitaminin bir işe yaradığını düşünmediğim için bugün tekrar veterinere gittim. çünkü belli ki sorun sadece yem yememesi değil. zaten bir sorun olduğu için yem yemiyor. şu anda zaten uyuklar halde, kafasını içine gömüp uyuyor vaziyette. arada bir kalkıp kendini kasıyor tüyleri ile uğraşıyor. yemlige inip gagasiyla yemle uğraşıyor. ama ısrarla yemiyor. sabah mama kendi mamasindan yemişti o kadar. çok sevdiği daldarıyı bile yemiyor şu anda. yani antibiyotik vermemek için her şeyi yaptım her yolu denedim ama en son buraya vardı. şehirde dışkıdan tahlil yapan yer de yok ki sorunu direkt anlayalım..

kendini kabartması ve dışkının ishal şeklinde olması.. aslında cumaya kadar iştah açıcı vitamini kullanın ondan sonra bakarız demişti ama ben bu vitaminin bir işe yaradığını düşünmediğim için bugün tekrar veterinere gittim. çünkü belli ki sorun sadece yem yememesi değil. zaten bir sorun olduğu için yem yemiyor. şu anda zaten uyuklar halde, kafasını içine gömüp uyuyor vaziyette. arada bir kalkıp kendini kasıyor tüyleri ile uğraşıyor. yemlige inip gagasiyla yemle uğraşıyor. ama ısrarla yemiyor. sabah mama kendi mamasindan yemişti o kadar. çok sevdiği daldarıyı bile yemiyor şu anda. yani antibiyotik vermemek için her şeyi yaptım her yolu denedim ama en son buraya vardı. şehirde dışkıdan tahlil yapan yer de yok ki sorunu direkt anlayalım..
kafeste iki farklı yem var ikisinden de yemiyor. bu şekilde duruyor. sizce durum kötü değil mi? dışkı zaten su gibi ve yeşil cıvık şekilde. saat iki buçukta koyduğum antibiyotikli sudan da henüz içmedi. uzaktan sürekli onu izliyorum..

Ekli dosyalar

• IMG-20220831-WA0009.jpg
    IMG-20220831-WA0009.jpg
    331.1 KB · Görüntüleme: 23
merhaba bugün üçüncü gün antibiyotikte. suluğunu geceden almıştım. antibiyotikli suyu sabah 7 de verdim hemen gitti yeterince içti. aynı zamanda çok sevdiği daldarıyı artık yemediği için ballı kraker aldım. normalde çok verdiğim bir şey değil ancak yiyecek mi diye taktım kafesine ve epey bir yedi dünden beri kafesinde biraz önce de ondan yiyordu. bir de yemlige indiği zaman yem kırma sesi geliyor ancak gidip baktığımda iki üç tane yemiş gibi oluyor anlamıyorum. yani tamamen yemden kesilmiş olsa hiç hareket etmez. hazır mamadan yiyor, kraker yiyor, haşlanmış patates verdiğimde kemirdi, mürekkep balığı kemiğinden de kemiriyor. su icmesinde de çok şükür sıkıntı yok ama buna rağmen halen yeme karşı uzak. odaya güneş girdiğinde ve muhabbet kuşu sesi açtığımda biraz ötüyor sonra geri sessizleşiyor. başka neler yapabilirim bilmiyorum

Geri