Karadeniz Pet

dışkı, kabarma, yem sorunu

Yulafta verebilirsiniz . Toparlanmaya baslamıs masallah.

Merhabalar tüy döküm döneminde olabilir mi. Diskilar ilk başta daha suluydu sanki. Birazda olsa toparlanmış gördüm. Antibiyotiğin son günüyse yarından itibaren üç gün üstuste entrobac vermeyi unutmayın.
tam anlamadım tüyde mi belki bir iki günlük bir şeydir sıcaklardan dolayı da olabilir mi? dışkının beş gün olmasına rağmen toparlanmaması canımı sıktı açıkçası. yarın temiz su vermeden hemen probiyotige başlamak gerek değil mi? veterineri de arayıp ya da oraya gidip durumu anlatırız ama buna karşılık ne derler bilmiyorum.

Yulafta verebilirsiniz . Toparlanmaya baslamıs masallah.
yulaf vermiştim biraz tadına bakıp daha yaklaşmadi. sizler toparlanıyor diyorsanız çok sevinirim ama ben diğer kuşumun dışkısı ile kıyasladığımda bu çok çok sıvı kalıyor. acaba probiyotikle de tam anlamıyla düzelir mi

Zaten bugün antibiyotik bitiyor. Geceye kadar kalmiyordur sulukta. Akşam temiz su ile tazeliyorsunuzdur. Yine siz geceden sulugu cikarin yarın sabah probiyotikli suyu verirsiniz. Diğer kusunuzla kıyaslama yapmayın. Hasta sonucta kuş ve anca toparlayacak Allah'ın izniyle 🙏🏻

Zaten bugün antibiyotik bitiyor. Geceye kadar kalmiyordur sulukta. Akşam temiz su ile tazeliyorsunuzdur. Yine siz geceden sulugu cikarin yarın sabah probiyotikli suyu verirsiniz. Diğer kusunuzla kıyaslama yapmayın. Hasta sonucta kuş ve anca toparlayacak Allah'ın izniyle 🙏🏻
veteriner bir gün boyunca kalacak dediği için belli bir saate kadar suyunu değişmedim. dün hava çok sıcak diye temiz suyla mecbur değişmek zorunda kaldım. bugün sabah 7 de verdim ilaçlı suyu ve son gün diye temiz su koymamayi düşünüyordum. zaten en geç 10.30 gibi ışığı kapatıyorum uyuyorlar. inşallah bir an önce toparlansın da 🙏🙏

Keşke her can sahibi sizin gibi duyarlı olsa elinizden gelenin fazlasını yaptınız yapiyorsunuz da. Bundan sonrası takdiri ilahi. 🙏🏻

Keşke her can sahibi sizin gibi duyarlı olsa elinizden gelenin fazlasını yaptınız yapiyorsunuz da. Bundan sonrası takdiri ilahi. 🙏🏻
çok teşekkür ederim 🌸🙏🏻 gercekten en iyi dostlarım oldular en ufak bir şeyde telaşa kapılıyorum cevremdekiler de kendime fazla zarar verdigimi düşünüyorlar ama dediğiniz gibi canlar onlar ev süsü olarak almıyoruz.. inşallah dediğiniz gibi olur güzel haber vermek ümidiyle...

merhaba kuşuma bugün sabah probiyotik verdim. dışkıları biraz daha toparlanmis gibi geldi. ama yine de sıvımsı yapıyor bu yüzden veterinere kontrole gittik biraz önce. başka bir veteriner vardı ve nefes almakta zorlanıyor kendini kabartması da ishalde tam geçmemiş dedi. bende zaten 5 günlük antibiyotik verildiğini söyledim. kuşun dosyaya baktığında arkadaşımız antibiyotik vermemiş dedi. bende antibiyotik olarak verdiğini söyledim onun antibiyotik olmadığını söyledi. beş günlük bir antibiyotik verdi hem nefes almasına hem de ishale iyi geleceğini söyledi. ağır bir ilaç mı diye sordum ve bir beş gün daha kullanmak ağır olmaz mı dedim. hayır dedi önceki verilen antibiyotik değilmiş. gerçekten sinirlendim çünkü bes gün boyunca her gün antibiyotik olarak verdim onu. ne yapacağımı bilemedim

merhaba kuşuma bugün sabah probiyotik verdim. dışkıları biraz daha toparlanmis gibi geldi. ama yine de sıvımsı yapıyor bu yüzden veterinere kontrole gittik biraz önce. başka bir veteriner vardı ve nefes almakta zorlanıyor kendini kabartması da ishalde tam geçmemiş dedi. bende zaten 5 günlük antibiyotik verildiğini söyledim. kuşun dosyaya baktığında arkadaşımız antibiyotik vermemiş dedi. bende antibiyotik olarak verdiğini söyledim onun antibiyotik olmadığını söyledi. beş günlük bir antibiyotik verdi hem nefes almasına hem de ishale iyi geleceğini söyledi. ağır bir ilaç mı diye sordum ve bir beş gün daha kullanmak ağır olmaz mı dedim. hayır dedi önceki verilen antibiyotik değilmiş. gerçekten sinirlendim çünkü bes gün boyunca her gün antibiyotik olarak verdim onu. ne yapacağımı bilemedim
şu an temiz su verdim kuşuma yeni verilen ilacı kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kaldım. @Tombiş @CazadoR1717

Suan verilen ilaç nedir. Kuşta toparlanma varsa durumu iyiye gidiyosa peobiyotik kullanın daha fazla ilaç dayamayın kuşa. İlaç ismi ne için verildiğini falan biliyomusunuz
beş gün boyunca kullandığımız ilaç antibiyotik değilmiş bağırsakları rahatlasın diye verilmiş tabi diğer veteriner antibiyotik olarak vermişti ama neyse.. tekrar içime sinmedigi için aradım önceki ilaç meteken ya da bu tarz bir isim söyledi yanlış yazmış olabilirim. şu anki verdiği ilacı yani asıl antibiyotiği kullanmada hiçbir sıkıntı yok rahatlıkla kullanabilirsiniz dedi

beş gün boyunca kullandığımız ilaç antibiyotik değilmiş bağırsakları rahatlasın diye verilmiş tabi diğer veteriner antibiyotik olarak vermişti ama neyse.. tekrar içime sinmedigi için aradım önceki ilaç meteken ya da bu tarz bir isim söyledi yanlış yazmış olabilirim. şu anki verdiği ilacı yani asıl antibiyotiği kullanmada hiçbir sıkıntı yok rahatlıkla kullanabilirsiniz dedi
kuşa bakıp göğüs kafesini şişiriyor, kendini kabartıyor, rahat nefes alamıyor ve ishale de iyi gelir diyerekten verdi

Antibiyotik değilse eğer veterinerin dediği şekilde uygulayın zaten ağır bir ilaç olmadıgını belirtmiş. Antibiyotikte olmadıgına gore rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ama tam teşhis nasıl koyulamıyor ben anlamış değilim.

Bende arkadaşla aynı fikirdeyim. Ama beş gün size antibiyotik denilmedi mi. Şimdi de antibiyotik değil bağırsak rahatlatıcı ilaç diyor veteriner.ben mi yanlis anlıyorum. Ve şuan vereceğiniz antibiyotik mi. Kafam karıştı 😕🙂

Antibiyotik değilse eğer veterinerin dediği şekilde uygulayın zaten ağır bir ilaç olmadıgını belirtmiş. Antibiyotikte olmadıgına gore rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Ama tam teşhis nasıl koyulamıyor ben anlamış değilim.
Bende arkadaşla aynı fikirdeyim. Ama beş gün size antibiyotik denilmedi mi. Şimdi de antibiyotik değil bağırsak rahatlatıcı ilaç diyor veteriner.ben mi yanlis anlıyorum. Ve şuan vereceğiniz antibiyotik mi. Kafam karıştı 😕🙂
gittiğimiz veteriner kliniği oldukça büyük ve altı yedi tane hekim var. bizim ilk gittiğimiz zaman muayene eden veteriner dosyaya durumu yazmıştı eğer düzelme olmazsa gelin antibiyotik veririz demişti. sonra gittiğimiz zaman dosyaya bakıp antibiyotik diye bize şırınga içindeki ilacı vermişti başka bir veteriner. bugün gittiğimiz zamanda ise bu seferki sanırım daha yetkilili baş hekimdi. o da dosyaya bakıp size antibiyotik vermemiş dedi. bende neden o halde antibiyotik diye verildiğini sorduğumda o anki durumda ne düşünmüş bilmiyorum dedi. bugün verdiği ise gerçekten antibiyotikmiş. hem rahat nefes alamadığını söyledi hem de ishale iyi gelir dedi. çünkü gerçekten kendini kabartması tam anlamıyla geçmedi. ben de gerçekten sinirlendim orada da söyledim bunu tekrar aradığımızda da kullanabilirsiniz rahatlıkla sıkıntı yok dedi. sabah entrobac vermiştim o yüzden temiz su ile yeniledim. bugün artık bır şey vermeyeceğim. yarın sabah aşil antibiyotiği kullanalim o zaman siz de öyle diyorsanız. bakalım inşallah artık biter bu hastalık

Tamam şimdi anladım. Veterinere uymaktan başka çaremiz yok. O zaman antibiyotiğe yarın başlayın. Keşke bunu ilaç kullanmadan önce verseydiler.yani başhekim ilk başta olsaydı. Çünkü fazla ilaç kullanımı da başka hastalıkları tetikliyor o yüzden ilaçtan önce antibiyotik verilseydi dedim.neyse minik can yeter ki iyi olsun biran önce 🙏🏻

Tamam şimdi anladım. Veterinere uymaktan başka çaremiz yok. O zaman antibiyotiğe yarın başlayın. Keşke bunu ilaç kullanmadan önce verseydiler.yani başhekim ilk başta olsaydı. Çünkü fazla ilaç kullanımı da başka hastalıkları tetikliyor o yüzden ilaçtan önce antibiyotik verilseydi dedim.neyse minik can yeter ki iyi olsun biran önce 🙏🏻
evet keşke ben de aynı şeyi dedim. boşu boşuna kullandık gibi oldu. neyse artık dediğiniz gibi bir an önce iyi olsun da inşallah 🙏

merhaba, kuşumun dışkıları daha iyiye gidiyor çok şükür. yem yemesi de eskiye göre iyi durumda (daha çok aspurları seçip yiyor) ancak kendini kabartması bir türlü geçmedi. acaba antibiyotik ağır geldiği için olabilir mi? yani dışkı toparlıyor ama kabarmasına anlam veremiyorum. bugün antibiyotiğin 3. günü neden böyle yaptığını anlayamadım. halen iyileşme sürecinde olduğu için mi yoksa dediğim gibi antibiyotik bir yandan dışkıyı düzeltirken bir yandan da ağır mı geliyor? çünkü benim bildiğim antibiyotik kabartmasını da düzeltmeli.

Geri