Karadeniz Pet

Dışkı rengi nasıl olmalıdır

okan67

Meraklı Üye
-Muhabbet kuşu dışkısı normal hali nasıl olmalıdır.(rengi boyutu )

3 aylık muhabbet kusumun dışkısı yeşil renkte boyutu iri gibi geldi dışkısı hemen kurumuyor. isal oldugunu sanmıyorum poposuna yapışmıyor kagıtda dağılmıyor toplu halde duruyor ama yeşil olması kafamı karıstırıyor herhangi bi sıkıntısı yok haraketli neşeli sizce bi sorun varmı resim atmam gerekirse aksama atarım dışkının.
şimdiden teşekkürler

kuşunuzda herhangi bir sıkıntı yok problem yapmayın

Muhabbet Kuşum ishal mi ?

Merhaba ben muhabbet kuşumu 5 gün önce aldım. Kuşum az yem yiyor ve tedirgin oluyor yem yerken. Çok kibar yiyor az yiyor ama günde sanırım 5 yada 6 kere filan yiyor. Kuş kumu var yeminde. Ayrıca dışkısı poposuna yapışıyor. Gagasıyla koparıyor ama yiyor mu atıyor mu anlayamadım. Birde ses geliyor gagasından katı bir şey çiğnermiş gibi kuş kumu olduğunu düşünüyorum ama dışkısı olabileceğini de düşünüyorum. Benim odamda duruyor, odam pek güneş almıyor. Çok sakin ötmeyi biliyor ve dışarıda kuşlar öttüğünde ötüyor onun dışında çok az ötüyor yani hiç ötmüyor desem yeridir.

Kuşumun sorunu yada sorunları nelerdir, ne yapmam gerek ?

Birde benden korkuyor kafesin yanına yaklaşınca bazen tünek değiştiriyor. Bana alışması için en kolay ve en basit ne yapabilirim ?

Acil cevap verirseniz sevinirim ! ! !

Merhaba ben muhabbet kuşumu 5 gün önce aldım. Kuşum az yem yiyor ve tedirgin oluyor yem yerken. Çok kibar yiyor az yiyor ama günde sanırım 5 yada 6 kere filan yiyor. Kuş kumu var yeminde. Ayrıca dışkısı poposuna yapışıyor. Gagasıyla koparıyor ama yiyor mu atıyor mu anlayamadım. Birde ses geliyor gagasından katı bir şey çiğnermiş gibi kuş kumu olduğunu düşünüyorum ama dışkısı olabileceğini de düşünüyorum. Benim odamda duruyor, odam pek güneş almıyor. Çok sakin ötmeyi biliyor ve dışarıda kuşlar öttüğünde ötüyor onun dışında çok az ötüyor yani hiç ötmüyor desem yeridir.

Kuşumun sorunu yada sorunları nelerdir, ne yapmam gerek ?

Birde benden korkuyor kafesin yanına yaklaşınca bazen tünek değiştiriyor. Bana alışması için en kolay ve en basit ne yapabilirim ?

Acil cevap verirseniz sevinirim ! ! !

Kuşunuz yeni bir ortama geldiği için ürkek duruyor.
Az yem yemesi, az ötmesi bu sebeptendir.
Dışkısını yiyeceğini zannetmiyorum, poposunu temizleyip dışkıyı atıyordur.
Yanlış bilmiyorsam, katı birşey çiğner gibi yapması mutlu olduğuna işaret.
Sizden korkması da gayet normal şimdilik.
İlk başlarda korkutmayacak şekilde, elinizi kafese dayalı tutarak başlayabilirsiniz.
Sonra elinizde yem (veya kuşların nanenin sapını çok sevdiği yazılmış sitede, naneye alışırsa çok işinize yarayabilir) ile elinizi kafese sokup korkutmadan elinize almaya çalışın.
En önemlisi sabır.
İnşaallah faydalı olabilmişimdir, ustalar daha yardımcı olacaktır.
Bu küçük arkadaşla mutluluklar dilerim :)

Verdiğiniz bilgiler için çok Teşekkürler ! ! !

Geri