Karadeniz Pet

Kuşumun garip davranışları ve dışkı rengi

CelikKanat34

Yeni Üye
Herkese merhabalar, bu hafta yeni bir yavru kuş sahiplendim; kuşum ilk geldiği sıralar gayet sakin ve utangaçtı ama şu anda;

1-) Çok ilginç davranıyor
2-) Düzenli olarak silkeleniyor
3-) Dışkı rengi sarı-yeşil tonlarında

Kafesin içindeki çıkıntılara kafasını ve vücudunu sürtüyor, dar alanlara girerek taklalar atıyor, sanki kendini bile isteye sıkıştırıyor gibi. Vücudunu kaşıdığı için mi böyle yapıyor acaba diye düşündüm. Düzenli olarak da silkelendiği için dış parazitten şüpheleniyorum. Ayrıca dışkı rengi de yeşil-sarı tonlarında, dışkılarının yarısı sulu çıkıyor. Sizce kuşumda bir sorun var mı, önerilerinizi bekliyorum. ❤️

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-02-03 at 22.17.10 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-03 at 22.17.10 (1).jpeg
    172.5 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Image 2023-02-03 at 22.17.10.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-03 at 22.17.10.jpeg
    165 KB · Görüntüleme: 23
Herkese merhabalar, bu hafta yeni bir yavru kuş sahiplendim; kuşum ilk geldiği sıralar gayet sakin ve utangaçtı ama şu anda;

1-) Çok ilginç davranıyor
2-) Düzenli olarak silkeleniyor
3-) Dışkı rengi sarı-yeşil tonlarında

Kafesin içindeki çıkıntılara kafasını ve vücudunu sürtüyor, dar alanlara girerek taklalar atıyor, sanki kendini bile isteye sıkıştırıyor gibi. Vücudunu kaşıdığı için mi böyle yapıyor acaba diye düşündüm. Düzenli olarak da silkelendiği için dış parazitten şüpheleniyorum. Ayrıca dışkı rengi de yeşil-sarı tonlarında, dışkılarının yarısı sulu çıkıyor. Sizce kuşumda bir sorun var mı, önerilerinizi bekliyorum. ❤️
Dışkı rengi yeni ortama giren bir kuş için normal görünüyor.

Parazitler için ense damlası kullanmak mutlaka önemli, bu damlayı düzenli olarak yılda iki kez kullanmak lazım.

Kafeste takla atma kendini bir yerlere sıkıştırma huyu bir çok kuşta mevcut özellikle henüz küçükse sıklıkla yapabilir. Yemlikten topladığım kuşlarım vardı girip sıkıştırıyorlardı kendilerini, kontrol edin bazen sıkışıp kalıyorlar.

Bu arada yaşına göre inanılmaz büyük bir kuş, yavru henüz kafa çizgileri ve gözlerine bakılırsa. Bir problemi olabilir mi şişko oluşunun?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-31 at 19.11.13.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-31 at 19.11.13.jpeg
    153.7 KB · Görüntüleme: 16
Geri