Karadeniz Pet

Doğru düzgün yem kıramıyor

• Konbuyu başlatan Toprak Akalın
  • Başlangıç tarihi
T

Toprak Akalın

Guest
Kuşu alalı iki gün olmadı. Yem yemeyince alışma safhasıdır dedim ama bu gün çıkarttım dışarı masanın üstündeki bir iki darıyı ağzına alıp yemeye çalıştı beceremedi. Ayçekirdeğini kırıp verdim içini de hafif parçalayarak geveledi. Az biraz yuttu sanırım. Bir tane yulaf vardı onu zorladı zorladı en sonunda içindeki yere ulaşıp kemirdi ama sanki çok iyi bilmiyormuş gibi. Nişasta irmik su karıştırıp kursağına mı bassam enjektörler diyorum ama daha yeni yani belki alışma sürecidir diye muallakta kaldım.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 günlük kuş, tedirgin davranır biraz. Yemi yemeye çalışması başaracağının habercisidir. Bilmeyen kuş hiç gitmez yeme.. Sen kuşu salma kafeste dursun 10 gü kadar kendini daha güvende hisseder. Kafesin tabanında ızgara varsa çıkarıp tabana da biraz yem koy. Sade kanarya yemi (aspur) verebilirsin. Daha kolay yiyiyorlar.

Mama hazırladım yedi bir miktar. Düzelir umarım önceki kuşumda da korkmuştum yemeyince. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 00:44 --

Hala sadece mama yiyebiliyor. Az önce baktım dipte yem kırmaya çalışıp kıramıyor dayadım mamayı çılgın gibi yedi. Hiç yem kıramazsa hep mamayla beslemek zorunda mı kalacağım?

Mama hazırladım yedi bir miktar. Düzelir umarım önceki kuşumda da korkmuştum yemeyince. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 00:44 --

Hala sadece mama yiyebiliyor. Az önce baktım dipte yem kırmaya çalışıp kıramıyor dayadım mamayı çılgın gibi yedi. Hiç yem kıramazsa hep mamayla beslemek zorunda mı kalacağım?

Kırar kırar aç kalınca senide kırar merak etme, tabana yemi saç 3 5 günde öğrenir merak etme.

Mama var hazır ne uğraşacam deyip denemiyor bile herhalde. Aldığım yere geri götüreceğim bu gidişle.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:22 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Yem kıramayan muhabbet kuş - YouTube

Son durum budur.

gerçekten yem kıramıyor yada yakalayamıyor yemi tam ağzına alacak yem fırlıyor :) kabuksuz yemler var diye biliyorum ondan verin biraz büyüsn sonra normal yeme dönersiniz

Ağzına alsa da kıramıyor. Teknik yok. :)

kanarya yemi alın kabuğu daha incedir kolaylıkla kırar sonra içine bir miktar da muhabbet yemi karıştırın az bmiktar zamanla kırmayı öğrenir

O zaman kabuksuz yem alayım onunla takılsın. Umarım normal yem kırmayı da öğrenir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:25 -->-> Daha önceki mesaj 03:13 --

Öldü. :/

sizin hatanız irmiği ıslatır yumusatırım elimle verir gagasının yanların yanlarınıda tutarım hafıften cıkmasın die yine doyururum ben o kuşu.

İrmikli yumurtalı havuçlu (daha malzeme var) maması hazırdı zaten her gün veriyordum. Yemeye başlıyordu bırakıyordum daha sonra kendi kendine gidiyordu. Yiyebildiği halde doyana kadar yemiyordu. Neyse yapacak bir şey yok. Keşke sıksaydım boğazına nişasta irmik karışımını enjektörle

Geri