Karadeniz Pet

Dostlarım acil yardımınız lazım

• Konbuyu başlatan wasiyet1
  • Başlangıç tarihi
W

wasiyet1

Guest
Arkadaslarım bassettiğim gibi kusumu 4 gün önce cumartesi almıstım kusum 2. gün çok hareketlendi sabahları sürekli hareketli resmen kafesten kaçmaya calısıyor gibi bir hareketleri var kafesi açıyorum direk ya avizeye yada perdeye gidiyor orda kalıyor sandalyeye çıkıp elıme gelmesini bekliyorum gelmiyor baze yerlerde göğsünü sevin elinizi uzatın gelir falan yazıyor ama kaç defa denedim kendini sevdirtiyor ama gelmiyor suan hala avizede 2 -3 ötüyor ucuyor perdeye sonra avize devam nasıl kesicem bu huyunu ve elime nasıl alıstırcam lütfen yardımlarınızı bekliyorum su an avizede elimle almak istemiyorum zorla YARDIM :(

yanlış yapıyosun kuşu ilk geldiği zaman ortama alışması için 20 gün kafesten çıkarmaman gerekiyor ara ara elini kafese sokup hareketsiz vaziyette tutman ve eline alışmasını sağlaman lazım.

Kafesi actıgım an ucmaya çalısıyor aradan bi yerden kacıyor Ya cok cagresizim :(

yanlış yapıyosun kuşu ilk geldiği zaman ortama alışması için 20 gün kafesten çıkarmaman gerekiyor ara ara elini kafese sokup hareketsiz vaziyette tutman ve eline alışmasını sağlaman lazım.

kesinlikle. Birde 1 gün yalnız başına durup sakinleşmeli. Sonuçta yeni bir ortama giriyor. korkabilir.

20 gün mü ? :eek: Bence 1 hafta veya 1 buçuk hafta idealdir. Ben 5. günün de çıkardım, ilk 4 gün onunla sürekli ilgilendim ve elimi kafesin içine soktum, 5. gün çıkarttım :D bir tur atıp omzuma kondu.

3 hafta uygundur.. Siz erken başlamışsınız, bu vesileyle kuşun güvenini de kaybedebilirsiniz.. Bakım beslenme eğitim konularına bir göz atın.

gün ışığı herkezin dinç olduğu zaman sabahlarıdır muhabbet kuşundada aynı durum vardır o huyundan bence vazgeçmesin dinç kuş hareketli dua edin birşey olmasın. siz hareketli diyorsunuz kısmen şikayet ediyorsunuz diğer insanlar kuşları hareketsiz acaba hastamı diye sorar. bırakın hareketli olsun mutlu işte

1.5hafta gibi kafesine alışsın sonra kafesin üstüne çıkartıp koyun etrafı izlesin yerini benimsesin sonra alıştırmaya başlarsınız

Geri