petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dostlarım acil yardımınız lazım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve wasiyet1 tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. wasiyet1
    Gizli

wasiyet1 Guest

Arkadaslarım bassettiğim gibi kusumu 4 gün önce cumartesi almıstım kusum 2. gün çok hareketlendi sabahları sürekli hareketli resmen kafesten kaçmaya calısıyor gibi bir hareketleri var kafesi açıyorum direk ya avizeye yada perdeye gidiyor orda kalıyor sandalyeye çıkıp elıme gelmesini bekliyorum gelmiyor baze yerlerde göğsünü sevin elinizi uzatın gelir falan yazıyor ama kaç defa denedim kendini sevdirtiyor ama gelmiyor suan hala avizede 2 -3 ötüyor ucuyor perdeye sonra avize devam nasıl kesicem bu huyunu ve elime nasıl alıstırcam lütfen yardımlarınızı bekliyorum su an avizede elimle almak istemiyorum zorla YARDIM :(

2. Gökhan YILDIZ
    Gizli

yanlış yapıyosun kuşu ilk geldiği zaman ortama alışması için 20 gün kafesten çıkarmaman gerekiyor ara ara elini kafese sokup hareketsiz vaziyette tutman ve eline alışmasını sağlaman lazım.

3. wasiyet1
    Gizli

wasiyet1 Guest

Kafesi actıgım an ucmaya çalısıyor aradan bi yerden kacıyor Ya cok cagresizim :(

4. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    konu hakkında özel mesaj attım kardeşim

5. wasiyet1
    Gizli

wasiyet1 Guest

Sağol kardesm :)

6. Gökçe Öztürk
    Gizli

kesinlikle. Birde 1 gün yalnız başına durup sakinleşmeli. Sonuçta yeni bir ortama giriyor. korkabilir.

7. Eren Temiz
    Gizli

20 gün mü ? :eek: Bence 1 hafta veya 1 buçuk hafta idealdir. Ben 5. günün de çıkardım, ilk 4 gün onunla sürekli ilgilendim ve elimi kafesin içine soktum, 5. gün çıkarttım :D bir tur atıp omzuma kondu.

8. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    3 hafta uygundur.. Siz erken başlamışsınız, bu vesileyle kuşun güvenini de kaybedebilirsiniz.. Bakım beslenme eğitim konularına bir göz atın.

9. wasiyet1
    Gizli

wasiyet1 Guest

Bir göz atayım sağolun :)

10. sebnemrah
    Gizli

sebnemrah Guest

gün ışığı herkezin dinç olduğu zaman sabahlarıdır muhabbet kuşundada aynı durum vardır o huyundan bence vazgeçmesin dinç kuş hareketli dua edin birşey olmasın. siz hareketli diyorsunuz kısmen şikayet ediyorsunuz diğer insanlar kuşları hareketsiz acaba hastamı diye sorar. bırakın hareketli olsun mutlu işte

11. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1.5hafta gibi kafesine alışsın sonra kafesin üstüne çıkartıp koyun etrafı izlesin yerini benimsesin sonra alıştırmaya başlarsınız

Sayfayı Paylaş