Karadeniz Pet

Durum ciddi

busraeser99

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar geçen hafta muhabbet kuşum kapıya sıkıştı gözü kafası ağzı burnu falan kanadı biz hemen soğuk suya tuttuk sonra veterinere götürdüm iğne yaptı 24 saat geçtikten sonra tekrar götürdüm antibiyotik ve vitamin verdi antibiyotiği düşürdüm bi beş gün sadece vitamin kullandık suyun içine ama gözleri kapanmaya başladı tekrar veterinere götürdüm antibiyotiği kullanmanız lazımdı dedi 5 günlük verdi ama 5 gün geçti daha çok kapanmaya başladı ne yapmam lazım çok üzülüyorum elimden bişey gelmiyor yardım edin lütfen

Ekli dosyalar

• IMG_3583.JPG
    IMG_3583.JPG
    228.3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_3582.JPG
    IMG_3582.JPG
    232 KB · Görüntüleme: 37
Arkadaşlar iyi akşamlar geçen hafta muhabbet kuşum kapıya sıkıştı gözü kafası ağzı burnu falan kanadı biz hemen soğuk suya tuttuk sonra veterinere götürdüm iğne yaptı 24 saat geçtikten sonra tekrar götürdüm antibiyotik ve vitamin verdi antibiyotiği düşürdüm bi beş gün sadece vitamin kullandık suyun içine ama gözleri kapanmaya başladı tekrar veterinere götürdüm antibiyotiği kullanmanız lazımdı dedi 5 günlük verdi ama 5 gün geçti daha çok kapanmaya başladı ne yapmam lazım çok üzülüyorum elimden bişey gelmiyor yardım edin lütfen
Çok çok geçmiş olsun. Konuyu üstte tutmaya çalışalım. Bilgisi olan üyeler mutlaka ilgilenecektir.. @Selçuk YÜKSEL

Terramycin tarzında herhangi bir merhem sürmenizi söyledi mi veteriner hekim?

maalesef kapıya sıkışma en büyük sorunlardan ;
üstüne basarak ezme ,
cereyanda bırakma ,
dolap arkalarında sıkışarak ölme ,
yemek ve çay dökülmesi sonucu yanma ,

internette okuduklarım arasında Türkiye'de kuşların ölüm nedenlerinin ilk 5i yukarıda saydıklarım gibi çok basit fiziksel hatalar gerçi diğer hatalarda basit ama hepsinin temeli kuşlara değer vermemek .Çocuklarınızla otururken tüm ev seferber olur; çay var yanaşmasın,kapının yanından uzaklaşsın elini sıkıştırmasın ,koşmasın takılır düşer ama kuşlar söz konusu olunca her yere pislemesin yeter . Halbuki kuşlarınız çocuğunuz/kardeşiniz ... Çocuğum yok ama inanın çocuğum olsa göstereceğim ilgi/alaka muhabbet kuşuma gösterdiğim ilgi/alakaden ne eksik ne fazla olurdu .....

Eczaneden genta göz damlası alıp 5 gün sabah akşam birer damla damlatın. Kesin düzelir diyemiyorum ama denemekte fayda var.

Geri