Karadeniz Pet

Duş aldırmak istiyorum ama :)

• Konbuyu başlatan Bıdık
  • Başlangıç tarihi
B

Bıdık

Guest
Kuşuma duş aldırmak istiyorum fakat suya girmiyor :) kafesin altlığının içine ssu koydum kuşuda kenara tutturdm etrafında geziyor ama içine girmiyo :) bende kendim koymak istemedim açıkcası :( napmam lazım nasıl yıkayacam bu kuşu pisliğinden ölecek diyomuşum :)

Suyun icine marul ya da en sevdiği oyuncağı koyun.

Su dursun o şekilde tek tünek bırak onuda aşşaya tak ancak su pislendikçe değiştir çok gözet pislenmiş sudan içer değiştirmessen. Cesareti gelince girer birde geceleyin suyu kafeste bırakma.

Su dursun o şekilde tek tünek bırak onuda aşşaya tak ancak su pislendikçe değiştir çok gözet pislenmiş sudan içer değiştirmessen. Cesareti gelince girer birde geceleyin suyu kafeste bırakma.

tamam reis öyle yapayım şu marulla oynasın biraz :) ama marulu yemiyor ya yiyemiyor oynuyo oynuyo ama bakıyorum hiç azalmıo koparamıyo mu neyse

sprey şişesinden su fışkırtabilirsin üzerine.

öyle de olur da, ben diyorum ki kendisi alışsın suyu görünce hoplasın. Belki ben spreyle sıkınca hoşuna gitmez die düşündüm :) bi de ayrıca suyun içine girerse belki tüyleri felan yıkanınca temiz olur :)

Kuşu omzuna al elini suyun içine koy, su sıçrat biraz, kuş omzundan kapta su olduğunu görsün kolundan yürüyerek girebilir. Yani bizimki öyle alıştı :D

Kafesin tabanı ve yemliklerini çıkartıp sprey ile su sıkarak yıkanmalarını sağlıyorum. Şu ana kadar 2-3 kez hava iyiyken balkon da bu şekilde yıkadım. Sağa sola kaçışıyorlar ancak hallerinden memnunlar. Ben banyoluk aldım ancak içine hiç girmiyorlar.

Kafesin altını çıkardım su koydum kuşu da kenarına çıkardım ama girmiyo belki de ilk duşu olacak zorlamak istemiyorum

Geri