petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

E vitamini ve biyodust hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Kuşlarıma haftada bir vitaform ve haftada bir de avi-vit veriyorum. Kizismalari için ayrıca e vitamini vermeme gerek var mi yoksa verdiğin vitaminlerin içeriğinde de e vitamini var mi.

2 çiftimin de yuvaliklarinin 1 ay ince biyodustla ilaclayip taktim bir ciftim girip çıkıyor diğeri hiç girmedi daha, ilacın etkisi geçer mi tekrar ne zaman biyodust ekelwyim yuvaliklara

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kullandığın vitaminin ambalajını okursan içinde neler olup olmadığını anlarsın. E vitamini kuluçka başında kullanılırsa yumurta doluluk oranını artırıyormuş. :)
    Şu anda çok revaşta olan Necton-E.

Biyodustı folluğun altına serpebilirsin. Kuluçka başladıktan sonra sabit folluksa bir daha biyodust koyma şansın yok. PVC folluksa 3-4 haftada bir tekrar serpebilirsin.

3. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    folluğun altına derken folluğu çıkarıp alt tabana mı yoksa folluğun içinemi dökmek gerekiyor

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Abi vitaminleri alalı bir seneyi geçti sadece kutusunu attım kağıdı yok ambalajdada yazıyordu belki kuşların da yanında değilim yoksa bilgisayarımda da kayitli kafama takıldı şehir disindayim eğer almam faydalı olacaksa bulunduğum yerden alayim diye konu actim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

Nektin pahalı diye biliyorum 2 ciftim var akşam bitirene kadar tarihi geçer. Follugum plastik folluklu değil ancak yavrular çıkınca talaş eklerken biyodustla karistiririm

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Çok az talaşa da karıştırılabilir. Ancak folluk altına serpmek en güzeli.

6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Peki talasa karıştırdığını toz yavruya zarar verir mi

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Çok az koyarsın birşey olmaz. 1 avuç talaşa çay kaşığının ucu kadar mesela..

8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Tesekkur ederim abi, daha ufukta yavru olmasada on hazırlık yapıp bilgi edinelim

9. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yani folluğu çıkarıp tabana serpmek gerekiyor folluğuda serptikten sonra yerine koymak gerekiyor peki ozaman bir faydası olurmuki folluğun içine koyuncada talaşla falan bu kuşlar kendilerine göre düzen yapıyorlarya zehirlenmesinler sonra

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Bu biyodust kuşların üzerine de serpilebilir. Karnına kant altlarına vb.. Fare zehiri değil sonunda. Bit ilacı. Kokusuna gelmiyor bit. Yoksa bitler yiyip zehirlenmiyor.
    En temizi plastik folluklu yuvalık kullanmak. Bu durumda folluğun altında yeterince yer var. Kuşlarla temasını da kesmiş olursun. Senin kafan da rahat olur [MENTION=8999]alse[/MENTION]. Sen benim gibi takıntılı birisin. :D

11. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    aynen takıntılıyım :D

bende belçika tipi yuvalık var plastik folluk değilde kızak gibi folluk çıkıp takılabiliyor onun altına serpiyorum kokuyla iş halloluyorsa folluğun içine dokmeye gerek yok ozaman neolur ne olmaz :D

Sayfayı Paylaş