Karadeniz Pet

E vitamini ve biyodust hk.

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
Kuşlarıma haftada bir vitaform ve haftada bir de avi-vit veriyorum. Kizismalari için ayrıca e vitamini vermeme gerek var mi yoksa verdiğin vitaminlerin içeriğinde de e vitamini var mi.

2 çiftimin de yuvaliklarinin 1 ay ince biyodustla ilaclayip taktim bir ciftim girip çıkıyor diğeri hiç girmedi daha, ilacın etkisi geçer mi tekrar ne zaman biyodust ekelwyim yuvaliklara

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullandığın vitaminin ambalajını okursan içinde neler olup olmadığını anlarsın. E vitamini kuluçka başında kullanılırsa yumurta doluluk oranını artırıyormuş. :)
Şu anda çok revaşta olan Necton-E.

Biyodustı folluğun altına serpebilirsin. Kuluçka başladıktan sonra sabit folluksa bir daha biyodust koyma şansın yok. PVC folluksa 3-4 haftada bir tekrar serpebilirsin.

Kullandığın vitaminin ambalajını okursan içinde neler olup olmadığını anlarsın. E vitamini kuluçka başında kullanılırsa yumurta doluluk oranını artırıyormuş. :)

Biyodustı folluğun altına serpebilirsin. Kuluçka başladıktan sonra sabit folluksa bir daha biyodust koyma şansın yok. PVC folluksa 3-4 haftada bir tekrar serpebilirsin.
folluğun altına derken folluğu çıkarıp alt tabana mı yoksa folluğun içinemi dökmek gerekiyor

Abi vitaminleri alalı bir seneyi geçti sadece kutusunu attım kağıdı yok ambalajdada yazıyordu belki kuşların da yanında değilim yoksa bilgisayarımda da kayitli kafama takıldı şehir disindayim eğer almam faydalı olacaksa bulunduğum yerden alayim diye konu actim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

Nektin pahalı diye biliyorum 2 ciftim var akşam bitirene kadar tarihi geçer. Follugum plastik folluklu değil ancak yavrular çıkınca talaş eklerken biyodustla karistiririm

Çok az talaşa da karıştırılabilir. Ancak folluk altına serpmek en güzeli.
Peki talasa karıştırdığını toz yavruya zarar verir mi

Çok az koyarsın birşey olmaz. 1 avuç talaşa çay kaşığının ucu kadar mesela..
Tesekkur ederim abi, daha ufukta yavru olmasada on hazırlık yapıp bilgi edinelim

Çok az talaşa da karıştırılabilir. Ancak folluk altına serpmek en güzeli.
yani folluğu çıkarıp tabana serpmek gerekiyor folluğuda serptikten sonra yerine koymak gerekiyor peki ozaman bir faydası olurmuki folluğun içine koyuncada talaşla falan bu kuşlar kendilerine göre düzen yapıyorlarya zehirlenmesinler sonra

Bu biyodust kuşların üzerine de serpilebilir. Karnına kant altlarına vb.. Fare zehiri değil sonunda. Bit ilacı. Kokusuna gelmiyor bit. Yoksa bitler yiyip zehirlenmiyor.
En temizi plastik folluklu yuvalık kullanmak. Bu durumda folluğun altında yeterince yer var. Kuşlarla temasını da kesmiş olursun. Senin kafan da rahat olur [MENTION=8999]alse[/MENTION]. Sen benim gibi takıntılı birisin. :D

Bu biyodust kuşların üzerine de serpilebilir. Karnına kant altlarına vb.. Fare zehiri değil sonunda. Bit ilacı. Kokusuna gelmiyor bit. Yoksa bitler yiyip zehirlenmiyor.
En temizi plastik folluklu yuvalık kullanmak. Bu durumda folluğun altında yeterince yer var. Kuşlarla temasını da kesmiş olursun. Senin kafan da rahat olur @alse. Sen benim gibi takıntılı birisin. :D
aynen takıntılıyım :D

bende belçika tipi yuvalık var plastik folluk değilde kızak gibi folluk çıkıp takılabiliyor onun altına serpiyorum kokuyla iş halloluyorsa folluğun içine dokmeye gerek yok ozaman neolur ne olmaz :D

Geri