Karadeniz Pet

Eksik veya yapmam gereken bir şey var mı?

• Konbuyu başlatan Akif GÜZEN
  • Başlangıç tarihi
A

Akif GÜZEN

Guest
[YOUTUBE]hHZbju1hpWU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]UjEywJa3Jj0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]Ql6nrhnszp0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]ndse9B-M3fg[/YOUTUBE]

Arada sırada sürekli olarak kaşınıyor ama ben bunu tüylerini temizlemesine yoruyorum. Fakat forumda bazı konularda dış parazit (Bit vs..) olabileceği yazdığından şüpheye düştüm ama hemen de tutup ilaç alıp önlem olsun diye dahi kullanmak istemiyorum. Henüz Limon ile yeni yeni alışıyoruz birbirimize.

Muhabbet kuşları ile alakalı bilgilerim oldukça kısıtlı. Son zamanlarda forumdan okuduğum kadar bilgi sahibiyim. Mevcut videolarda gördüğünüz eksik veya fazlalık bir şeyler var mı acaba? Yani şunu çıkar bunu ekle veya kuşta şöyle bir sorun var gibilerinden.

Not: Bu arada bu video linklerini kendinizi tanıtın bölümünde de yayınlamıştım ama yerinin o bölüm olmadığına karar verdiğimden konuyu buraya açmayı uygun gördüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ballı krakeri çıkmanızı tavsiye ederim. kimyasal madde kullanarak yapıldığı için kuşlara zararlı. Akıllı yemlik takabilme imkanınız varsa akıllı yemlik kullanın. kabuklara üfleme ve ortalıkta yem kabuuğu derdin kurtulursunuz. tünekleride ağaçtan yapılmış tünek olarak değiştirin.

Kafes de kalamar kemiği ve gaga taşı göremedim. yoksa onlarıda alın kafese yerleştirin. iyi günler

Son düzenleme:
Ballı krakeri çıkarırım. Akıllı yemlik tabirini ilk defa duyuyorum ve hemen araştırmaya başlıyorum. Tünekler plastik. Ağaç tünek istemiştim ama onun yerine plastik tüneğin çevresine takılan dışı bir çeşit kumla kaplı (zımparaya benziyor) kartondan bir şey verdi ve bunların kuş için daha iyi olacağını söyledi (Ne kadar doğruysa artık...!)

Gaga taşı olarak kafeste sol tarafta bulunan yuvarlak taşı verdi. Üzerinde de gaga taşı yazıyordu. Kalamar kemiği istemiştim ama bu varken ona gerek yok dediği için yine es geçmiştim kalamar kemiğini.

Telefondan girdim.videolari izleyemedim ama gaga tasi olsa da siz kalamar kemigi alin yinede. Zararindan cok faydasi var. Akilli yemlikte kolay olur. Petshoplarda en fazla 4-5 tl ye satarlar.

Tünekleri kendiniz yapabilirsiniz ağaç parçasından sizdeki tüneklerin kuşun ayağına zararı olabilir.

En kısa zamanda kalamar kemiği alarak gaga taşını değiştiriyorum. Akıllı yemlik meselesini araştırdım. Oldukça hoşuma gitti. Benim kafes çift kapılı olduğu için montajında da sıkıntı yaşamam sanırım. En kısa zamanda onuda temin etmeye çalışıcam. Tahta tüneklerden de kısa sürede temin edip değiştiririm. Kendim yapmaya kalkarsam evi batıracağım için hanımla birbirimize düşmeyelim. :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 15:08 --

Kalamar yada diğer değişle mürekkep balığı kemiğini aldım. Kalamar kemiği deyince petshop duraklıyo o ne diye..:D

Ayrıca akıllı yemliğide aldım. Onda da her ne kadar acemi dahi olsam petshop taki arkadaştan iyi durumda olduğum belli. Akıllı yemliğin tüneğini atık yem kabına takılarak atık yem kabını çıkarmak için kullanılıyo ama sen takma çünkü takmaya çalışırken çatlıyo dedi.

Neyse mühim olan aradıklarımı buldum. Birde tahta tünek almayı unuttum. Onun için müsait bir zamanda tekrar uğrıycam. :D

Teşekkür ederim dante25.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Aklıma gelmişken bir şey sormak istiyorum. Bende Avisol var ve kullanım şeklinde bir kuş için ortalama bir su kabına 2,5ml karıştırarak gün aşırı verin diyor (İbare tam bu şekilde olmasada böyle bir şey).

Bu ne derece doğru acaba?

Teşekkür ederim dante25.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Aklıma gelmişken bir şey sormak istiyorum. Bende Avisol var ve kullanım şeklinde bir kuş için ortalama bir su kabına 2,5ml karıştırarak gün aşırı verin diyor (İbare tam bu şekilde olmasada böyle bir şey).

Bu ne derece doğru acaba?

Suyuna 5 damla avisol damlat

Her gün su değişimin de mi? Hemen hemen her akşam içme suyunu tazeliyorum. (En kısa zamanda birde damlalık edinmem lazım. Şişe de damlalık olmadığı için kullanımı oldukça zor.)

senin avisol zaten damlatmalı değil mi?

Hayır. Ufak bir şişe. Ağzı oldukça geniş ve kutu içerisinde ufak bir ölçü kabı var.

201209130510_Avisol_Ic.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:52 --

Bazı yerlerde bu avisol için hiç bir işe yaramadığı söyleniyor. Birde avisol den ziyade avisol b diye bir şey var. Benim yukarıda kullandığım avisol doğru bir tercih mi acaba?

Gerçi henüz damlalık bulamadığım için kullanamıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 08:06 --

[YOUTUBE]lYg0Mrnr9m8[/YOUTUBE]

İlk elden yemini yedi. Gerçi kafes içinde yedirdim. Ne kadar doğru bir işlem bilmiyorum. Yem yeme faslı sonrası göğsünü sevmeme de izin verdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri